Pomorze

"Uderzył 14-latkę siekierą w głowę". Twierdził, że się pomylił

Pomorze

tvn24Zaatakował 14-latkę siekierą (wideo archiwalne)

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie oskarżyła 35-letniego Bogdana D. O usiłowanie zabójstwa 14-letniej wówczas dziewczynki w Karlinie oraz o posiadanie amfetaminy. Akt oskarżenia trafił do sądu. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Bogdan D. miał zaatakować i uderzyć w głowę obuchem siekiery 14-latkę 3 października 2017 roku, na jednej z ulic w Karlinie (woj. zachodniopomorskie), gdy dziewczynka szła ze swoją matką.

Jak powiedział Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie do Sądu Okręgowego w Koszalinie został skierowany akt oskarżenia przeciwko Bogdanowi D. o dwa czyny.

- Pierwszy to usiłowanie dokonania zabójstwa w dniu 3 października 2017 roku w Karlinie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia małoletniej pokrzywdzonej poprzez zadanie uderzenia obuchem siekiery w głowę – poinformował Gąsiorowski.

Jak dodał rzecznik, oskarżony zamierzonego celu nie osiągnął "z uwagi na spowodowanie u pokrzywdzonej obrażenia ciała w postaci stłuczeń głowy trwających nie dłużej niż 7 dni". Gąsiorowski podkreślił jednak, że już w następstwie tego ataku "pokrzywdzona doznała dekompensacji stanu psychicznego pod postacią ostrej reakcji na stres i pourazowych zaburzeń stresowych, które już były uszczerbkiem na zdrowiu znacznie przekraczającym okres 7 dni".

Za usiłowanie zabójstwa 35-latkowi grozi dożywocie.

Prokuratura oskarżyła Bogdana D. także o posiadanie ponad trzech gramów amfetaminy. Tego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, będąc już wcześniej karanym za podobne przestępstwo.

"Chciał zaatakować inną osobę"

Jak poinformował Gąsiorowski, oskarżony Bogdan D. może stanąć przed sądem i przed nim odpowiadać za swoje czyny.

- W wyniku przeprowadzonych badań prokurator ustalił, że oskarżony nie jest chory psychicznie, nie jest upośledzony umysłowo. Ma natomiast zaburzenia osobowości, które jednak nie spowodowały, że miał zniesioną, ewentualnie tylko w części zachowaną, zdolność rozpoznawania znaczenia swoich czynów – wyjaśnił rzecznik.

W swoich wyjaśnieniach, zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika prokuratury, Bogdan D. niezmiennie podtrzymuje, że nie chciał zaatakować dziewczynki. Atak na nią był wynikiem pomyłki.

- Chciał zaatakować inną osobę. To miała być koleżanka jego partnerki życiowej. Pomylił się. Wydawało mu się, że osoba, którą atakuje, to jest ta koleżanka – powiedział Gąsiorowski.

Bogdan D. został zatrzymany przez policję 3 października 2017 roku, w dniu, w którym zaatakował 14-latkę. Był pod wpływem alkoholu.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości