Pomorze

Seria włamań pod Szczecinem. "Wchodzą do domów, nawet gdy mieszkańcy są w środku"

Pomorze

Szajka złodziei w szczecińskim Załomiu
Goleniowska policja spotkała się z mieszkańcami wsi

W środku nocy włamują się do domów. Kradną biżuterię, torebki i pieniądze. Mieszkańcy Załomia i okolic twierdzą, że grasuje tutaj szajka złodziei. Sami organizują nocne patrole, bo, według nich, policja nie reaguje. Raz mieszkańcom udało się przepłoszyć złodzieja.

W trzech wsiach koło Szczecina doszło do pięciu włamań. Mieszkańcy Załomia, Czarnej Łąki i Pucic nie czują się bezpiecznie, dlatego w czwartek odbyło się spotkanie z goleniowską policją.

- Jestem tutaj po to, żeby obalić mity, które powstały. Na dzisiejszym spotkaniu udało nam się ustalić stan faktyczny, do ilu dokładnie włamań doszło. Łącznie było ich pięć: jedno w Czarnej Łące i Pucicach oraz trzy w Załomiu - mówi insp. Krzysztof Targoński, Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie.

Mieszkańcy organizują nocne patrole

Mieszkańcy mówią, że nie czują się bezpiecznie.

- Do domu moich sąsiadów ktoś się włamał i ich okradł. Było to w nocy z 4 na 5 października. Są to systematyczne włamania. Złodzieje przychodzą parę razy w tygodniu, wracają na te same ulice. Ciężko tu mówić o poczuciu bezpieczeństwa - mówi pani Anna, mieszkanka jednej ze wsi.

Mieszkańcy twierdzą, że policja pojawia się rzadko w ich okolicy. Postanowili zatem sami organizować nocne patrole. Raz udało się nawet przepłoszyć złodzieja.

Policja: patrole były i są

Komendant policji w Goleniowe twierdzi, że funkcjonariusze cały czas szukają sprawców.

- Patrol operacyjny trudno zauważyć. On był i jest. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie uspokoi mieszkańców. Jesteśmy w stałym kontakcie z paniami sołtysami i staramy się wspólnie znaleźć rozwiązanie - mówi insp. Krzysztof Targoński.

Pięciu włamań dokonał prawdopodobnie jeden mężczyzna.

- Opis zdarzenia, ślady i relacja świadków, którym udało się przepłoszyć złodzieja, wskazują, że prawdopodobnie jest to jeden sprawca. Szukamy młodego mężczyzny w wieku około 30 lat - podsumowuje komendant.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/pm / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości