TVN24 | Polska

Zalane ulice, konary na drogach. Przez Śląsk przeszły burze

TVN24 | Polska

Autor:
tas/adso
Źródło:
PAP
TVN24 Nawałnice przeszły przez Śląsk

Strażacy z województwa śląskiego do godziny 21 w niedzielę otrzymali 130 zgłoszeń dotyczących skutków burz, jakie przeszły nad regionem. Najwięcej, około 30 zgłoszeń, dotyczyło terenu powiatu żywieckiego – poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej Aneta Gołębiowska.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Wezwania dotyczące usunięcia skutków nawałnic - jak wcześniej informował rzecznik żywieckiej straży pożarnej aspirant sztabowy Tomasz Kołodziej - zaczęły napływać około godziny 17.30, głównie z rejonu Milówki, Węgierskiej Górki oraz Rajczy. Interwencje polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic domów, udrożnianiu przepustów i zabezpieczaniu podmytych dróg lokalnych.

Podtopione drogi pod wiaduktem TVN24

CZYTAJ: "Jak mieszkamy tu już 45 lat, nie było takiego zdarzenia, żeby nas tak zalało"

Lokalne media informowały także o interwencjach strażaków na Śląsku Cieszyńskim i w rejonie Bielska-Białej. Dotyczyły one między innymi usuwania konarów z dróg. Pojawiły się też chwilowe problemy z ruchem na drogach, na których gromadziła się woda.

Zalana ulica Piłsudskiego w Bytomiu Kontakt 24

Strażacy i policjanci uczestniczyli ponadto w akcji wyciągania na brzeg rowerów wodnych z Jeziora Porajskiego w północnej części województwa śląskiego. Wskutek załamania pogody ich użytkownicy nie mogli wrócić do brzegu. Służby pomogły w ściągnięciu dwóch rowerów, na których znajdowało się czworo nastolatków i dwoje dorosłych. Wcześniej właściciel wypożyczalni przyholował do brzegu trzy inne pojazdy.

Tak wygląda jedna z centralnych ulic Bytomia, ul. Piłsudskiego Bartek Bytom/KONTAKT 24

Zalane ulice i przejazdy pod wiaduktami

Popołudniowe załamanie pogody przyniosło w województwie śląskim punktowe obfite opady. W Katowicach zalane zostały niektóre ulice i przejazdy pod wiaduktami w rejonie dzielnicy Załęże, między innymi w ciągu przelotowej ulicy Bocheńskiego. Rozlewisko powstało też na Drogowej Trasie Średnicowej w sąsiednim Chorzowie. Policja kierowała tam ruch na przejezdne skrajne pasy.

Nawałnice na Śląsku TVN24

W niedzielę wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa śląskiego ostrzeżenie przed burzami drugiego stopnia. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 do 50 milimetrów, lokalnie do 60 milimetrów oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Miejscami może padać grad.

Autor:tas/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/Bartem Bytom/Kontakt 24