Pomorze

Znalazł na targowisku skorpiona. Mógł trafić tam z egzotycznymi owocami

Pomorze

Straż Miejska w KościerzynieMężczyzna znalazł skorpiona na targowisku

Ma około 5 cm długości i spacerował po chodniku na targowisku w Kościerzynie - egzotycznego skorpiona znalazł jeden z przechodniów. Mężczyzna złapał go w słoik i zaniósł do Straży Miejskiej.

Skorpion miał spacerować w pobliżu miejskiego targowiska na ulicy Ogrodowej w Kościerzynie.

- Przyniósł go do nas w słoiku mężczyzna, który mówił, że pajęczak spacerował po chodniku. Egzotyczny okaz ma około 5 centymetrów długości, wzbudził jego zainteresowanie i dlatego nie potraktował go jak inne pająki - opowiada Piotr Bruski, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Kościerzynie.

"Pewnie trafił do Kościerzyny z egzotycznymi owocami"

Jak dodaje Bruski, strażnicy od razu przeszukali rejon targowiska w poszukiwaniu podobnych "nieproszonych gości". - Pewnie trafił do Kościerzyny z egzotycznymi owocami, ale nic podobnego już tam nie było - powiedział Bruski.

W poszukiwaniu nowego domu dla skorpiona strażnicy kontaktowali się z ogrodami zoologicznymi i ekopatrolami. Ostatecznie z pomocą przyszła fundacja "Pies Szuka Domu". - W krótkim czasie znalazła osobę, która zaopiekowała się skorpionem - dodaje zastępca komendanta straży miejskiej w Kościerzynie.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Ma około 5 cm długości i spacerował po chodniku na targowiskuStraż Miejska w Kościerzynie

Autor: ws/sk / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska w Kościerzynie

Pozostałe wiadomości