Złoto Bałtyku dla Kate i Williama. Zobacz, jakie prezenty dostaną

[object Object]
Kolia bursztynowa na księżnej TVN24 Pomorze
wideo 2/2

Dla Kate bursztynowa kolia, dla Williama spinki mankietowe - takie prezenty otrzyma w Gdańsku książęca para. Obejrzą też, jak bałtycki bursztyn był obrabiany przed wiekami.

Trwają gorączkowe przygotowania do wizyty pary książęcej, która pojawi się na Wybrzeżu. Kate i Williama będzie można zobaczyć w Gdańsku we wtorek.

A my już wiemy jakie podarunki otrzymają goście od prezydenta Gdańska.

Dla księżnej przygotowano bursztynową kolię "Qule".

- Naszyjnik składa się z elementów złotych, naturalnego bursztynu bałtyckiego w kolorze mlecznym w kształcie kuli oraz łańcucha pokrytego unikalną czarną powłoką - mówi Marzena Leś, dyrektor eksportu S&A.

Książę również otrzyma złoto Bałtyku. Dla William zaprojektowano spinki mankietowe "Elipse".

- Wykonane zostały ze srebra próby 925, pokrytego szlachetną powłoką rodową oraz wiśniowego bursztynu bałtyckiego - dodaje Leś.

Spinki dla Williama | Ultra relations

Pokaże im obróbkę bursztynu

A to jeszcze nie koniec przygody pary książęcej z bursztynem. Podczas wizyty w Gdańsku będą mieli możliwość zobaczenia stanowiska rzemieślniczego, które jest kopią średniowiecznego warsztatu bursztyniarza.

- Zaprezentuję parze książęcej historyczną metodę obróbki bursztynu. Wykorzystam do tego narzędzia, których już się nie stosuje. Zaprezentuję najtrudniejszą spośród metod, czyli wykonanie otworu w bursztynie. To dość trudne zadanie, bo jantar jest kruchy, ale myślę, że nic złego się nie zdarzy - opowiada Zbigniew Strzelczyk, bursztyniarz.

Pan Zbigniew podkreśla, że to dla niego wielkie wyróżnienie. - Cieszę się, że po 44 latach pracy będę mógł pokazać swoje umiejętności tak niezwykłym gościom. To niezwykła motywacja i wielkie wydarzenie dla branży bursztyniarskiej - dodaje Strzelczyk.

Kolia dla Kate | Ultra relations

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: archiwum/Ultra relations

Pozostałe wiadomości