Polska

Woodstock już gra

Polska


W Kostrzynie nad Odrą rozbrzmiewa już muzyka: rozpocząl się Przystanek Woodstock. To trzynasta edycja festiwalu Jurka Owsiaka.

Po raz kolejny festiwal rozpoczął się sygnałem do odjazdu, nadanym przez byłego zawiadowcę z Żar - Romana Polańskiego. Tradycja ta kontynuowana jest od 10 lat. Od tego czasu ten inauguracyjny gest na trwałe wpisał się w historię Woodstock'u.

Już pierwszego dnia festiwal zgromadził dziesiątki tysięcy fanów muzyki rockowej. Wśród znanych zespołów zagrają m.in: Pudelki, Kobranocka, obchodzący sowje 18-lecie zespół Acid Drinkers.

Zbigniew Hołdys mówi, że do Kostrzyna przyjeżdżają  osoby ciekawe świata
Zbigniew Hołdys mówi, że do Kostrzyna przyjeżdżają osoby ciekawe świataTVN24

W kolejnych dniach wystąpią m.in: Gang Olsena i Carrantuohil. Obok polskich zespołów, zagrają grupy z Niemiec i USA.

Według policji na tegoroczny Woodstock dotarło w pierwszym dniu 70 tysięcy młodych ludzi, zdaniem organizatorów liczba ta może wzrosnąć nawet do 100 tys.

Jak co roku festiwal odbywa się pod hasłem "Miłość! Przyjaźń! Stop przemocy! Stop narkotykom!"

Pierwszy Woodstock odbył się w Czymanowie w 1995 roku. Na dłużej impreza zagościła zagościła w Żarach, aby ostatecznie przenieść się do Kostrzyna. Festiwal jest swojego rodzaju podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy wspierają Wielką Orkiestrę Swiątecznej Pomocy. Nowością na tegorocznym Woodstocku są sfery, do których nie mozna wnosić alkoholu, znajdujące się m.in przed dużą sceną oraz w Akademii Sztuk Przepięknych, miejscu spotkań widowni ze znanymi ludźmi.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości