TVN24 | Polska

Trzaskowski złożył wniosek o rejestrację komitetu. "Chcę to zrobić osobiście"

TVN24 | Polska

Autor:
mart/pm
Źródło:
PAP
Trzaskowski: mamy w tej chwili pięć tysięcy podpisów
Trzaskowski: mamy w tej chwili pięć tysięcy podpisówTVN24
wideo 2/21
TVN24Trzaskowski: mamy w tej chwili pięć tysięcy podpisów

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, w czwartek złożył w Państwowej Komisji Wyborczej wniosek o rejestrację komitetu wyborczego. Tego samego dnia zbierał podpisy przy stacji metra Politechnika.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska) rozpoczęła się w środę po południu, tuż po tym, jak marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła nowy termin wyborów - 28 czerwca. W czwartek kandydat KO na prezydenta osobiście zabiegał o poparcie w Warszawie przy stacji metra Politechnika. Na miejsce zbiórki przyjechał metrem. Tam czekali już na niego m.in. lider PO Borys Budka, sekretarz generalny Platformy Marcin Kierwiński, posłowie KO: Cezary Tomczyk i Adam Szłapka oraz grono zwolenników.

Ze stacji metra przeszedł do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej na ulicy Wiejskiej.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca
Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwcaTVN24

"Prezydent musi brać sprawy w swoje ręce"

- Dzisiaj zaczyna się ten nasz wielki bój i przede wszystkim droga do zwycięstwa. Dzisiaj już formalnie, dlatego że zarejestrujemy komitet wyborczy, a ponieważ ja jestem absolutnie przekonany, że prezydent musi być silny, musi brać sprawy w swoje ręce, dlatego też chcę to zrobić osobiście - powiedział Trzaskowski. Zaapelował do swych zwolenników, by "energia, którą dzisiaj widzimy, rozchodziła się na całą Polskę".

Na liście poparcia dla Trzaskowskiego podpisała się m.in. ekspedientka z jednego ze sklepów nieopodal stacji metra, a także starszy mężczyzna, który mówił, że jest kombatantem i dziękował Trzaskowskiemu za wsparcie dla tego środowiska.

Do rejestracji komitetu wyborczego kandydata na prezydenta potrzebne jest tysiąc podpisów poparcia, do rejestracji kandydata – 100 tys. Czas na to Trzaskowski ma do 10 czerwca.

Autor:mart/pm

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości