TVN24 | Pomorze

Wataha wilków szukała ochłody przy wodopoju

TVN24 | Pomorze

Autor:
mm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Wilki w lasach Nadleśnictwa Gniewkowo
Wilki w lasach Nadleśnictwa Gniewkowo
wideo 2/5
Wilki w lasach Nadleśnictwa Gniewkowo

Nadleśnictwo Gniewkowo (województwo kujawsko-pomorskie) opublikowało w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać watahę wilków zażywającą ochłody nad wodą. - Nagranie watahy wilków podczas odwiedzania wodpopoju przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - mówi w rozmowie z tvn24.pl wyraźnie podekscytowany Paweł Konwiński z Nadleśnictwa Gniewkowo.

We wtorek (29 czerwca) nadleśnictwo opublikowało na Facebooku nagranie z fotopułapki nad wodopojem z watahą wilków w roli głównej. Materiał zyskał bardzo dużą popularność.

- Fotopułapka została umieszczona w pobliżu zbiornika wodnego w lesie. Jest to miejsce, do którego podążają różne zwierzęta, więc szansa na ich nagranie jest dość spora. Z uwagi na obecność wilków w naszych lasach istniało prawdopodobieństwo uwiecznienia tychże zwierząt przez fotopułapkę. Jednak nagranie watahy wilków podczas odwiedzania wodopoju przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - przyznaje Paweł Konwiński.

Jest ich coraz więcej

Obecność wilków w kujawsko-pomorskich lasach nie jest przypadkowa. - Liczebność wilka w lasach naszego regionu, jak i całej Polski, zwiększa się. Zarejestrowana w materiale wideo wataha zamieszkuje na stałe lasy Nadleśnictwa Gniewkowo - opowiada nasz rozmówca.

Konwiński podkreśla, że w związku z trybem życia tych zwierząt, i ich wielkoobszarowymi terytoriami, można je zaobserwować w różnych lokalizacjach. - Przebywają szczególnie tam, gdzie występują jelenie, mają wtedy możliwość polowania - dodaje.

Co, gdy napotkamy wilka w lesie? - Przede wszystkim należy zachować spokój. Nie powinniśmy odwracać się tyłem do zwierzęcia oraz patrzeć prosto w oczy. Należy szeroko rozłożyć ręce, machać nimi, tak aby zrobić wrażenie, że jesteśmy większym stworzeniem niż w rzeczywistości. Dodatkowo rozprzestrzeni się nasz zapach, który w połączeniu z okrzykami, które możemy z siebie wydawać, powinien dotrzeć do wilka, a ten powinien oddalić się w innym kierunku - kończy Paweł Konwiński.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nadleśnictwo Gniewkowo, M.Marjańska

Pozostałe wiadomości