"Boże błogosław Polskę i Boże błogosław Amerykę". Gratulacje od prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
akr,
ft
//mtom,
now
Źródło:
tvn24.pl

"Najszczersze gratulacje" z okazji zaprzysiężenia na 46. prezydenta USA złożył Joe Bidenowi w środę wieczorem prezydent Andrzej Duda. Dodał, że liczy "na bliską współpracę (...) w zakresie dalszego wzmacniania polsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego". "Polska uważa Stany Zjednoczone za filar globalnej wolności, stabilności i pokoju" – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Joe Biden został w środę zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W czasie swojego przemówienia po złożeniu przysięgi nowy amerykański przywódca mówił, że "to jest dzień Ameryki". - To jest dzień demokracji. Dzień historii oraz nadziei. Odnowienia i gotowości. Dziś świętujemy triumf nie kandydata, ale sprawy. Sprawy, którą jest demokracja – powiedział.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

"Boże błogosław Polskę i Boże błogosław Amerykę!"

Po uroczystej inauguracji Bidena polski prezydent Andrzej Duda złożył mu na Twitterze "najszczersze gratulacje".

"Liczę na bliską współpracę z panem, Panie Prezydencie, w zakresie dalszego wzmacniania polsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego. Boże błogosław Polskę i Boże błogosław Amerykę!" – napisał.

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z UROCZYSTOŚCI INAUGURACYJNYCH >>>

"Polska uważa Stany Zjednoczone za filar globalnej wolności"

Gratulacje nowemu prezydentowi USA złożył także premier Mateusz Morawiecki. "Życzę powodzenia zarówno prezydentowi, jak i wiceprezydent Kamali Harris" – napisał w środę wieczorem na Twitterze premier.

Morawiecki podkreślił, że "Polska uważa Stany Zjednoczone za filar globalnej wolności, stabilności i pokoju". Dodał, że nie może doczekać się współpracy z nowymi władzami USA.

Autor:akr, ft //mtom, now

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: