Po pościgu zatrzymali busa. W środku 10 migrantów, w tym czworo dzieci

Autor:
eŁKa,
mj/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze, Kontakt24
Moment zatrzymania uchodźców w Zachodniopomorskiem
Moment zatrzymania uchodźców w ZachodniopomorskiemKontakt24
wideo 2/9
Kontakt24Moment zatrzymania uchodźców w Zachodniopomorskiem

Kierowca busa uciekał przed Strażą Graniczną w Zachodniopomorskiem. Okazało się, że wiózł do Niemiec cudzoziemców. Nie mieli oni - jak informują służby - dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. Kierowca oraz siedzący obok niego pasażer uciekli. 10 osób zostało zatrzymanych, w grupie było czworo dzieci.

W sobotę na Kontakt24 odezwał się internauta zaniepokojony sytuacją, której był świadkiem. – Około godziny 15.30 Straż Graniczna przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w miejscowości Dobra koło Szczecina zatrzymała grupę uchodźców. Przewoźnicy uciekli – relacjonował nasz rozmówca.

– Z daleka było słychać, że coś się dzieje, słychać było sygnały dźwiękowe. Dojechał bus i pełnym gazem wjechał na łąkę. Potem usłyszałem Straż Graniczną jadącą na sygnałach. Z busa wyskoczyło 10 osób i przewoźnicy, którzy zostawili pojazd i uciekli. Straż ruszyła za tymi 10 osobami. Wśród nich były dzieci - opowiadał mężczyzna.

Jak dodał, po około 10 minutach na miejsce dojechały kolejne samochody Straży Granicznej. Mężczyzna nagrał, jak strażnicy zatrzymują cudzoziemców.

Kierowca i pasażer uciekli

Sytuację potwierdził nam rzecznik Morskiego Oddziału Straży Granicznej Andrzej Juźwiak. – W sobotę 6 listopada około godziny 15.30 funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina, między miejscowościami Buk i Lubieszyn, próbowali zatrzymać do kontroli busa, który kierował się w stronę Niemiec. Kierowca pojazdu nie reagował jednak na sygnały, więc funkcjonariusze rozpoczęli pościg – informuje rzecznik.

Jak relacjonuje Juźwiak, po kilku minutach pojazd ugrzązł na poboczu, a kierowca oraz jeden z pasażerów zbiegli z miejsca zdarzenia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W Zachodniopomorskiem zatrzymano 10-ciu IrakijczykówKontakt24

Straż Graniczna: 10 osób zatrzymanych, nie mieli dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce

W busie pozostało 10 cudzoziemców: czterech mężczyzn, dwie kobiety oraz czworo dzieci w wieku od siedmiu do 15 lat. Wszyscy - jak informuje przedstawiciel SG - posiadali paszporty irackie, nie posiadali natomiast dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce.

Cudzoziemcy mieli być w dobrej kondycji, nie wymagali pomocy medycznej. Zostali zatrzymani i wciąż prowadzone są z nimi czynności. Dopiero po ich wykonaniu zapadnie decyzja o dalszym losie Irakijczyków.

Autor:eŁKa, mj/tam

Źródło: TVN24 Pomorze, Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości