WOŚP bije rekord. Zebrała ponad 52 mln złotych. Owsiak: Ludzie, kocham Was!

WOŚP bije rekord. Zebrała ponad 52 mln złotych. Owsiak: Ludzie, kocham Was!
WOŚP bije rekord. Zebrała ponad 52 mln złotych. Owsiak: Ludzie, kocham Was!
tvn24
tvn24Jurek Owsiak nie krył radości po ogłoszeniu wyników

Dokładnie 52 448 765 zł i 49 gr - tyle pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 22. już finału. Ten rekordowy wynik ogłosił w piątek Jurek Owsiak. - Bawcie się! Ludzie, kocham Was! - krzyczał. Zyski z tegorocznej zbiórki są przeznaczone m.in. na sprzęt medyczny w dziecięcych oddziałach ratunkowych i na opiekę nad seniorami.

Dzień po finale, który odbył się 12 stycznia, zadeklarowana kwota wynosiła blisko 35,5 mln zł, ale sztaby miały czas na rozliczenie się do końca lutego. W ubiegłym roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł (dzień po finale zadeklarowana kwota wynosiła blisko 40 mln zł). W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

Dla dzieci i starszych

Pieniądze z tegorocznej zbiórki pod hasłem: "Na ratunek" zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej. Jak twierdzą specjaliści jest ich w tej chwili 12, tymczasem potrzebnych jest ok. 30.

WOŚP zamierza kupić m.in. sprzęt do szybkiej diagnostyki, np. wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

W tym roku WOŚP po raz drugi zbierała też pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

Autor: AP/mieś / Źródło: tvn24.pl , PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości