Zarząd Platformy bez premier. Tematem listy wyborcze

W zastępstwie szefowej rządu spotkanie poprowadził wiceprzewodniczący PO Cezary GrabarczykPAP/Marcin Obara

Listy PO w jesiennych wyborach parlamentarnych mają być gotowe do końca lipca, a prawdopodobnie 6 sierpnia zatwierdzi je Rada Krajowa partii - takie ustalenia zapadły na czwartkowym posiedzeniu zarządu Platformy. Władze PO poruszyły też kwestię senackiej debaty ws. in vitro.

Premier Ewa Kopacz nie brała udziału w posiedzeniu zarządu. Politycy PO nie chcieli mówić o przyczynach jej nieobecności; z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że chodzi o sprawy osobiste.

Niewykluczone, że w przyszłym tygodniu zarząd spotka się raz jeszcze, tym razem już z udziałem szefowej Platformy.

Listy do końca lipca

W zastępstwie szefowej rządu spotkanie poprowadził wiceprzewodniczący PO Cezary Grabarczyk. Po zakończeniu posiedzenia szef klubu Platformy Rafał Grupiński powiedział dziennikarzom, że władze ugrupowanie omówiły stan przygotowań do wyborów parlamentarnych.

- Ustaliliśmy kalendarz, jeśli chodzi o wyznaczanie kandydatów na nasze listy do parlamentu - powiedział Grupiński.

Zarząd ustalił, że do końca lipca władze regionalne PO mają czas na opracowanie i przyjęcie list wyborczych. - A w sierpniu, w jego pierwszej dekadzie, prawdopodobnie odbędzie się Rada Krajowa, która będzie zatwierdzała nasze listy kandydatów - dodał szef klubu PO.

Według Grabarczyka, w uchwale zarządu jako ewentualny termin posiedzenia Rady Krajowej wskazano 6 sierpnia.

W pierwszej piątce przynajmniej dwie kobiety

Władze PO omówiły też zasady konstruowania list wyborczych. Aktualna jest stosowana od kilku lat przez Platformę reguła, że w pierwszej piątce kandydatów do Sejmu mają się znaleźć przynajmniej dwie kobiety, a w pierwszej trójce - jedna. Dobre, tzw. biorące miejsca miałyby otrzymać też osoby młode, choć nie zostało określone konkretne kryterium wieku.

Z informacji PAP wynika ponadto, że zarząd poruszył też kwestię debaty w Senacie na temat ustawy o leczeniu niepłodności, m.in. sprawę wypowiedzi kilku senatorów PO, którzy są przeciwnikami metody in vitro.

- Kilku naszych kolegów powinno się zastanowić czy na pewno są we właściwej partii - powiedział jeden z członków zarządu.

Podczas dyskusji w Senacie sprzeciw wobec metody in vitro prezentowało m.in. troje senatorów Platformy: Helena Hatka, Stanisław Hodorowicz i Jan Filip Libicki.

Z rozmów z politykami PO wynika, że jesienią do Sejmu chcieliby kandydować obecni posłowie PO, a ponadto ministrowie i współpracownicy premier Kopacz, którzy nie zasiadają obecnie na Wiejskiej m.in. wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak, minister kultury Małgorzata Omilanowska, nowy minister sportu Adam Korol, wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski, a także ministrowie z kancelarii premiera: Michał Kamiński i Sławomir Nitras.

Co z nagranymi na taśmach?

Platforma musi ponadto zdecydować, czy i z jakich miejsc mają startować m.in. ci jej politycy, których prywatne rozmowy zostały nagrane, a następnie upublicznione w tzw. aferze podsłuchowej. To m.in. b. marszałek Sejmu Radosław Sikorski, byli ministrowie: skarbu Włodzimierz Karpiński, zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, finansów Jacek Rostowski, wiceministrowie: środowiska Stanisław Gawłowski i gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

Wszyscy ci politycy 10 czerwca złożyli rezygnację z zajmowanych funkcji (Rostowski ze stanowiska szefa doradców Kopacz), po tym jak do internetu trafiły materiały ze śledztwa w sprawie tzw. afery taśmowej. Sikorski, powołując się na ustalenia z Kopacz, mówił tego dnia, że w jesiennych wyborach parlamentarnych będzie otwierał listę bydgoską PO. Zapowiedź ta wywołała jednak konsternację w Platformie. Siemoniak ocenił, że była ona "przedwczesna". Później w mediach pojawiły się informacje, że Sikorski może w ogóle nie kandydować w wyborach parlamentarnych. Z rozmów z politykami Platformy wynika jednak, że żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.

Kilkanaście dni temu bliska współpracowniczka Kopacz, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że politycy, którzy zostali nagrani w tzw. aferze podsłuchowej nie powinni znaleźć się na jedynkach list PO. Premier zastrzegła jednak w później, że nie ma póki co takich ustaleń.

Wstępne propozycje

Choć zarząd przyjął w czwartek harmonogram wyłaniania kandydatów, to pierwsze przymiarki do obsady list już są. Z informacji PAP wynika, że zgodnie ze wstępnymi ustaleniami lokalnych struktur PO, listę w Łodzi miałby otwierać Grabarczyk, a wrocławską szef dolnośląskiej PO, b. europoseł Jacek Protasiewicz. Główny konkurent b. europarlamentarzysty na Dolnym Śląsku, szef MSZ Grzegorz Schetyna mógłby - tak jak do tej pory - przewodzić liście w Legnicy.

Na czele listy w Wielkopolsce będzie prawdopodobnie Grupiński, a w Kaliszu - jego bliski współpracownik, sekretarz wielkopolskiej PO Mariusz Witczak. W Krakowie niewykluczony jest start z jedynki szefa małopolskich struktur Platformy, obecnego wiceprzewodniczącego sejmiku woj. małopolskiego Grzegorza Lipca. Jego kandydowanie oznaczałoby prawdopodobnie, że na listach nie znalazłaby się jego żona, obecna posłanka PO z Krakowa Katarzyna Matusik-Lipiec.

Nie jest jasne kto miałby znaleźć się na jedynce w Sieradzu. W wyborach 2007 i 2011 roku listę tę otwierał Biernat, jednak w mediach pojawiły się ostatnio spekulacje, że być może liderem zostanie nowy rzecznik rządu Cezary Tomczyk (w ostatnich wyborach startował z miejsca trzeciego). Podobna sytuacja jest w Szczecinie, gdzie przed czterema laty listę otwierał Arłukowicz i w Koszalinie, gdzie na miejscu pierwszym był Gawłowski. Nieoficjalnie zachodniopomorscy politycy PO mówią, że w drugim z tych miast na czele listy może się znaleźć obecna senator Platformy Grażyna Sztark. Ze Szczecina prawdopodobnie będzie kandydował Nitras, choć nie wiadomo jeszcze z jakiego miejsca.

Jeśli chodzi o Bydgoszcz, to gdyby jedynki w tym mieście nie dostał Sikorski, na jej czele prawdopodobnie znajdzie się bliska współpracowniczka Kopacz, szefowa MSW Teresa Piotrowska. Listę toruńską otwierać ma lider kujawsko-pomorskiej PO Tomasz Lenz.

Ciekawa wyborcza rywalizacja zapowiada się w Gdańsku skąd kandydować chcą m.in. szef pomorskiej PO, wiceminister zdrowia Sławomir Neumann, ministrowie: sportu Adam Korol i kultury Małgorzata Omilanowska, wiceminister sprawiedliwości Jerzy Kozdroń i obecny wiceszef Kancelarii Prezydenta Sławomir Rybicki. Politycy PO nie wykluczają, że na start do Sejmu zdecydować mógłby się też marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, który otwierałby wtedy gdańską listę PO.

Kopacz na liście z Kidawą-Błońską?

Nie wiadomo jeszcze, z którego okręgu kandydować miałaby premier Kopacz, obecnie posłanka z Radomia. Politycy Platformy wskazują, że w nadchodzących wyborach szefowa rządu powinna reprezentować któryś z największych okręgów - warszawski lub być może gdański. Ze stolicy startowała do tej pory obecna marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Zdaniem rozmówców PAP, nie ma możliwości, by Kopacz i Kidawa-Błońska znalazły się na jednej liście. Jeśli chodzi o marszałek Sejmu, w grę mógłby wchodzić również okręg podwarszawski. Tam jednak - jak wskazują źródła PAP - liderem będzie prawdopodobnie szef mazowieckiej PO, minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki.

W środę prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że w najbliższych dniach ogłosi termin jesiennych wyborów parlamentarnych. Jak mówił, w grę wchodzą trzy niedziele października - 11, 18 lub 25. Nieoficjalnie politycy PO przewidują, że będzie to 18 października.

Autor: eos//plw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Marcin Obara

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Siły rosyjskie mogą nasilić ataki na froncie, wykorzystując czas potrzebny na realizację wsparcia przegłosowanego w sobotę w Izbie Reprezentantów w amerykańskim Kongresie - pisze tamtejszy Instytut Studiów nad Wojną. Tym bardziej, że pakiet wsparcia dla Ukrainy musi zostać jeszcze zaakceptowany przez amerykański Senat i prezydenta USA Joe Bidena. Na wzmożenie ataków Rosjan wskazuje też najnowszy raport sztabu generalnego ukraińskich sił zbrojnych. Podsumowujemy miniony tydzień w Ukrainie.    

Potężna pomoc nadchodzi, Rosjanie nasilają ataki

Potężna pomoc nadchodzi, Rosjanie nasilają ataki

Źródło:
Ukraińska Prawda, NV, TSN, PAP, tvn24.pl

Nie stać nas na niską frekwencję. Taka lekcja z dzisiejszych wyborów - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Premier Donald Tusk o "lekcji z dzisiejszych wyborów"

Premier Donald Tusk o "lekcji z dzisiejszych wyborów"

Źródło:
tvn24.pl

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych na godzinę 12 wyniosła 12,93 procent - poinformował szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.

PKW podała pierwsze dane o frekwencji w drugiej turze

PKW podała pierwsze dane o frekwencji w drugiej turze

Źródło:
TVN24

Do zdarzenia doszło w parku Morskie Oko na Mokotowie. To tam mężczyzna obrażał, a później miał uderzyć w twarz nieznaną mu kobietę. 33-latek został zatrzymany.

Powiedziała, że obcy mężczyzna ją obrażał i uderzył dłonią w twarz

Powiedziała, że obcy mężczyzna ją obrażał i uderzył dłonią w twarz

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Absencja w pracy związana z epizodami depresyjnymi Polaków kosztowała gospodarkę w 2023 roku 2,8 miliarda złotych - wynika z raportu UCE Research i platformy ePsycholodzy.pl. Zgodnie z tegorocznym badaniem 66,6 procent dorosłych Polaków odczuwa syndromy kojarzone z depresją.

Ta choroba drenuje gospodarkę. Straty sięgają prawie trzech miliardów złotych

Ta choroba drenuje gospodarkę. Straty sięgają prawie trzech miliardów złotych

Źródło:
PAP

Na łuku drogi zderzyły się dwa samochody. Kierująca fordem, która jechała z trójką dzieci, zmarła. Nie żyje także jej 11-letnia córka. W sumie w autach podróżowało sześć osób. Do wypadku doszło w niedzielę na drodze wojewódzkiej numer 919 w Bargłówce w powiecie gliwickim. Droga jest zablokowana całkowicie.

Jechała z trójką dzieci. Zginęła razem z 11-letnią córką, która siedziała obok niej

Jechała z trójką dzieci. Zginęła razem z 11-letnią córką, która siedziała obok niej

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Mężczyzna, prawdopodobnie niewidomy, spadł z mostu do rzeki w Trzebiatowie (Zachodniopomorskie). W akcji ratunkowej bierze udział kilka zastępów straży pożarnej, specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego z Koszalina i WOPR.

Spadł z mostu do rzeki, prawdopodobnie jest niewidomy. Trwają poszukiwania

Spadł z mostu do rzeki, prawdopodobnie jest niewidomy. Trwają poszukiwania

Źródło:
PAP

Orange Polska kontynuuje wyłączanie starszej technologii 3G w naszym kraju. Proces wkrótce ma objąć kolejne regiony. Operator opublikował harmonogram wyłączeń do końca 2024 roku.

Orange zapowiada kolejne zmiany. Opublikowano mapę

Orange zapowiada kolejne zmiany. Opublikowano mapę

Źródło:
tvn24.pl

W niedzielę mieszkańcy 748 gmin i miast w Polsce wybiorą wójtów, burmistrzów i prezydentów w drugiej turze wyborów samorządowych. W TVN24 i TVN24 GO będziemy śledzić przebieg głosowania w całej Polsce. O 20.30 rozpocznie się Wieczór Wyborczy, w trakcie którego podamy sondażowe wyniki i pierwsze komentarze.

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Dużo zimniej niż zwykle w kwietniu będzie jeszcze przez kilka dni, jednak chłód nie potrwa wiecznie. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: początek majówki to będzie punkt zwrotny

Pogoda na 16 dni: początek majówki to będzie punkt zwrotny

Źródło:
tvnmeteo.pl

Chorwacja oczekuje w 2024 roku rekordowego sezonu turystycznego. Jak podał portal Dnevnik, w tym roku 70 firm umożliwia bezpośrednie dotarcie nad Adriatyk z ponad 500 kierunków. W ten sposób nawiązano do zainaugurowanego bezpośredniego połączenia lotniczego na linii Warszawa - Split.

"Ulubiony wakacyjny kierunek Polaków" liczy na rekord. Nowe połączenia

"Ulubiony wakacyjny kierunek Polaków" liczy na rekord. Nowe połączenia

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Do zdarzenia doszło niedaleko rumuńskiego Braszowa, w regionie, który zamieszkuje duża populacja tych wielkich ssaków. Całe zajście zarejestrowały kamery przemysłowe.

Niedźwiedź próbował ukraść kontener na śmieci. Nagranie

Niedźwiedź próbował ukraść kontener na śmieci. Nagranie

Źródło:
ENEX, politico.eu

Donald Trump odwołał wiec wyborczy z powodu nadchodzącej burzy. Kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta Stanów Zjednoczonych przekazał zgromadzonym w Karolinie Północnej sympatykom, żeby poszukali schronienia i obiecał wkrótce wrócić "na pole bitwy" .

Pogoda wygrała z Donaldem Trumpem. "Jestem zdruzgotany"

Pogoda wygrała z Donaldem Trumpem. "Jestem zdruzgotany"

Źródło:
PAP

Dzieci wyciągnęły 12-letnią koleżankę z rzeki, ale nie miały siły wnieść jej po stromej skarpie. Stały przy barierce na moście. Zauważył je policjant, który po służbie wracał do domu. Okazało się, że dziewczynka była półprzytomna, przemarznięta i pijana. Trafiła do szpitala.

Pijana 12-latka w hipotermii leżała na brzegu rzeki. Inne dzieci wyciągnęły ją z wody

Pijana 12-latka w hipotermii leżała na brzegu rzeki. Inne dzieci wyciągnęły ją z wody

Źródło:
tvn24.pl

Niestety zdarzają się już takie sytuacje, które nie powinny mieć miejsca - przekazał podczas konferencji prasowej szef PKW Sylwester Marciniak. Mówił o incydentach podczas niedzielnego głosowania. Jedna osoba, zasiadająca w komisji wyborczej w województwie pomorskim, została zatrzymana dziś rano przez policję.

Szef PKW: zdarzają się takie sytuacje, które nie powinny mieć miejsca

Szef PKW: zdarzają się takie sytuacje, które nie powinny mieć miejsca

Źródło:
TVN24

W miejscowości Rogoźnik (Dolny Śląsk) w rowie znaleziono ciało mężczyzny, który został potrącony przez samochód. Policjanci zabezpieczyli ślady, szukają auta i kierowcy.

Ciało mężczyzny w rowie, szukają auta i kierowcy

Ciało mężczyzny w rowie, szukają auta i kierowcy

Źródło:
tvn24.pl

W sobotę wieczorem doszło do awantury w jednej z restauracji szybkiej obsługi w Poznaniu. 18-latek wyciągnął pistolet gazowy i strzelił w twarz innego mężczyzny. Na miejsce została wezwana policja oraz pogotowie ratunkowe.

Nocna awantura w restauracji i strzał z broni gazowej w twarz

Nocna awantura w restauracji i strzał z broni gazowej w twarz

Źródło:
tvn24.pl

W parku rozrywki Universal Studios Hollywood doszło w sobotę wieczorem do wypadku turystycznego tramwaju. Obrażenia odniosło 15 osób.

Wypadek w parku rozrywki, kilkanaście osób rannych

Wypadek w parku rozrywki, kilkanaście osób rannych

Źródło:
BBC, LA Times

Konsekwencje przyjęcia przez Stany Zjednoczone nowego pakietu pomocy dla Ukrainy będą niemal natychmiastowe - pisze w niedzielę "The Economist". Jak dodaje, amerykańskie wsparcie pomoże zapobiec poważnym niepowodzeniom Ukraińców na polu bitwy w najbliższej perspektywie.

Konsekwencje decyzji USA będą "niemal natychmiastowe"

Konsekwencje decyzji USA będą "niemal natychmiastowe"

Źródło:
PAP

Burze z ulewami szaleją nad Chinami. W prowincji Guangdong odnotowano dobowe sumy opadów przewyższające 50 litrów deszczu na metr kwadratowy. Żywiołu może doświadczyć ponad 127 milionów ludzi. Niebezpieczna aura nawiedziła także Hongkong, gdzie u wybrzeży zanotowano ogromną trąbę wodną.

Trąba wodna i "wodospad deszczu". Ulewy zagrażają 127 milionom ludzi

Trąba wodna i "wodospad deszczu". Ulewy zagrażają 127 milionom ludzi

Źródło:
Reuters, HKO, scmp.com

Pomoc przychodzi chyba w ostatnim momencie - powiedziała Agnieszka Pomaska (KO) o przyjętym przez amerykańską Izbę Reprezentantów pakiecie pomocowym dla Ukrainy. Michał Kobosko (Polska 2050) stwierdził, że "gdyby tego pakietu nie było, to nie byłoby ratunku dla Ukrainy i tak to trzeba sobie brutalnie powiedzieć". Prezydencki minister Wojciech Kolarski powiedział, że "to jest dobry dzień dla Polski, dobry dzień dla Ukrainy, dobry dzień dla wolnego świata".

"To jest krytyczny moment, od którego zależą losy Ukrainy, ale także Polski i całej Europy"

"To jest krytyczny moment, od którego zależą losy Ukrainy, ale także Polski i całej Europy"

Źródło:
TVN24

35-latek z Zabrza zmusił innego kierowcę do zatrzymania się na Drogowej Trasie Średnicowej, wysiadł z auta i - jak pisze policja - chciał "zadbać o porządek". Miał pecha, bo wszystko widzieli policjanci w radiowozie, którego kamera nagrała całe zdarzenie.

Chciał "zadbać o porządek na drodze", stracił prawo jazdy

Chciał "zadbać o porządek na drodze", stracił prawo jazdy

Źródło:
śląska policja

Ponad milionowe zasięgi generuje w polskiej sieci przekaz, że od początku lipca nie będzie można w Niemczech w weekendy jeździć samochodami osobowymi. Powodem ma być troska o środowisko. Uspokajamy: nie ma takich planów.

W Niemczech od lipca "całkowity zakaz jazdy w weekendy"? To "nieuzasadnione obawy"

W Niemczech od lipca "całkowity zakaz jazdy w weekendy"? To "nieuzasadnione obawy"

Źródło:
Konkret24
Extra virgin czy ekstrapodróbka? Kolorują, rozcieńczają i zarabiają

Extra virgin czy ekstrapodróbka? Kolorują, rozcieńczają i zarabiają

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Lotnisko Kraków-Balice jako pierwszy port lotniczy w Polsce uruchomiło procedurę na zakup dziesięciu nowoczesnych systemów kontroli bezpieczeństwa bagaży kabinowych. Takie informacje przekazały władze małopolskiego portu w mediach społecznościowych. Pojawienie się urządzeń będzie oznaczało duże ułatwienia dla podróżnych.

To może być pierwsze takie lotnisko w Polsce. Duże ułatwienia dla pasażerów na horyzoncie

To może być pierwsze takie lotnisko w Polsce. Duże ułatwienia dla pasażerów na horyzoncie

Źródło:
tvn24.pl

Najstarszy zapis nazwy Poznań znaleziono na denarze, którego datuje się na lata 998-1010. Monetę znaleziono pod Petersburgiem. Wybito ją za czasów Bolesława Chrobrego.

Ma ponad tysiąc lat, znaleziono ją w Rosji, jest na niej najstarszy znany zapis nazwy polskiego miasta

Ma ponad tysiąc lat, znaleziono ją w Rosji, jest na niej najstarszy znany zapis nazwy polskiego miasta

Źródło:
tvn24.pl

41-latka zdenerwowało to, że w jego ocenie ktoś zaparkował swoje auto zbyt blisko niego. - Postanowił więc "ukarać" jego właściciela, urywając wycieraczkę, po czym wsiadł do swojego bmw i odjechał - opisuje rzeczniczka piaseczyńskiej policji. Wszystko nagrała kamera.

"Ukarał" kierowcę, bo zaparkował "za blisko", sam był winny

"Ukarał" kierowcę, bo zaparkował "za blisko", sam był winny

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Reżim prezydenta Nikaragui Daniela Ortegi prześladuje nikaraguańską Miss Universe Sheynnis Palacios. "Zdrada ojczyzny" to tylko jedno z długiej listy oskarżeń wysuniętych wobec 23-latki.

Reżim prześladuje Miss Universe. "Konspiracja przeciwko ustrojowi"

Reżim prześladuje Miss Universe. "Konspiracja przeciwko ustrojowi"

Źródło:
PAP

IMGW ostrzega przed przymrozkami. W ciągu najbliższych nocy w prawie całej Polsce temperatura przy gruncie może spadać do -4 stopni Celsjusza. Sprawdź, gdzie będzie niebezpiecznie.

Alerty IMGW dla 14 województw. Pogoda może zagrażać zdrowiu i życiu

Alerty IMGW dla 14 województw. Pogoda może zagrażać zdrowiu i życiu

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Czy Amerykański Czerwony Krzyż nie przyjmuje krwi od osób zaszczepionych przeciw COVID-19? Taką teorię, na podstawie pytań z formularza tej organizacji, wysnuli polscy internauci. Kwestionariusz jest prawdziwy, teoria już nie.

Amerykański Czerwony Krzyż "odmawia przyjmowania krwi" od zaszczepionych? Nie

Amerykański Czerwony Krzyż "odmawia przyjmowania krwi" od zaszczepionych? Nie

Źródło:
Konkret24

Międzynarodowa organizacja działająca w obronie wolności mediów Reporterzy bez Granic napisała w mediach społecznościowych, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wezwała organy podatkowe do wyegzekwowania od TVN kary pieniężnej, pomimo złożenia odwołania. Organizacja wyraziła "zaniepokojenie w związku z tą niebezpieczną praktyką dla finansów mediów".

Reporterzy bez Granic o decyzji KRRiT wobec TVN. "Zaniepokojenie w związku z niebezpieczną praktyką"

Reporterzy bez Granic o decyzji KRRiT wobec TVN. "Zaniepokojenie w związku z niebezpieczną praktyką"

Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarz TVN24 Radomir Wit napisał książkę "Negocjatorzy policyjni. Zawsze chodzi o życie". Mówił o niej w niedzielę w TVN24. - Rozmawiałem z ludźmi, którzy poświęcają całe swoje życie, żeby pomagać innym w bardzo różnych sytuacjach - powiedział. Jedną z książek podpisał i podarował prowadzącemu program.

"Każda akcja jest unikatowa i zaskakująca". Radomir Wit o nowej książce

"Każda akcja jest unikatowa i zaskakująca". Radomir Wit o nowej książce

Źródło:
TVN24

Wakacje już niedługo, a to oznacza, że wiele osób planuje letni wypoczynek. Miliony Polaków wybierają zorganizowane wycieczki z biurami podróży. Warto przed wybraniem touroperatora sprawdzić, czy jest to rzetelny partner, z którym spokojnie możemy się wybrać na wymarzony urlop. Z pomocą przychodzi strona internetowa Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. 

Planujesz wyjazd z biurem podróży? Te rzeczy warto sprawdzić

Planujesz wyjazd z biurem podróży? Te rzeczy warto sprawdzić

Źródło:
tvn24.pl, UFG

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o antywojennym thrillerze "Civil War". Młodzi twórcy będą mogli powalczyć o 100 tysięcy złotych na realizację etiudy w konkursie organizowanym między innymi przez stację TVN. Powody do radości mają fani Shakiry, która zapowiedziała międzynarodowe tournée. Céline Dion z kolei przedstawi walkę z chorobą w filmie dokumentalnym.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl