Po ciężkim czwartku na drogach, w piątek jeździ się zdecydowanie lepiej. Rano korki tworzyły się tylko w okolicach cmentarzy, obecnie ruch jest już znacznie mniejszy. Mimo to nie obyło się bez wypadków. Policja przewiduje, że największe natężenie ruchu będzie w niedzielę.
2 listopada jest znacznie spokojniej na ulicach niż poprzedniego dnia. W stolicy przez cały dzień Wisłostrada była przejezdna, podobnie wszystkie mosty.
W Trójmieście było równie spokojnie. Nieco więcej aut pojawiło się w ciągu dnia tylko w rejonie niektórych cmentarzy. Policja nie odnotowała żadnych wypadków.
W Poznaniu rano nie było korków, ale po południu ruch znacznie się zwiększył. Tłoczno zrobiło się przede wszystkim na Junikowie. Wieczorem dojazd na poznańskie cmentarze odbywał się już dość płynnie.
Z kolei na wrocławskich ulicach ruch był coraz mniejszy - również w okolicach cmentarzy. W mieście doszło do kilkunastu kolizji. - Wszystkie drogi w mieście są przejezdne, nigdzie nie tworzą się korki - poinformował przed godz. 20 dyżurny wrocławskiej drogówki.
Tuż przed godz. 22 w Sękocinach (powiat pruszkowski) doszło do śmiertelnego potrącenia młodego mężczyzny, który przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym miejscu - potwierdził asp. sztab. Tomasz Oleszczuk z KSP.
Na miejscu pracują policjanci.
Wypadek w miejscowości Kleszcze (powiat koszaliński). Jak poinformowała Monika Kosiec z Komendy Powiatowej Policji w Koszalinie, ok. godz. 19 osobowa toyota wypadła z drogi i dachowała. Samochodem jechało pięć osób. Ksiądz i czterech nastolatków. Dwóch 16-latków zginęło. Trzy osoby trafiły do szpitala. Droga jest zablokowana.
"Są lepsze sposoby na to, by Twoje nazwisko znalazło się w gazecie" - nekrolog o tej treści policja umieściła w "Gazecie Wyborczej". W ten sposób - w ramach akcji "Znicz" chce uświadomić kierowcom, jak tragiczne skutki niesie za sobą przekraczanie prędokości.
Policja przywróciła ruch na drodze krajowej nr 3 w Skwierzynie (Lubuskie) w Skwierzynie, która była zablokowana po wypadku w rejonie przejazdu kolejowego - poinformował Marcin Maludy z lubuskiej policji. Policja ustaliła, że kobieta jadąca citroenem berlingo zwolniła, aby skręcić w lewo. Jadący za nią kierowca renaulta masters prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na citroena. Kobieta trafiła na obserwację do szpitala.
Policjanci z Zabrza uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy autobusu, który prawdopodobnie nie zdołał wytrzeźwieć przed rozpoczęciem pracy. W innej części miasta drogówka zatrzymała pijanego kierowcę, któremu sąd trzykrotnie zabronił prowadzenia auta. Jak podał zespół prasowy śląskiej policji, zatrzymano kierowcę autobusu linii 199 z Zabrza do Rudy Śląskiej. Badanie wykazało niespełna pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci przerwali jazdę autobusu i odebrali kierowcy prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu grozi kara grzywny lub aresztu. W nocy zabrzańscy policjanci przerwali także jazdę 33-latkowi, u którego badanie trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania w policyjnych rejestrach okazało się, że kierowca opla astry notorycznie prowadzi pod wpływem alkoholu. Sądy aż trzykrotnie zabraniały mu już prowadzania auta - nie powinien siadać za kierownicą do 2018 r. Grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.
W Skwierzynie (Lubuskie) zablokowana jest droga krajowa nr 3 w rejonie przejazdu kolejowego. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów. Jedna osoba została zabrana przez pogotowie do szpitala - poinformował Marcin Maludy z lubuskiej policji. Policja ustaliła, że kobieta jadąca citroenem berlingo zwolniła, aby skręcić w lewo. Jadący za nią kierowca renaulta masters prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na citroena. Do szpitala trafiła na obserwację kierująca berlingo. Kierowcy podróżujący w kierunku Gorzowa od strony Poznania lub Zielonej Góry mogą ominąć miejsce wypadku drogami wojewódzkimi nr 159 i 158.
Przejezdna jest już droga krajowa nr 25 we wsi Kuśnierz koło Strzelna (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie w piątek zderzyły się cysterna, samochód dostawczy i auto osobowe. Jedna osoba została ranna.
Droga krajowa nr 78, Chałupki-Chmielnik, w miejscowości Prząsław jest już przejezdna. Trasa była zablokowana po zderzeniu ciężarówki i auta osobowego. W wypadku zginęła jedna osoba.
W miejscowości Łoniów (pow. sandomierski) o godzinie 10.45 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – poszkodowana jest kobieta i dziecko. Droga krajowa nr 79 jest przejezdna.
Zablokowana jest droga krajowa nr 25 we wsi Kuśnierz koło Strzelna (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie zderzyły się cysterna, samochód dostawczy i auto osobowe. Jedna osoba została ranna.
Na miejsce wypadku skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i dwa zastępy strażaków. Cysterna, którą przewożono żywicę, nie została rozszczelniona.
W miejscowości Babi Most na drodze nr 304 samochód osobowy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w płot.
Jedna osoba zginęła, a osiem zostało rannych w wypadku z udziałem mikrobusa w Ryńsku koło Wąbrzeźna (woj. kujawsko-pomorskie). Pojazd przewoził pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej.
Droga nr 551 jest zablokowana w miejscu wypadku i ruch odbywa się tymczasowymi objazdami.
Bardzo poważny wypadek na Ursynowie. Zderzył się autobus miejski z samochodem ciężarowym. Cztery osoby zostały ranne. Jeden z pasażerów wypadł przez okno. CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNWARSZAWA.PL
Trzy osoby zostały ranne po zderzeniu autobusu, cysterny i samochodu osobowego. Do wypadku doszło w piątek rano w centrum Bielska-Białej (woj. śląskie). O zdarzeniu poinformował reporter Kontaktu24.
Na drodze krajowej nr 3 między Nowa Solą a Nowym Miasteczkiem w Lubuskiem samochód osobowy zderzył się autem dostawczym. Droga jest zablokowana. Ruch został skierowany na objazd przez miasto Nowa Sól.
Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. Obecnie trwa ustalanie okoliczności wypadku, w którym jedna osoba została ranna.
Policja nie wyklucza, że kierujący autem osobowym mógł zasnąć za kierownicą.
Po wypadku w miejscowości Prząsław (Świętokrzyskie) zablokowana jest droga krajowa nr 78, Chałupki - Chmielnik. W zderzeniu ciężarówki i auta osobowego zginęła jedna osoba.
Do wypadku doszło w piątek około godz. 5.20. Z nieznanych jeszcze przyczyn osobowe audi zderzyło się z ciężarową scanią. Kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu.
Mimo że ruch w piątek jest znacznie mniejszy, w godzinach porannych doszło do kilku poważnych wypadków.
Jeden z nich wydarzył się w Ryńsku koło Wąbrzeźna (woj. kujawsko-pomorskie). Jedna osoba zginęła, a osiem zostało rannych w wypadku busa, który przewoził pensjonariuszy i opiekunów Domu Pomocy Społecznej. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 551 Chełmża-Wąbrzeźno. Bus wpadł na pobocze, po czym uderzył w kamień, a następnie w drzewo i przewrócił się na dach. Na miejscu zginął 46-letni podopieczny DPS. Dwóch pasażerów zostało poważnie rannych. Obaj zostali przetransportowani do szpitala w Grudziądzu - jeden śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a drugi - karetką. Kierowca busa i pięciu pasażerów, którzy zostali lżej ranni, zostali przewiezieni do szpitala w Wąbrzeźnie. Kierowca busa tłumaczył, że był zmuszony do wjechania na pobocze, gdyż zajechał mu drogę jadący z przeciwka samochód ciężarowy, który nie zatrzymał się i pojechał dalej.
Policja: Jest spokojniej niż zwykle w te dni
Pierwsze dwa dni długiego weekendu, mimo wzmożonego ruchu - w ocenie policjantów, były dość spokojne na drogach. Łącznie doszło do 211 wypadków, w których zginęło 15 osób, a 275 zostało rannych.
W czwartek w 83 wypadkach, do jakich doszło na drogach w całym kraju zginęło sześć osób, a 118 zostało rannych - poinformował nas dyżurny Komendy Głównej Policji. Z kolei w środę, podczas pierwszego dnia akcji "Znicz 2012", w 128 wypadkach zginęło dziewięć osób, a 157 zostało rannych. We Wszystkich Świętych jeździło jednak więcej pijanych kierowców. Według danych KGP, było ich 288. W środę odnotowano dwa przypadki mniej.
Do niedzieli na drogach więcej policji
Tegoroczna akcja "Znicz" rozpoczęła się 31 października i potrwa do niedzieli. Bierze w niej udział ok. 10 tys. funkcjonariuszy wspieranych przez 700 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Więcej policjantów jest m.in. na drogach krajowych, wyjazdowych z miast i w okolicach cmentarzy.
Kontrolowana jest prędkość, trzeźwość kierowców i stan techniczny aut. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na to, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy oraz czy pojazdy nie są przeładowane.
Autor: ktom, NSZ / Źródło: tvn24.pl, PAP