Trzaskowski złożył wniosek o rejestrację komitetu. "Chcę to zrobić osobiście"

TVN24 | Polska

Autor:
mart/pm
Źródło:
PAP
Trzaskowski: mamy w tej chwili pięć tysięcy podpisówTVN24
wideo 2/36
TVN24Trzaskowski: mamy w tej chwili pięć tysięcy podpisów

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, w czwartek złożył w Państwowej Komisji Wyborczej wniosek o rejestrację komitetu wyborczego. Tego samego dnia zbierał podpisy przy stacji metra Politechnika.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska) rozpoczęła się w środę po południu, tuż po tym, jak marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła nowy termin wyborów - 28 czerwca. W czwartek kandydat KO na prezydenta osobiście zabiegał o poparcie w Warszawie przy stacji metra Politechnika. Na miejsce zbiórki przyjechał metrem. Tam czekali już na niego m.in. lider PO Borys Budka, sekretarz generalny Platformy Marcin Kierwiński, posłowie KO: Cezary Tomczyk i Adam Szłapka oraz grono zwolenników.

Ze stacji metra przeszedł do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej na ulicy Wiejskiej.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwcaTVN24

"Prezydent musi brać sprawy w swoje ręce"

- Dzisiaj zaczyna się ten nasz wielki bój i przede wszystkim droga do zwycięstwa. Dzisiaj już formalnie, dlatego że zarejestrujemy komitet wyborczy, a ponieważ ja jestem absolutnie przekonany, że prezydent musi być silny, musi brać sprawy w swoje ręce, dlatego też chcę to zrobić osobiście - powiedział Trzaskowski. Zaapelował do swych zwolenników, by "energia, którą dzisiaj widzimy, rozchodziła się na całą Polskę".

Na liście poparcia dla Trzaskowskiego podpisała się m.in. ekspedientka z jednego ze sklepów nieopodal stacji metra, a także starszy mężczyzna, który mówił, że jest kombatantem i dziękował Trzaskowskiemu za wsparcie dla tego środowiska.

Do rejestracji komitetu wyborczego kandydata na prezydenta potrzebne jest tysiąc podpisów poparcia, do rejestracji kandydata – 100 tys. Czas na to Trzaskowski ma do 10 czerwca.

Autor:mart/pm

Źródło: PAP