20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021. "Nie ma drugiej takiej stacji"

Źródło:
TVN24
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021TVN24
wideo 2/35
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021TVN24

Zwieńczeniem Top of the Top Sopot Festival 2021 był jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia TVN24. To nie tylko plejada wybitnych artystów na scenie, ale także sentymentalna podróż w czasie, ubarwiona licznymi wspomnieniami, anegdotami, a przede wszystkim emocjami, które od lat możemy dzielić razem z Państwem. Za co serdecznie dziękujemy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Top of the Top Sopot Festival 2021 to były trzy dni niezwykłych muzycznych przeżyć i doskonałej rozrywki. W czwartek koncert miał jednak charakter wyjątkowy - był to jubileusz 20-lecia TVN24.

Tak relacjonowaliśmy koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021 w tvn24.pl

Na scenie razem z orkiestrą pod batutą Daniela Nosewicza i Nikoli Kołodziejczyka wystąpili między innymi: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Ewa Bem, Brodka, Sylwia Grzeszczak, Natalia Przybysz, Viki Gabor, Krzysztof Zalewski, Organek, Fisz Emade Tworzywo, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, Kortez, Michał Szpak, Paweł Domagała czy Krzysztof Iwaneczko.

Podczas koncertu usłyszeliśmy takie hity, jak: "Nie pytaj o Polskę", "Kiedy powiem sobie dość", "Testosteron", "Małe rzeczy", "Weź nie pytaj", "Varsovie" czy "Hej Wy".

Dziennikarze TVN24 na scenie

Na scenie, oprócz gwiazd muzycznych, pojawili się także licznie dziennikarze TVN24.

Monika Olejnik i Piotr KraśkoTVN24

Publiczność i telewidzów przywitali Monika Olejnik i Piotr Kraśko.

- Witam w wolnych mediach - powiedziała prowadząca "Kropkę nad i".

- Polska i miłość, bo to o nich śpiewał Krzysztof Zalewski. Ale też wolność i TVN24 w Sopocie. A wolność jest najważniejsza, bo dzięki temu, że jesteśmy wolni, możemy mówić to, co wiemy, że jest prawdą, a wy macie prawo wiedzieć - powiedział Piotr Kraśko, nawiązując do występu Zalewskiego.

- Będziemy z wami do końca świata i jeden dzień dłużej - dodała Olejnik.

Monika Olejnik i Piotr Kraśko na scenie Opery Leśnej
Monika Olejnik i Piotr Kraśko na scenie Opery LeśnejTVN
Monika Olejnik: Powiedziałam "witamy w wolnych mediach", a publiczność zareagowała znakomicie. Byłam wzruszona
Monika Olejnik: Powiedziałam "witamy w wolnych mediach", a publiczność zareagowała znakomicie. Byłam wzruszonaTVN

Na scenie pojawili się także Marta Kuligowska i Andrzej Morozowski.

Marta Kuligowska, Andrzej MorozowskiTVN24

- Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początku - powiedziała prowadząca program "Polska i Świat".

- Cały czas się czegoś uczymy. Uczymy się w samolocie, w domu. Ostatnio nauczyliśmy się, jak niebezpieczne może być połączenie muzyki i polityki. A właściwie muzyka i polityki - mówił prowadzący program "Tak jest".

Kuligowska: Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początku
Kuligowska: Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początkuTVN

Kasia Kieli: największe podziękowania należą się Państwu

Na scenie nie zabrakło też Diany Rudnik i Grzegorza Kajdanowicza.

Zaprosili na scenę Kasię Kieli, przewodniczącą Rady Fundacji TVN oraz prezes i dyrektor zarządzającą Discovery EMEA, a także Katarzynę Kolendę-Zaleską, prezes Fundacji TVN, reporterkę "Faktów" TVN i prowadzącą "Fakty po Faktach" w TVN24.

Kasia Kieli złożyła gratulacje wszystkim, którzy stoją za TVN24. - Tym, którzy są na ekranie, i tym, którzy nie są na ekranie, ale bez nich ta stacja by nie istniała. Wszystkim gratuluję i wszystkim bardzo dziękuję - mówiła.

- Ale największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemy. To nie są puste słowa, to nie slogany. Naprawdę naszą misją jest Wam służyć. I wiemy, że możemy na Was liczyć. Każdego dnia, a w tych ostatnich dniach szczególnie. To jest dla nas szczególnie ważne, to ciepło, serdeczność i życzenia, które od Was płyną - kontynuowała.

Kasia Kieli: Największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemy
Kasia Kieli: Największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemyTVN

Fundacja TVN24 wspiera psychiatrię dziecięcą i buduje szpital temu poświęcony

Dyrektor zarządzająca Discovery EMEA mówiła także o ważnej społecznie roli, jaką odgrywa Fundacja TVN.

- Możemy także liczyć na szersze grono, które nas wspomaga, na dziennikarzy, na inne media. Chciałam powiedzieć, że ten dzisiejszy koncert, który tutaj widzimy, jest jednocześnie transmitowany i emitowany w największych portalach, w Onecie, w Wirtualnej Polsce, w Gazecie.pl i w Interii. Bardzo im wszystkim dziękujemy - mówiła dalej.

- W TVN-ie chcemy także pomagać. Fundacja TVN od 20 lat pomaga chorym dzieciom i pomaga służbie zdrowia. Na swoje 20-lecie podjęła się niesamowitej rzeczy, niesamowitego wyzwania. Dla problemu, który naprawdę jest krytyczny, a po okresie pandemii - w szczególności. Wspiera psychiatrię dziecięcą i buduje szpital temu poświęcony - mówiła.

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Fundacja TVN zbiera pieniądze na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Można wesprzeć akcję za pomocą SMSTVN

Fundację można wesprzeć na kilka sposobów:

- wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT); - wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966; - dokonując wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001; - bezpośrednio na stronie Fundacji TVN "Nie jesteś sam"; - na Facebooku i Instagramie Fundacji, klikając przycisk "przekaż datek".

Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawsze

Głos zabrała także Katarzyna Kolenda-Zaleska.

- Muszę podziękować za te 250 milionów złotych, które nam Państwo ofiarowali przez te 20 lat. Nie zmarnowaliśmy tych pieniędzy. Pomogliśmy tysiącom dzieci, seniorom, osobom najuboższym, wybudowaliśmy szpitale, wyremontowaliśmy oddziały szpitalne w całej Polsce - wyliczała.

- Dla mnie jako dla reporterki "Faktów" i TVN24 jest oczywiste i jestem pewna, że władza nie odbierze Państwu prawa do wolnego wyboru i wolnych mediów. A jako prezes Fundacji jestem też pewna, że władza nie odbierze Państwu prawa do pomocy, której sama nie zapewnia. Chciałam uspokoić naszych podopiecznych, nie martwcie się, będziemy pomagać z całych sił i zawsze, jesteśmy i będziemy - zapewniła.

- A teraz znów muszę prosić Państwa o pomoc. Te 250 milionów to jest za mało. Chcemy zbudować wielkie, nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. To jest nasza odpowiedź na pocovidowy świat - dodała Kolenda-Zaleska.

Katarzyna Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawsze
Katarzyna Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawszeTVN

Na scenie pojawili się także Dorota Gardias i Tomasz Sianecki.

- Kiedy dostałam zaproszenie na casting do TVN Meteo, byłam studentką trzeciego roku pedagogiki. Podjęłam to wyzwanie. Ćwiczyłam na starej szafie, która służyła mi za mapę pogodową, a mikrofonem była oczywiście szczotka do włosów - wspominała prezenterka.

- Chciałem być komentatorem sportowym. Poszedłem na próbę kamerową i jedyna rzecz, którą usłyszałem, to: "pan ma za okrągłą twarz" - żartował Sianecki.

Tomasz Sianecki: chciałem być komentatorem sportowym
Tomasz Sianecki: chciałem być komentatorem sportowymTVN
Gardias o pracy w TVN Meteo: Wyjątkowych sytuacji było mnóstwo. Między innymi skok na bungee
Gardias o pracy w TVN Meteo: Wyjątkowych sytuacji było mnóstwo. Między innymi skok na bungeeTVN

Piasecki: dla takich chwil, dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód

Kolejną parą prezenterów podczas specjalnego koncertu jubileuszowego z okazji 20-lecia TVN24 byli Katarzyna Zdanowicz oraz Konrad Piasecki.

Prowadzący "Rozmowę Piaseckiego" i "Kawę na ławę" przyznał, że "dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód".

- Stojąc tutaj na scenie, dopiero zrozumiałam, czemu artyści tak chętnie wracają do Opery Leśnej w Sopocie - przyznała Zdanowicz.

Konrad Piasecki: dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód
Konrad Piasecki: dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawódTVN

Jędrzejowska: weź pytaj, weź się dowiaduj, bo twoim prawem jest wiedzieć

Na scenie zagościli także Anna Jędrzejowska i Piotr Jacoń.

Prowadząca "15 na żywo" nawiązała do utworu "Weź nie pytaj", który chwilę wcześniej śpiewał Paweł Domagała. - A my z przekory dziennikarskiej chcemy powiedzieć – "weź pytaj, weź się dowiaduj, bo twoim prawem jest wiedzieć" - powiedziała.

Z kolei prowadzący "Dzień po Dniu" wrócił wspomnieniami do swojego dzieciństwa, które spędził w Trójmieście. - Wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery Leśnej - wspominał.

Jacoń: wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie, jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery Leśnej
Jacoń: wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie, jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery LeśnejTVN

Olejnik: od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt

Jak zażartował Piotr Kraśko, reasumpcja zdarza się nie tylko w Sejmie. Prezenter wspólnie z Moniką Olejnik ponownie pojawił się więc na scenie. Prowadząca "Kropkę nad i" przypomniała, jak ważne są w codziennym życiu, zwłaszcza w czasie pandemii, szacunek i wzajemna życzliwość.

Olejnik: Od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt. Codzienna życzliwość
Olejnik: Od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt. Codzienna życzliwośćTVN

- Można pisać świetne piosenki do szuflady, ale nie można robić newsów do szuflady. Newsy mają sens tylko wtedy, kiedy Wy jesteście - zwrócił się do widzów Piotr Kraśko.

Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów

W swoim kolejnym wejściu Grzegorz Kajdanowicz podkreślał, że "tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów". - Bez wolnych mediów nie ma wolnych wyborów i nie ma w ogóle wolności - powiedział.

- To nie jest żadna łaska, żaden prezent, żaden przywilej. To jest nasze wywalczone, zapisane w konstytucji prawo. A Państwo mają prawo czerpać wiedzę z takiego źródła, z jakiego Państwo chcą - dodała partnerująca mu na scenie Diana Rudnik.

Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów
Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediówTVN

Konrad Piasecki podczas swojego kolejnego wystąpienia zwracał uwagę, że telewizja jest pracą zespołową.

Katarzyna Zdanowicz przyrównała pracę w telewizji do góry lodowej. Widzowie widzą szczyt, ale nie widzą tego, co pod wodą. – Ten szczyt to jest ledwie kilka procent tego, co dzieje się pod powierzchnią. Jesteśmy na samym szczycie, ale to nie tylko my – dodała.

Konrad Piasecki: telewizja jest pracą zespołową, jesteśmy uzależnieni od tych, których Państwo na co dzień nie widzicie
Piasecki: telewizja jest pracą zespołową i jak bardzo jesteśmy uzależnieni od tych, których Państwo na co dzień nie widzicieTVN

Anna Jędrzejowska mówiła, że w pracy dziennikarza "najważniejszy jest bagaż doświadczeń".

