Nie żyje dziennikarz Piotr Świąc, zginął w wypadku samochodowym. "Drugi kierowca był pijany"

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP

Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz TVP zginął w piątek, 5 marca w nocy w wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 20 w Borczu (Pomorskie). W tym samym tragicznym zdarzeniu zginął także kierowca innego samochodu. Prokuratura podaje, że był pijany.

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie 'Panoramy' było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu" – poinformowała TVP3 Gdańsk w sobotę, 6 marca rano w mediach społecznościowych.

Okoliczności wypadku badała gdańska prokuratura. Jak w czwartek, 18 marca przekazała nam Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, 23-letni kierowca, który również zginął w tym wypadku, był w stanie nietrzeźwości. Wskazały na to badania krwi przeprowadzone podczas sekcji zwłok.

Jednocześnie przekazała nam, że identyczne badania ciała Piotra Świąca nie wykazały substancji odurzających.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że to samochód 23-latka nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Wciąż nie wiadomo dlaczego.

Wieloletni dziennikarz TVP

Piotr Świąc w latach 1994–2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też "Wiadomości" w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze"). Piotr Świąc miał 54 lata. W piątek prowadził wieczorne wydanie "Panoramy" w TVP3 Gdańsk. Do wypadku doszło, gdy wracał z pracy do domu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP