Polska

"Niesamowite emocje i wielka radość". Rekordowe wyniki internetowych aukcji WOŚP

Polska

Krzysztof Dobies o aukcjach WOŚPtvn24
wideo 2/34

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pokazuje, że gramy razem, mamy piękną ideę, która jednoczy ponad podziałami - podkreślił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP. Przekazał, że na internetowych aukcjach tegorocznego Finału udało się zebrać rekordową kwotę - ponad 12 milionów złotych.

92 miliony 143 tysiące 798 złotych - tyle podczas 27. finału, który odbył się 13 stycznia, zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie obejmowało to jednak kwot z trwających aukcji internetowych.

"Niesamowite emocje, ale też wielka radość"

Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP, który w piątek był gościem "Wstajesz i wiesz" w TVN24 poinformował, że "mamy rekordową kwotę w aukcjach".

- Ponad 12 milionów złotych. Ponad 63 tysiące aukcji. Ogromna masa przedmiotów, które wystawiali ludzie przez internet - wyliczał. - Ogromna część tej kwoty to są te drobne przedmioty, które w dziesiątkach tysięcy były wystawiane przez internautów - zauważył.

Jak dodał, "kwoty w ostatnich minutach potrafiły się powielić razy dwa, razy trzy, bo ktoś faktycznie walczył o zwycięstwo". - Niesamowite emocje, ale też wielka radość z tego, że mnóstwo ludzi po raz kolejny zaangażowało się w bycie razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - podkreślił rzecznik WOŚP.

"Nie chodzi o rekordy"

Jak mówił Dobies - "tu nie chodzi o rekordy czy o to, żeby koniecznie zebrać więcej". - Chodzi o to, by po raz kolejny być ze sobą i pobić ten największy, najfantastyczniejszy rekord, którym jest to, że gramy po raz dwudziesty siódny, że gramy ponad podziałami, ze wszystkimi Polakami - wskazywał. - Wielkie serce Polaków, którzy pokazują w Polsce, na świecie, że gramy razem, że mamy piękną ideę, która jednoczy ponad podziałami - podkreślił.

Rzecznik WOŚP przekazał, że konferencja prasowa, na której zostanie podsumowany dorobek całego 27. finału WOŚP łącznie z aukcjami internetowymi, odbędzie się 8 marca.

Cała rozmowa z Krzysztofem Dobiesemtvn24

27. Finał WOŚP

Fundacja Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 milionów złotych. Jak ogłosił szef WOŚP Jerzy Owsiak, w czasie 27. Finału 13 stycznia suma wszystkich zbiórek prowadzonych od 1993 roku przekroczyła miliard złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Autor: ads / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24