Pomorze

"Cieszę się, że kontynuujecie dzieło Pawła. Olu, dostałaś ogromny mandat zaufania"

Pomorze

Magdalena Adamowicz pogratulowała Aleksandrze Dulkiewicz
Magdalena Adamowicz pogratulowała Aleksandrze Dulkiewiczfacebook
wideo 2/15

Gdańsk pokazał dzisiaj swoją wielkość, swoją niezależność, Gdańsk dziś dobrze wybrał - Magdalena Adamowicz razem z córkami pogratulowały Aleksandrze Dulkiewicz na jednym z portali społecznościowych jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników wyborów.

"Dziękuję całemu sztabowi wyborczemu, który wspierał Aleksandrę Dulkiewicz, dziękuję także wolontariuszom, szczególnie ze stowarzyszenia Wszytko dla Gdańska. Kocham was, cieszę się, że kontynuujecie dzieło Pawła. Olu, dostałaś ogromny mandat zaufania. Wiem i wierzę, że sobie poradzisz" - powiedziała Adamowicz na filmie opublikowanym w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Według nieoficjalnych wyników Aleksandra Dulkiewicz wygrała w pierwszej turze z ponad 80-procentowym poparciem.

Aleksandra Dulkiewicz dziękuje gdańszczanom

W poniedziałek od rana Aleksandra Dulkiewicz przed dworcem głównym w Gdańsku rozdawała babeczki i kawę. W ten sposób dziękowała gdańszczanom za udział w wyborach.

- Informacje dotyczące wyników i frekwencji powoli spływają. Niezależnie od tego, jaki on oficjalnie będzie chciałabym podziękować za obywatelską postawę, za te ostatnie tygodnie, za tę niedzielę. I do boju, bo za trzy tygodnie kolejne wybory do rad dzielnic - mówiła dziennikarzom.

Według nieoficjalnych wyników frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 48 procent. - To bardzo dobrze. Gdańszczanie po raz kolejny zdali egzamin - skomentowała p.o. prezydenta.

Dulkiewicz pewnie wygrała w pierwszej turze

O oficjalnych wynikach na Twitterze po godzinie 10 poinformowała Magdalena Skorupka-Kaczamarek, rzecznik prasowy prezydenta. Frekwencja w wyborach wyniosła 48,67 procent. Aleksandra Dulkiewicz została prezydentem miasta Gdańska, zdobywając 82,22 procent głosów. Grzegorz Braun z wynikiem 11,86 procent, a Marek Skiba 5,92 procent.

Przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska były wynikiem wygaśnięcia mandatu wieloletniego prezydenta tego miasta - Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: MAK/gp / Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: facebook

Pozostałe wiadomości