Ktoś porzucił przy drodze karton. W środku było sześć szczeniaków

Autor:
ng/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Ktoś porzucił w kartonie sześć szczeniaczków. Jeden z nich urzekł policjanta
Ktoś porzucił w kartonie sześć szczeniaczków. Jeden z nich urzekł policjantaKWP Gdańsk
wideo 2/5
szczeniaki

Sześć szczeniaków zostało porzuconych w kartonie na trasie Marzęcino-Osłonka (woj. pomorskie). Czworonogom - dzięki strażnikom miejskim, pracownikom urzędu miejskiego w Nowym Dworze i miejscowej policjantce - udało się znaleźć nowe domy. Jednego z nich przygarnął policjant.

W czwartek 23 marca, około godziny 12, funkcjonariusze nowodworskiej Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie o sześciu szczeniakach pozostawionych w kartonie na trasie Marzęcino-Osłonka.

Czytaj też: Obok domu policjanta zostawił psa. Tego samego dnia go zatrzymali

Znalazły nowe domy. Jednego przygarnął policjant

"Z uwagi na to, że nie było gdzie ich umieścić, odezwali się do oficer prasowej nowodworskiej policji, z którą często współpracują w tematach pomocy zwierzętom" - czytamy w policyjnym komunikacie. Funkcjonariuszka skontaktowała się z Nowodworskim Stowarzyszeniem Iskierka, a to zaoferowało umieszczenie szczeniąt w domu tymczasowym. Policjantka pokazała też zdjęcie czworonogów swojemu koledze z komendy. A ten postanowił przygarnąć jednego z nich. Piesek o niebieskich oczach dostał na imię Lucky (od angielskiego słowa "luck", które oznacza szczęście).

Sześć szczeniaczków, porzuconych w kartonie na trasie Marzęcino-Osłonka (woj. pomorskie), dzięki współpracy nowodworskich służb i pracowników urzędu miasta znalazło kochające domu. Jeden z psiaków trafił do rodziny policjanta z powiatowej komendy. Zwierzak otrzymał imię "Lucky".
Lucky zyskał szczęśliwy domKWP Gdańsk

- Dzięki strażnikom miejskim i pracownikom urzędu miasta wszystkie szczeniaki znalazły kochające domy. Cieszymy się, że dzięki szybkiej reakcji i dobrym sercom wszystkich ludzi zaangażowanych w sytuację miała ona szczęśliwy koniec - mówi mł. asp. Karolina Figiel, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

Sześć szczeniaczków, porzuconych w kartonie na trasie Marzęcino-Osłonka (woj. pomorskie), dzięki współpracy nowodworskich służb i pracowników urzędu miasta znalazło kochające domu. Jeden z psiaków trafił do rodziny policjanta z powiatowej komendy. Zwierzak otrzymał imię "Lucky".
Strażnicy miejscy uratowali psie rodzeństwoKWP Gdańsk

Policja przypomina o karze za znęcanie się nad zwierzętami

Figiel przypomina, że porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy, niezależnie czy jest właścicielem zwierzęcia czy tylko jego opiekunem, podlega temu przepisowi. Warto pamiętać, że osoba, która porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do trzech lub do pięciu lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

- Policjanci apelują do posiadaczy zwierząt o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę, a także przypominają, by nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast poinformować odpowiednie służby - podkreśla Figiel.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KWP Gdańsk

Pozostałe wiadomości