- My to zawodowe często dzielimy z Państwem. Dzięki Państwu je zyskujemy, choć często dla Państwa to są doświadczenia życiowe, również koszmarne - mówiła.

- Z zawodem dziennikarza tak być powinno, żeby w powodzi tematów umieć dostrzec osobistą historię, a często ten wzrok nam się wyostrza za sprawą naszych osobistych doświadczeń. Ja tak miałem – miałem tak, kiedy rozmawiałem z rodzicami osób transpłciowych. Wiele godzin przegadaliśmy i oni stali się bohaterami, mam nadzieję, że również waszymi. Ktoś kiedyś powiedział mi, że wszyscy powinniśmy walczyć o prawa mniejszości, bo wszyscy, każdy z nas może się tą mniejszością stać - mówił Piotr Jacoń.

Michał Samul: nie ma drugiej takiej stacji

Na zakończenie koncertu na scenę wyszli wszyscy dziennikarze, którzy wystąpili w Sopocie.

Redaktor naczelny TVN24 Michał Samul podziękował zarówno załodze, która tworzy TVN24, ale także widzom, którzy oferują "coś bardzo cennego, oferują swoje zaufanie, swój czas, swoją uwagę".

- Dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stację, której tak bardzo zaufały miliony Polaków. Stację, której wyników oglądalności, ale przede wszystkim pozycji w sercach widzów zazdroszczą nam w całej Europie i świecie, bo nie ma drugiej takiej stacji - powiedział redaktor naczelny TVN24.

Mówiąc o obecnych na scenie dziennikarzach, Michał Samul zwrócił uwagę, że "to jest tylko ułamek tej ponad tysiącosobowej grupy, która codziennie od świtu do zmierzchu, w kraju i poza granicami, w upale i mrozie ciężko pracuje dla widzów". - Nawet w tej urodzinowej chwili duża część z nas jest w pracy - zauważył.

Redaktor naczelny TVN24 o "najwspanialszym urodzinowym prezencie"

- Myślę, że warto oglądać TVN24, codziennie mamy dla Was całą prawdę, całą dobę. A teraz bardzo istotne jest to, że "Twoim prawem jest wiedzieć". I nikt nie może Polakom nawet próbować zabierać tego prawa - mówił redaktor naczelny TVN24.

- Dziękuję w imieniu TVN24 za Waszą obronę wolności słowa, za obronę wolnych mediów. To wsparcie, które dostaliśmy od Was, to był największy, najwspanialszy urodzinowy prezent. Byliśmy, jesteśmy i będziemy dumni z naszej ciężkiej pracy, z naszych zawodowych zasad, z naszej postawy, po prostu z TVN24 - podkreślił

Michał Samul: dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stację
Michał Samul: dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stacjęTVN

Autorka/Autor:mjz/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Departament Stanu USA potwierdził, że Stany Zjednoczone jeszcze w marcu dostarczyły Ukrainie rakiety dalekiego zasięgu ATACMS w wersji o zasięgu do 300 kilometrów. Według dwóch amerykańskich urzędników, na których powołuje się agencja AP, rakiet użyto między innymi w ataku na lotnisko wojskowe na Krymie, do którego doszło w połowie kwietnia.

Departament Stanu potwierdza, że dostarczono Ukrainie rakiety dalekiego zasięgu

Departament Stanu potwierdza, że dostarczono Ukrainie rakiety dalekiego zasięgu

Źródło:
PAP

Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Polsce 360 rakiet przeciwradarowych AARGM-ER. To jeden z najnowszych amerykańskich pocisków tego typu. Maksymalną cenę potencjalnej transakcji wyznaczono na 1,275 miliarda dolarów.

