TVN24 | Pomorze

Wąż służący do tankowania w powietrzu spadł na ziemię. "Pochodzi od statku powietrznego sił zbrojnych USA"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w okolicy Nidzicy
Do zdarzenia doszło w okolicy NidzicyGoogle Earth
wideo 2/4
Google Earth Do zdarzenia doszło w okolicy Nidzicy

Kilkunastometrowy elastyczny przewód z koszem służący do tankowania samolotu lub śmigłowca w powietrzu, spadł koło drogi wojewódzkiej numer 604 w okolicy Nidzicy w województwie warmińsko-mazurskim. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa. - Wstępnie ustalono, że ten element pochodzi od statku powietrznego sił zbrojnych USA - przekazał nam rzecznik prasowy ŻW.

Oficer dyżurny komendy policji w Nidzicy dostał w środę, 4 maja zgłoszenie o "nietypowym przedmiocie, który spadł na ziemię". - Do zdarzenia doszło przed godziną 10 w okolicy przebudowywanej drogi wojewódzkiej numer 604. Na ziemię spadł tam kilkunastometrowy wąż z koszem, służący do tankowania, który - według ustaleń policjantów - pochodził z samolotu wojskowego - przekazała starszy sierżant Alicja Pepłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Dodała, że wąż znaleźli pracownicy firmy budowlanej.

- W związku ze zdarzeniem nikt nie odniósł obrażeń i nie doszło do uszkodzenia mienia. Policjanci poinformowali o zdarzeniu Żandarmerię Wojskową - przekazała Pepłowska.

ŻW: element pochodzi od statku powietrznego sił zbrojnych USA

Ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej, potwierdza, że takie zawiadomienie wpłynęło. Jak informuje, przedmiot został znaleziony w miejscowości Muszaki.

- Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Wstępnie ustalono, że ten element pochodzi od statku powietrznego sił zbrojnych USA - przekazał.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samoloty NATO krążą nad Polską

Należące do różnych państw NATO samoloty, w tym tankujące, regularnie dyżurują nad Polską, krążąc w powietrzu. W ten sposób Sojusz Północnoatlantycki odpowiada na inwazję Rosji na Ukrainę i poprzedzający ją wzrost napięcia między Kremlem a Kijowem i Zachodem.

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości