"Jest na rondzie, chłopaki go mają". Nagranie z policyjnego pościgu

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Policyjny pościg w NidzicyKPP Nidzica
wideo 2/8
KPP NidzicaPolicyjny pościg w Nidzicy

32-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Uniszki Zawadzkie (Mazowieckie). Pościg zakończył się dopiero w oddalonej o ponad 20 kilometrów Nidzicy (Warmińsko-Mazurskie). Kiedy policjanci zajechali kierowcy drogę, ten wybiegł jeszcze z auta i ukrył się pod innym samochodem.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 16. Kierowca hondy nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Uniszki Zawadzkie w województwie mazowieckim. - Ta bezmyślna decyzja kierującego rozpoczęła pościg, który przeniósł się szybko na teren województwa warmińsko-mazurskiego – mówi starszy sierżant Alicja Pepłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy.

Na opublikowanym nagraniu z policyjnego wideorejestratora słychać, jak funkcjonariusze starają się zatrzymać mężczyznę. W końcu udało im się zablokować drogę 32-latkowi na jeden z ulic w centrum Nidzicy.

"Jest na rondzie, tutaj na 1 Maja, Traugutta. Pojechał na Mickiewicza, chłopaki go mają" – słychać na nagraniu jedną z policjantek.

Ma zakaz prowadzenia pojazdów

Jak przekazała Pepłowska, kierowca po zatrzymaniu samochodu nadal próbował się ukryć.

- Zablokowany przez policjantów 32-latek, nie mając już innej drogi ucieczki, zatrzymał pojazd i ukrył się pod innym samochodem. Takie działanie mężczyzny nie przyniosło mu jednak oczekiwanego efektu i kierujący hondą uciekinier został zatrzymany przez funkcjonariuszy – mówi oficer prasowy.

Mężczyzna uciekając ulicami Nidzicy popełnił szereg wykroczeń drogowych. - 32–latek między innymi wyprzedzał na przejeździe kolejowym, na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu i na linii podwójnej ciągłej, jadąc przy tym z prędkością znacznie większą niż 100 km/h w obszarze zabudowanym. Jego zachowanie na drodze było ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego – wymienia policjantka.

Dodaje, że to jedynie wykroczenia popełnione na terenie Nidzicy. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Mławie prowadzą też swoje postępowanie w sprawie złamania przepisów w ich regionie – między innymi niezatrzymania się do kontroli w Uniszkach Zawadzkich.

Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach, 32-latek ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. - Pirat drogowy odpowie przed sądem za swoją nieodpowiedzialną jazdę – podsumowała Pepłowska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Kierowca zaczął uciekać w Uniszkach Zawadzkich, zatrzymano go dopiero w Nidzicy

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Nidzica