Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Na Puławskiej doszczętnie spłonęło elektryczne bmw

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar elektrycznego auta na PuławskiejRadosław
wideo 2/2
RadosławPożar elektrycznego auta na Puławskiej

Na Puławskiej doszło do pożaru elektrycznego bmw. Auto spłonęło doszczętnie. W trakcie akcji gaśniczej ruch w kierunku Ursynowa był wstrzymany.

Do pożaru doszło na Puławskiej, na wysokości numeru 228 (za skrzyżowaniem z aleją Wilanowską) na jezdni w kierunku Ursynowa. - Elektryczne bmw spłonęło doszczętnie. Na jezdni leży dużo odłamków i śladów po spaleniu pojazdu - opisywał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Jak przekazała policja, samochód zapalił się z nieustalonych przyczyn. - Kierujący zauważył, że coś się dymi spod maski, zdążył się wydostać z samochodu przed pożarem, więc w zdarzeniu nikt nie ucierpiał - powiedział rzecznik mokotowskiej komendy Robert Koniuszy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- W momencie dojazdu naszych zastępów na miejsce zdarzenia pożar był już w fazie rozwiniętej - cały samochód objęty był płomieniami. Na miejscu pracowały dwa nasze zastępy. Z uwagi na to, że mamy do czynienia z samochodem elektrycznym, musieliśmy dokładnie sprawdzić kamerą termowizyjną czy w akumulatorze nie wzrasta temperatura. Po kilkukrotnym sprawdzeniu, akumulator został dobrze schłodzony i nasze działania na miejscu zostały zakończone - mówił Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

Zaznaczył też, że nie było zagrożenia samozapłonem akumulatora, bo nie był on poddany wysokiej temperaturze: - Akumulator był odgrodzony, pożar do niego nie dotarł, dlatego nie było potrzeby chłodzić auta w kontenerze.

W czasie akcji gaśniczej, ruch w kierunku Piaseczna był całkowicie zablokowany. Później przez jakiś czas, dopóki strażacy nie uprzątnęli miejsca zdarzenia, kierowcy mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.

Samochód w kontenerze pełnym piany

W maju opisywaliśmy pożar auta hybrydowego przy Wałuszewskiej na Białołęce - kierowca uderzył w drzewo, w wyniku czego samochód się zapalił. Wtedy jednak strażacy mieli spory problem z ugaszeniem toyoty i musieli ją umieścić w kontenerze pełnym wody i piany (to procedura przewidziana dla tego typy pojazdów). Jak wyjaśniali nam wówczas, gaszenie tego typu samochodów jest bardzo skomplikowane. - Akumulatory w samochodach hybrydowych są zabezpieczone dodatkową obudową i ciężko dostać się do środka. I nawet jeśli się tam dostaniemy, podamy środki gaśniczne i przygasimy ten pożar, to takie auto cały czas ma tam skumulowany prąd. W efekcie, mija godzina, dwie i akumulator może się ponownie zapalić - tłumaczył nam Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

W takich przypadkach konieczne jest więc długotrwałe chłodzenie akumulatora. - Proces chłodzenia trwa około 24 godzin. Bez sensu wylewać wodę przez cały ten czas, lepiej wygasić go w kontenerze - dodał strażak.

Samochód hybrydowy w kontenerze pełnym wody i pianyTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl