TVN24 | Pomorze

17-latka zmarła podczas kąpieli, w wannie był podłączony telefon. Znana jest przyczyna śmierci

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Przyczyną zgonu 17-latki było porażenie prądem (wideo z kwietnia 2021 roku)
Przyczyną zgonu 17-latki było porażenie prądem (wideo z kwietnia 2021 roku)tvn24
wideo 2/5
tvn24Przyczyną zgonu 17-latki było porażenie prądem

Prokuratura poinformowała, że są wyniki sekcji nastolatki, której ciało znaleziono w weekend w wannie w domu jednorodzinnym w Lęborku na Pomorzu. 17-latka zmarła w wyniku porażenia prądem.

O śmierci 17-latki informowaliśmy w poniedziałek, 12 kwietnia. Przyczyną śmierci pokrzywdzonej było porażenie prądem – taką informację przekazał prokurator rejonowy w Lęborku Patryk Wegner. Biegli stwierdzili tak w opinii po przeprowadzonej sekcji.

– Najprawdopodobniej doszło do tego z powodu telefonu komórkowego, który był podłączony do ładowarki i znajdował się w wannie – mówi prokurator Wegner. Dodaje przy tym, że na temat tego, co stało się z telefonem, z ładowarką, iż nastąpiło porażenie prądem, wypowiedzą się biegli - elektryk i elektronik - w zleconych w śledztwie przez prokuraturę opiniach. – My tego nie wiemy – zaznacza Wegner.

Z telefonem w wannie

17-latka z Lęborka została znaleziona w jej rodzinnym domu, około godz. 1 w nocy z 11 na 12 kwietnia. - Ciało 17-latki znajdowało się w wannie, był tam też telefon podłączony do prądu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że śmierć 17-latki nastąpiła najprawdopodobniej wskutek porażenia prądem – relacjonowała nam w poniedziałek aspirant Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Media donosiły już o podobnych przypadkach śmierci podczas kąpieli w wyniku porażenia prądem od podłączonego do prądu telefonu komórkowego m.in. we Francji, w Stanach Zjednoczonych i Rosji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości