"Może będzie chciał uciekać". Nie pomylił się. Nocny pościg ulicami miasta

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN24.pl
Marcin Maludy o pościgu w Zielonej Górze
Marcin Maludy o pościgu w Zielonej GórzeTVN 24
wideo 2/10
TVN 24Marcin Maludy o pościgu w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 43-letniego kierowcę, który w nocy uciekał ulicami miasta. Mężczyźnie grozi nawet pięć lat więzienia.

Zielonogórscy policjanci patrolujący ulice miasta w nocy 8 sierpnia chcieli zatrzymać do kontroli kierującego fordem, poruszającego się Szosą Kisielińską.

"Może będzie chciał uciekać" - mówi do policjantki w nagraniu opublikowanym przez policję drugi funkcjonariusz.

Nie pomylił się. Faktycznie, kierujący fordem na widok radiowozu i sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych zaczął uciekać.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Próbował jeszcze uciekać pieszo

Policjanci błyskawicznie ruszyli w pościg, a o zaistniałej sytuacji powiadomili dyżurnego. Ucieczka nie trwała długo. Już po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

- Uciekając wjechał na osiedlowy parking, gdzie uderzył w zaparkowanego volkswagena. Mężczyzna próbował uciekać pieszo, ale mundurowi natychmiast go dogonili - wyjaśnia Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowa zielonogórskiej policji.

"Na ziemię! Kładź się!" - padają polecenia policjantów. Zatrzymanym okazał się 43-letni mieszkaniec Zielonej Góry.

Grozi mu surowa kara

- Powód ucieczki policjanci poznali po badaniach i sprawdzeniu w bazie danych. Okazało się, że 43-letni mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a ponadto kierował pod wpływem środków odurzających - podaje Stanisławska.

43-letni odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie pomimo cofniętych uprawnień oraz jazdę pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem środków odurzających. - Za te przestępstwa według kodeksu karnego grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kolizję, którą w czasie ucieczki spowodował na osiedlowym parkingu - kończy Stanisławska.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości