TVN24 | Polska

"Zagapił się" i wjechał na tory, gdy opadał szlaban

TVN24 | Polska

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Mężczyzna wjechał na tory
Mężczyzna wjechał na toryPodkarpacka policja
wideo 2/6
Podkarpacka policjaMężczyzna wjechał na tory

Kierowca samochodu ciężarowego wjechał na tory, mimo że zamykał się właśnie szlaban. Maszynista nadjeżdżającego pociągu musiał gwałtownie zahamować, by zapobiec zderzeniu.

30-latek wjechał na przejazd kolejowy w Zabrniu w gminie Grębów (Podkarpacie). Do zdarzenia doszło w czwartek rano. - Kierowca pojazdu ciężarowego marki Iveco wjechał na przejazd kolejowy, mimo nadawanego czerwonego światła, pod zamykającym się szlabanem – podaje Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowa tarnobrzeskiej policji.

Mężczyzna wjechał na toryPodkarpacka policja

"Zagapił się"

Policję o incydencie zawiadomił pracownik pociągu Polskich Linii Kolejowych, kierujący składem z Przemysła do Warszawy. - Maszynista, widząc zaistniałą sytuację, gwałtownie zahamował i zatrzymał pociąg – relacjonuje rzeczniczka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

30-latek tłumaczył policji, że wjechał na przejazd, ponieważ się zagapił. - Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym stracił prawo jazdy. Policjanci skierują wniosek do sądu o jego ukaranie. Sprawcy wykroczenia grozi wysoka grzywna – uzupełnia Jędrzejewska-Wrona.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Podkarpacka policja

Pozostałe wiadomości