Molestował dzieci w autobusach i tramwajach. Sąd skazał go na więzienie

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
Sentencja wyroku 69-letniego mężczyzny
Sentencja wyroku 69-letniego mężczyznytvn24
wideo 2/2
tvn24Sentencja wyroku 69-letniego mężczyzny

Sąd wydał wyrok w sprawie 69-letniego mężczyzny, który był oskarżony o molestowanie nieletnich w komunikacji miejskiej w Gdańsku. Mężczyzna został skazany na 4,5 roku więzienia. Uzasadnienie wyroku zostało przez sąd utajnione.

Mężczyzna spędzi w więzieniu jeszcze 2,5 roku, bo na poczet kary zaliczono mu areszt. W sumie groziło mu 12 lat więzienia.

Sąd uznał, że 69-latek dopuścił się innej czynności seksualnej poprzez dotykanie nieletnich, ocieranie się o nich. Mężczyzna ma zakaz kontaktowania się z jednym z pokrzywdzonych i zbliżania się do niego przez 10 lat.

Został skierowany także na terapię dla sprawców przestępstw seksualnych w związku z "zaburzeniem czynności seksualnych". Ma również zapłacić 2 tysiące złotych nawiązki jednemu z pokrzywdzonych.

Decyzja sądu nie jest prawomocna. Na razie nie wiadomo, czy strony zdecydują się na apelację.

Mężczyzna tuż po zatrzymaniu przez policjęKMP Gdańsk

Wielu pokrzywdzonych

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak dziennikarz jednego z lokalnych portali poinformował o wpisie na jednym z portali społecznościowych, że w gdańskim tramwaju starszy mężczyzna miał złapać za krocze małego chłopca. Wpis został zamieszczony przez świadka tego przestępstwa.

- Policjanci po otrzymaniu maila od razu zaczęli weryfikować wszystkie informacje na ten temat. Praca śledczych była utrudniona, ponieważ nikt nie złożył zawiadomienia w tej sprawie - mówi asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Policjantom udało się dotrzeć do poszkodowanego dziecka. Jak się okazało, nie było ono jedyną ofiarą mężczyzny.

"Polował" od kilku lat

- Prowadzący sprawę policjanci zaczęli sprawdzać zapisy z kamer monitoringu, dotarli do pokrzywdzonego chłopca oraz do osób, które pod postem zamieściły wpisy świadczące o tym, że podejrzewany mężczyzna mógł dopuszczać się tych przestępstw od co najmniej kilku lat - tłumaczy Kamińska. Według ustaleń policji, miał to robić m.in. w tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej.

Podejrzany wówczas 67-latek został zatrzymany. - Prokurator przesłuchał go i przedstawił mu zarzuty, które dotyczyły dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec sześciu osób małoletnich, zawnioskował również o aresztowanie mężczyzny, a sąd przychylił się do tego wniosku - mówi Kamińska.

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gdańsk

Pozostałe wiadomości