TVN24 | Polska

Niedzielski o perspektywach rozwiązań na Wielkanoc

TVN24 | Polska

Autor:
akr\mtom
Źródło:
TVN24, PAP
Co z Wielkanocą? Niedzielski: nie rozważamy konkretnego rozwiązania w tej chwili
Co z Wielkanocą? Niedzielski: nie rozważamy konkretnego rozwiązania w tej chwiliTVN24
wideo 2/21
TVN24Co z Wielkanocą? Niedzielski: nie rozważamy konkretnego rozwiązania w tej chwili

Nie rozważamy konkretnego rozwiązania w tej chwili, bo jest jeszcze ponad miesiąc czasu. Ale nasze nastawienie jest takie, że jeżeli tylko będzie przestrzeń, to będziemy podejmowali decyzje luzujące – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o plany dotyczące restrykcji na czas Wielkanocy.

Minister Niedzielski był pytany w środę na konferencji prasowej o plany rządu dotyczące restrykcji epidemicznych w czasie Świąt Wielkanocnych.

Jak mówił szef MZ, "nastawienie rządu jest takie, żeby w miarę możliwości dokonywać odważnych, luzujących kroków". - Teraz mamy przyspieszenie trzeciej fali i oczywiście to przekreśla możliwość podejmowania tych odważnych decyzji. Ale generalnie trzeba wyraźnie powiedzieć, że nasza tolerancja liczby zachorowań zdecydowanie rośnie – powiedział Niedzielski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- Zarówno akcja szczepień, jak i odporność populacyjna, którą poprzez przechorowanie nabywamy, powodują, że liczba zakażeń, która nawet przekroczy średni poziom 10-12 tysięcy, nie będzie aż tak dolegliwa, o ile będzie proporcjonalnie mniej hospitalizacji – wskazywał.

- Nie rozważamy konkretnego rozwiązania w tej chwili, bo jest jeszcze ponad miesiąc czasu (...). Ale nasze nastawienie jest takie, że jeżeli tylko będzie przestrzeń, to będziemy podejmowali decyzje luzujące – dodał Niedzielski.

CZYTAJ TAKZE: Zmiany w zasłanianiu ust i nosa. Minister zdrowia potwierdza >>>

Autor:akr\mtom

Źródło: TVN24, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości