TVN24 | Pomorze

Po ataku na 11-letnią dziewczynkę szukają mężczyzny. Policja wyznaczyła nagrodę

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/PAP
TVN24Poszukiwania 40-latka w związku z napadem na nastolatkę

Policjanci wszystkich pionów, psy tropiące i śmigłowiec. W województwie pomorskim od środy trwają szeroko zakrojone poszukiwania 40-latka. Jak przekazała prokuratura, ma to związek z napadem na 11-letnią dziewczynkę. Funkcjonariusze publikują zdjęcia podejrzewanego mężczyzny i wyznaczają nagrodę pieniężną za pomoc w jego znalezieniu.

Od rana w piątek w województwie pomorskim nadal trwają poszukiwania 40-letniego mężczyzny. W czwartek wieczorem policjanci przekazali, że wyznaczona została nagroda pieniężna w kwocie ośmiu tysięcy złotych za pomoc w odnalezieniu poszukiwanego 40-latka.

Mężczyzna poszukiwany jest w związku z napadem na dziewczynkę na terenie powiatu gdańskiego. Zgłoszenie o zdarzeniu policja dostała w środę w godzinach popołudniowych. - Mężczyzna miał ją zaatakować, na szczęście udało się jej uciec – mówi podinspektor Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Jak przekazała w czwartek Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, zaatakowana została 11-letnia dziewczynka.

Funkcjonariusze od razu zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia. - Przeglądali i zabezpieczali zapisy z kamer monitoringów, na jednym z nich znaleźli samochód, którym najprawdopodobniej poruszał się podejrzewany około 40-letni mężczyzna o ciemnych, krótkich włosach – dodał oficer prasowy.

Powiedział, że z relacji świadków wynika, że poszukiwany miał na sobie spodnie typu moro, zabandażowaną lub włożoną w gips rękę.

- Oficer dyżurny zdecydował o wojewódzkich działaniach blokadowych, do których zaangażowano policjantów wszystkich pionów. Policjanci ustalili już tożsamość poszukiwanego mężczyzny. Kilkudziesięciu policjantów sprawdza nadal wytypowane obszary. W poszukiwaniach biorą również udział policjanci z psami tropiącymi oraz policyjny śmigłowiec, który sprawdza teren – dodaje Stęplewski.

Prokuratura o poszukiwanym 40-latku13.05| Policjanci wszystkich pionów, psy tropiące i śmigłowiec. W województwie pomorskim trwają szeroko zakrojone poszukiwania 40-latka. Ma to związek z napadem na kilkunastoletnią dziewczynę. Funkcjonariusze publikują zdjęcia podejrzewanego mężczyzny i proszą o pomoc w jego znalezieniu. TVN24

Policja publikuje zdjęcia i wyznacza nagrodę

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Poszukiwania trwają w całym województwie pomorskim. Z uwagi na dobro prowadzonych czynności policja nie udziela na razie więcej informacji.

- Jednocześnie zwracamy się do osób, które znają tego mężczyznę, mają wiedzę na temat tego zdarzenia lub mają informacje na temat jego miejsca pobytu o kontakt z policjantami. Z naszej strony zapewniamy anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie przez nas sprawdzona – apeluje Stęplewski.

Mężczyzna, którego wizerunek publikujemy ma 40 lat, krępą budowę ciała, ciemne, krótkie włosy. Ubrany był w spodnie moro i podkoszulkę. Lewą rękę ma owiniętą bandażem. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę ze zdjęcia i ma informacje o miejscu jego pobytu, proszony jest o kontakt z Policją pod numerem alarmowym 112.

Z informacji, do których dotarły Radio Gdańsk i RMF FM, wynika, że 40-latek ma być wiązany z dwoma napaściami - na nastolatkę i dorosłą kobietę - do których doszło w powiatach malborskim i gdańskim ."Nieoficjalnie wiadomo, że poszukiwany mężczyzna miał najpierw zaatakować kobietę w Malborku. Ta, broniąc się, zraniła go w rękę. Później podejrzany przemieścił się w kierunku miejscowości Trutnowy. Tam zaatakował 11-latkę. Policja zna już tożsamość mężczyzny" – podało Radio Gdańsk.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Żuławy TV