Wiele aukcji WOŚP wciąż trwa. Do wylicytowania m.in. scenariusz "Kilera"

Polska

tvn24Nadal można licytować na rzecz WOŚP

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, nie oznacza to jednak, że zakończyła się zbiórka pieniędzy. Trwają aukcje, na których można wylicytować niezwykłe przedmioty i atrakcje. Wśród nich m.in. gitara Micka Jaggera, scenariusz filmu "Kiler" z 1997 roku, kombinezon wojsk lotniczych USA, a także nauka jazdy konnej z Piotrem Kraśko.

Scenariusz Kilera

Szymon Majewski wystawił na aukcję swój osobisty egzemplarz scenariusza kultowego filmu "Kiler" autorstwa Piotra Wereśniaka sprzed 20 lat.

Majewski w filmie Juliusza Machulskiego zagrał dzielnego aspiranta Mioducha, pomocnika komisarza Ryby. W środku, na stronie 10, zaznaczona jest jeszcze kredką kwestia, którą Szymon wypowiadał jako Mioduch. Egzemplarz - jak czytamy w opisie aukcji - "jest niesamowity" i "ma jeszcze plamy z kawy".

Scenariusz Kilera sprzed 20 lat

Gitara Jaggera

Nadal można stać się właścicielem gitary Micka Jaggera. Wyjątkowy eksponat, który trafił na aukcję WOŚP był wykorzystywany przez wokalistę Rolling Stonesów w trakcie prac nad piosenkami do filmu "Alfie" i albumu "A Bigger Bang". Licytacja zakończy się 30 stycznia o godzinie 20.

Słynny kapelusz Moniki Olejnik

Dziennikarka i publicystka Monika Olejnik znana jest z ostrych pytań, które zadaje w "Kropce nad i" w TVN24. Jest także miłośniczką mody i odważnych stylizacji.

Kocha buty i kapelusze. Im bardziej widowiskowe, tym lepsze. Ten kapelusz zdobił jej głowę na Balu Dziennikarzy w 2015 roku. Wywołał sporo zamieszania. Teraz to dzieło sztuki może ozdobić głowę osoby, która wylicytuje go do 30 stycznia. Stroik zaprojektowała Anna Dello Russo, naczelna japońskiego Vogue'a.

Kapelusz Moniki Olejnik | WOŚP

Piotr Kraśko zaprasza na lekcję jazdy konnej

Lekcja odbędzie się Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie na Mazurach. Dla zwycięzcy licytacji zapewniony będzie dowolny koń ze stadniny. Oferta jest skierowana zarówno do debiutantów, jak i fascynatów jeździectwa, którym do wzięcia udziału w licytacji mamy czas do 31 stycznia.

Jedyne, co należy zabrać ze sobą na lekcję, to bryczesy i buty do jazdy konnej (chociaż w przypadku butów stadnina będzie w stanie pomóc). Termin dostosowany będzie do oczekiwań zwycięzcy, ale na pewno najlepiej będzie, jeśli zrobi się trochę cieplej i będzie można jeździć na dworze. Lekcja dla osoby pełnoletniej będzie trwała dwie godziny

Lekcja jazdy konnej z Piotrem Kraśko | WOŚP

Kolacja z Magdą Gessler

Do 10 lutego możemy wylicytować kolację z Magdą Gessler, restauratorką i jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd TVN, która przygotowała na tę okazję zaproszenie na wspólną kolację dla czterech osób w jej warszawskiej restauracji "U Fukiera".

Obraz lub kolacja z Magdą Gessler | WOŚP

Zdjęcia z Anją Rubik

Do świata mody zaprasza popularna modelka Anja Rubik, która na aukcji WOŚP wystawiła podwójne zaproszenie na najbardziej oczekiwany podczas Paris Fashion Week pokaz Yves Saint Laurent, który odbędzie się 28 lutego w Paryżu.

- Po pokazie pójdziecie na backstage, gdzie poznacie osobiście Anthony'ego Vaccarello, głównego projektanta YSL. Ale to nie koniec, bo również zapraszam was na wspólną sesję zdjęciową - zachęca modelka i dodaje, że zwycięzcą zaopiekuje się jej team, który przygotuje profesjonalny make-up i fryzurę.

Aby wylicytować dzień w towarzystwie znanej na całym świecie modelki mamy czas do 24 stycznia.

Sukienka dla księżniczki

Na aukcji można również wygrać zjawiskową suknię z kolekcji duetu Paprocki & Brzozowski i spotkanie z blogerką modową Maffashion.

W tej niezwykłej sukni Maffashion wystąpiła podczas imprezy Róże Gali w 2015 r., gdzie nominowana była w kategorii Online. - To bardzo szczególna dla mnie rzecz, myślę, że w takiej kreacji każda kobieta poczuje się jak prawdziwa księżniczka - zachęca Julia Kuczyńska.

Zwycięzcę aukcji czeka niespodzianka - Maffashion przekaże sukienkę osobiście podczas spotkania przy kawie. Koniec aukcji już 24 stycznia.

Maffashion przeznaczyła na licytację WOŚP sukienkęWOŚP - Rzeczy Od Serca

Suknia od Kingi Rusin

Kolejną piękną suknię projektu Paprocki & Brzozowski na aukcję przekazała Kinga Rusin z "Dzień Dobry TVN". Wystąpiła w niej na Balu Fundacji TVN w 2016 r., suknia została okrzyknięta kreacją wieczoru. Kinga Rusin przyznaje, że suknia to "prawdziwe dzieło sztuki". Licytować można do 27 stycznia.

Suknię projektu Paprocki&Brzozowski na aukcję przekazała Kinga Rusin | WOŚP - Rzeczy Od Serca

Kombinezon wojsk lotniczych USA

Oryginalny kombinezon amerykańskiego lotnika można kupić na aukcji do 27 stycznia. Dochód ze sprzedaży zasili oczywiście konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Taki dar sztab z Obornik Śląskich (woj. dolnośląskie) otrzymał od córki mężczyzny, który podczas jednej z misji pomógł amerykańskiemu żołnierzowi. Ten był m.in. uczestnikiem operacji Pustynna Burza.

Autor: kło/ib,agr / Źródło: tvn24

Magazyny:
Raporty: