Poznań

Poznań

Od poniedziałku poznaniacy mieli korzystać z nowego lodowiska przy Bułgarskiej. Z przyczyn technicznych, termin został przełożony na środę.

Drogowcy ostrzegają przed kolejnymi utrudnieniami na poznańskich drogach. W najbliższych dniach remontowane będą ul.: Warszawska, Strzelecka oraz Wielka.

Od dziś poznaniacy będą mogli korzystać z nowego lodowiska udostępnionego przez operatora stadionu przy Bułgarskiej. Jego nazwa nawiązuje do gwary poznańskiej, gdzie na ślizgawkę mówi się ligawka.

Niedzielny mecz Lech Poznań - Legia Warszawa zgromadził na trybunach 40 632 kibiców. Do wyrównania ligowego rekordu z meczu Śląska Wrocław z Wisłą Kraków w ubieglym sezonie zabrakło zaledwie 285 osób.

- Na tym filmie Poznań jest taki piękny! - komentuje jedna z internautek. Ulice, ludzie - wszystko wygląda jak żywa makieta stolicy Wielkopolski, a nie jak prawdziwe miasto. Video nakręcił jeden z mieszkańców.

Spore ułatwienie czeka mieszkańców podpoznańskich miejscowości dojeżdżający do pracy w stolicy wielkopolski. 9 grudnia wprowadzony zostanie wspólny bilety, który obowiązywać będzie w tramwajach, autobusach i pociągach.

30 grudnia zamknie swój sklep, ale jak zapowiada wcale nie zamierza rezygnować z walki z chuliganami. - Chcę wyruszyć w Polskę i pokazać ją oczami zwykłego Polaka i ich problemów - mówi Marek Obtułowicz, właściciel notorycznie okradanego sklepu na poznańskim Łazarzu.

Sąd Okręgowy w Poznaniu odrzucił w piątek skargę 76-latki, która od poniedziałku prowadziła protest głodowy. Kobieta twierdziła, że przez pomyłkę sądu straciła swą ziemię. Syn kobiety poinformował, że jego matka przerywa protest.

261 kilogramów waży największy polski meteoryt znaleziony przed miesiącem w poznańskim Morasku. W piątek oficjalnie zważono znalezisko, które przez kilkanaście dni było oczyszczane ze zwietrzeliny na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.