Jaki: jest policyjne postępowanie w sprawie wycieku wizerunku Jakuba A.

Polska

Patryk Jaki o zachowaniu policji podczas zatrzymania Jakub A.tvn24
wideo 2/36

Wiem, że jest policyjne postępowanie wyjaśniające w sprawie wycieku wizerunku podejrzanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin. To rzeczywiście było niezgodne z prawem - przekazał w "Kawie na ławę" były wiceminister sprawiedliwości, a obecny europoseł Patryk Jaki, odnosząc się do sytuacji związanej z zatrzymaniem mężczyzny podejrzanego o zabójstwo dziewczynki.

OGLĄDAJ CAŁĄ "KAWĘ NA ŁAWĘ" NA TVN24GO >

Podejrzany o jej zabójstwo 22-letni Jakub A. został zatrzymany 17 czerwca w godzinach popołudniowych. 18 czerwca policja opublikowała film z momentu zatrzymania mężczyzny.

Tego samego dnia na jednym z profili w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, na których było widać twarz zatrzymanego. Zostały one zrobione prawdopodobnie w czasie przesłuchania Jakuba A. w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy.

Wybrany na europosła, do niedawna wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki poinformował w niedzielę w "Kawie na ławę" w TVN24, że prowadzone jest policyjne postępowanie wyjaśniające w sprawie wycieku wizerunku podejrzanego o zabójstwo 10-latki.

- To rzeczywiście było niezgodne z prawem - stwierdził Jaki.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny

10-letnia Kristina 13 czerwca około godziny 13 wyszła ze szkoły we wsi Mrowiny, gdzie mieszkała. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - sześć kilometrów od Mrowin. Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów także podczas posiedzenia aresztowego w sądzie. We wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące.

Ustalenia tvn24.pl na temat podejrzanego. CZYTAJ WIĘCEJ >

Autor: mjz//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: