TVN24 | Pomorze

Bmw w ścianie muzeum po staranowaniu dwóch pojazdów. Kierowca pijany, poszukiwany i bez prawa jazdy, a auto kradzione

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Pomorze
Pijany kierowca rajd zakończył na ścianie muzeum (materiał z 12.05.2022)
Pijany kierowca rajd zakończył na ścianie muzeum (materiał z 12.05.2022)KWP w Gdańsku
wideo 2/7
KWP w GdańskuPijany kierowca rajd zakończył na ścianie muzeum

Gdański policjant był po pracy świadkiem kolizji. Kierowca, który ją spowodował, usiłował się oddalić, ale funkcjonariusz go zatrzymał. Okazało się, że zderzenia, do jakich doprowadził 25-letni mężczyzna (w tym wjechanie w ścianę muzeum), były tylko jednym, i to nie najważniejszym, powodem próby ucieczki.

Jak przekazała nam podkomisarz Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w środę po południu doszło do nietypowego zdarzenia przy ulicy Rzeźnickiej w stolicy Pomorza. Jego świadkiem był miejscowy funkcjonariusz.

Młodszy aspirant Grzegorz Neumann, policjant z wydziału prewencji gdańskiej komendy, po zakończonej służbie wracał do domu i szedł ulicą Rzeźnicką, gdy usłyszał huk. Okazało się, że bmw staranowało dwa zaparkowane samochody, a potem wjechało w ścianę budynku muzeum.

Próbował uciec

– Po zdarzeniu kierujący bmw zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Policjant natychmiast zareagował na tę sytuację. Najpierw sprawdził, czy w uszkodzonych samochodach nie ma osób poszkodowanych, a następnie pobiegł za sprawcą – opowiada podkom. Kamińska.

Po chwili dogonił młodego mężczyznę i zatrzymał go. Poczuł od niego zapach alkoholu. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, sprawdzili trzeźwość 25-letniego sprawcy kolizji. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów ze Szczecina, ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a samochód, którym kierował, został skradziony na początku maja na terenie Szczecina.

Kierowcy grozi surowa kara

– Funkcjonariusze zabezpieczyli kradzione auto, a pijany kierowca został przewieziony do policyjnego aresztu. Śledczy wyjaśniają okoliczności tej sprawy, a 25-latek z Gdańska czeka na zarzuty – informuje policjantka. Młodemu mężczyźnie grożą surowe konsekwencje, tylko za złamanie sądowego zakazu grozi do pięciu lat więzienia, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości - dwa lata pozbawienia wolności.

Do tego dochodzi spowodowanie kolizji oraz próba ucieczki z miejsca wypadku, a także kwestia kradzieży samochodu.

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KWP w Gdańsku

Pozostałe wiadomości