"10-latka nie jest zarażona koronawirusem". Dzieci będą mogły wrócić do szkoły

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
W niedzielę rozpoczęto dezynfekcję szkołytvn24
wideo 2/14
tvn24Szkoła była zamknięta (wideo archiwalne)

Przyszły wyniki dziewczynki z Kołobrzegu. Wynik jest ujemny, co oznacza, że dziecko nie jest zarażone koronawirusem - przekazał szczeciński szpital wojewódzki. Z powodu podejrzenia zakażenia, zamknięta była szkoła, do której chodzi 10-latka. Teraz dzieci będą mogły wrócić na lekcje.

O wynikach poinformował we wtorek wieczorem Mateusz Iżakowski, p.o. rzecznika prasowego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Dziewczynka trafiła do szpitala zakaźnego w Szczecinie w sobotę. Miała objawy grypowe i wcześniej miała kontakt z osobami z Włoch, a potem przez pięć dni chodziła do Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu.

Władze miasta od początku uspokajały, że "prawdopodobieństwo zakażenia w przypadku tego dziecka jest naprawdę bliskie zeru". Profilaktycznie zdecydowały jednak od poniedziałku zamknąć szkołę, do której uczęszcza dziecko oraz zdezynfekować placówkę.

Teraz, jak poinformował nas Andrzej Haraj, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu, po informacji o ujemnym wyniku 10-latki, od czwartku uczniowie wracają na lekcje do placówki. Dziś już są tam nauczyciele i przygotowują się do pracy. Dyrektor zaznacza jednocześnie, że czeka jeszcze na oficjalne pismo od sanepidu.

W środę na porannej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce, w województwie lubuskim.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie? Kancelaria Premiera wyjaśniaOd 31 grudnia 2019 do wczoraj odnotowano ponad 83 tysiące potwierdzonych przypadków COVID-19. Z. W Polsce nie ma do tej pory żadnego potwierdzonego przypadku. O tym, co zrobić gdy wykryjemy u siebie niepokojące obawy informuje Kancelaria Premiera w specjalnie przygotowanym filmie. Kancelaria Premiera

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24