Była na przejściu dla pieszych, kierowca ją ominął i zatrzymał się za pasami. Tylko na chwilę

Autor:
mm/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Inowrocław. Niewiele brakowało, by kobieta została potrącona na pasach
Inowrocław. Niewiele brakowało, by kobieta została potrącona na pasach
wideo 2/5
Inowrocław. Niewiele brakowało, by kobieta została potrącona na pasach

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie). Kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, na którym znajdowała się kobieta. Pieszej na szczęście nic się nie stało.

Do sytuacji doszło 24 stycznia na jednym z przejść dla pieszych w Inowrocławiu. Nagranie pojawiło się w czwartek (2 lutego) na kanale STOP CHAM.

"Jezdnia o dwóch pasach ruchu w danym kierunku. Kierowca srebrnego opla zatrzymuje się na lewym pasie, aby przepuścić pieszą. Kierowca czarnego opla, który jedzie za nim, zamiast zatrzymać się, omija zatrzymane auto i niemal wjeżdża w pieszą, która właśnie weszła na przejście" - czytamy w opisie pod filmem.

Zatrzymał się, jak widać na filmie, już za pasami, ale tylko na chwilę.

Apel policji

Inowrocławska policja nie chce komentować tej konkretnej sytuacji, której okoliczności do końca nie zna. Aspirant sztabowa Izabella Drobniecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, apeluje jednak do osoby lub osób, które posiadają w całości nagranie i nie jest zanonimizowane, o przekazanie go celem analizy i wyjaśnień do komendy.

Niewiele brakowało, by doszło do potrącenia na przejściu dla pieszychSTOP CHAM

- Jednocześnie zwracamy się do kierowców, by pamiętali o przepisach ruchu drogowego, a w szczególności o prawach i obowiązkach kierowcy (art. 22 i 23 ustawy Prawo o ruchu drogowym). Warto do tej lektury częściej zaglądać - powiedziała policjantka.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: STOP CHAM

Pozostałe wiadomości