Radiowóz utknął na przejeździe kolejowym, z rogatką na dachu. Policja: jest nam wstyd

TVN24

Radiowóz utknął między rogatkami (materiał "Faktów po południu" z 4 kwietnia)Tomasz Pupiec | Fakty po południu
wideo 2/3

Nie jechali na interwencję, ale najwyraźniej bardzo im się spieszyło. Policjanci z Chodzieży zignorowali czerwone światło przed przejazdem kolejowym i utknęli z rogatką na dachu.

Czerwone światło przed przejazdem kolejowym to nie ostrzeżenie. To zakaz wjazdu i przejazdu przez torowisko. Mimo to wciąż nie brakuje kierowców, którzy nie chcą czekać.

Tym razem niecierpliwi okazali się policjanci na przejeździe kolejowym w Chodzieży (woj. wielkopolskie).

I to kilka dni po tragicznym wypadku w Puszczykowie, gdzie zginęły dwie osoby z załogi karetki - kilka dni po apelach o rozwagę i wzmożoną czujność na przejeździe kolejowym.

Zdjęcie radiowozu, który utknął na rogatkach otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Mieli czerwone światło, ale wjechali na tory"

Sytuację na przejeździe przy ul. Kościuszki w Chodzieży widziała m.in. pani Monika, autorka zdjęcia.

- To było w niedzielę około godziny 13.30. Jechałam za tym radiowozem ulicą Fabryczną. Potem skręcił w lewo na przejazd. Było już czerwone światło, ale wjechał na tory. Kiedy rogatki zaczęły się opuszczać, policjant zaczął manewr cofania. Rogatki zatrzymały się na dachu auta - opowiada pani Monika.

Radiowóz utknął między rogatkami
Monika | Kontakt24

Z relacji mieszkanki Chodzieży wynika, że z auta wysiedli policjant oraz policjantka. Funkcjonariuszka poszła do dróżnika. - Wyszedł z nią na zewnątrz i tylko machnął rękami. Nie wiem, co mówił, ale wyglądało to, jakby pokazywał, żeby już tak poczekali, aż pociąg przejedzie. Mieli wystarczająco dużo miejsca. Kiedy pociąg przejechał, rogatki się podniosły, a radiowóz odjechał - mówi pani Monika.

"Jest nam wstyd"

O wyjaśnienie tej sytuacji poprosiliśmy policję z Chodzieży. Rzeczniczka tamtejszej komendy potwierdziła, że doszło do takiej sytuacji. Potwierdziła też, że patrol nie spieszył się na jakąś pilną interwencję.

- Jest nam przykro i jest nam wstyd, że doszło do takiej sytuacji. Policjant stoi na straży prawa, a tutaj sam popełnił wykroczenie. Nic nie tłumaczy takiego postępowania, zwłaszcza w kontekście ostatnich tragicznych wydarzeń na przejazdach kolejowych. Funkcjonariusz, który kierował radiowozem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 zł i sześcioma punktami karnymi - poinformowała mł. asp. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik chodzieskiej policji.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: tvn24