360 rakiet AARGM-ER może trafić do Polski. Amerykańskie władze wyraziły zgodę na sprzedaż

360 rakiet AARGM-ER może trafić do Polski. Amerykańskie władze wyraziły zgodę na sprzedaż

Źródło:
PAP

Mocnym kandydatem do objęcia teki ministra spraw wewnętrznych i administracji jest Tomasz Siemoniak, dotychczasowy koordynator służb specjalnych - dowiedział się tvn24.pl. Nie jest jeszcze przesądzone, że będzie łączył obydwie fukcje: ministra i koordynatora.

Tomasz Siemoniak kandydatem do objęcia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Tomasz Siemoniak kandydatem do objęcia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Źródło:
tvn24.pl

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem i opadami śniegu. Z komunikatu wynika też, że w części kraju temperatura spadnie poniżej zera stopni. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Śliskie drogi i chodniki, spadnie też śnieg. IMGW wydał ostrzeżenia

Śliskie drogi i chodniki, spadnie też śnieg. IMGW wydał ostrzeżenia

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Rzecznik dyscyplinarny ma się ponownie zająć sprawą prokuratora, który we wrześniu 2021 roku chodził nago ulicami Świdnicy na Dolnym Śląsku. Sąd dyscyplinarny uwzględnił zażalenie prokuratora generalnego Adama Bodnara na umorzenie sprawy.

Prokurator spacerował nago. Ponownie zajmie się nim rzecznik dyscyplinarny

Prokurator spacerował nago. Ponownie zajmie się nim rzecznik dyscyplinarny

Źródło:
PAP

Jeżeli ktoś dopuszczał do tego, że prywatne rozmowy przewodniczącego Rady Europejskiej z jego adwokatem, bo ja wówczas reprezentowałem Donalda Tuska, znajdowały się w posiadaniu służb jakiegokolwiek kraju - bez względu na to, czy sojuszniczego, czy nie - to to jest szpiegostwo - mówił w "Faktach po Faktach" poseł KO i adwokat Roman Giertych.

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Źródło:
TVN24

Wejście Ukrainy do Unii Europejskiej mogłoby stworzyć konieczność zwiększenia budżetu Wspólnoty nawet o 20 procent - powiedział unijny komisarz do spraw budżetu i administracji Johannes Hahn. Scenariusz ten zakładałby utrzymanie pomocy dla rolnictwa i wsparcia strukturalnego w Unii Europejskiej. Zdaniem komisarza jednak "najmniejszym zmartwieniem jest strona finansowa".

Rachunek za akcesję Ukrainy do Unii Europejskiej. "Brzmi to gigantycznie"

Rachunek za akcesję Ukrainy do Unii Europejskiej. "Brzmi to gigantycznie"

Źródło:
PAP

Mariusz Kamiński wypiera pewne fakty ze swojej świadomości. Pewnie te, które są dla niego najbardziej niewygodne - tak były poseł Michał Wypij skomentował w "Tak jest" w TVN24 zeznania Mariusza Kamińskiego przed sejmową komisją śledczą do spraw wyborów kopertowych. Odnosząc się do sporu dotyczącego obecności byłego premiera Mateusza Morawieckiego w słynnym spotkaniu w jego willi przy ulicy Parkowej, powiedział, że "jeżeli ktoś zna prawdę, a o niej nie mówi, to jest po prostu tchórzem".

Wypij: jeżeli ktoś zna prawdę, a o niej nie mówi, to jest po prostu tchórzem

Wypij: jeżeli ktoś zna prawdę, a o niej nie mówi, to jest po prostu tchórzem

Źródło:
TVN24

Jedynym ministrem z ramienia PSL, który będzie się ubiegał o mandat europosła, będzie minister rozwoju Krzysztof Hetman. Więcej kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego z rządu nie przewidujemy - przekazał w "Kropce nad i" w w TVN24 wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. Michał Szczerba, który sam będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej, mówił, iż jest "absolutnie przekonany, że to będzie najważniejsza kadencja Parlamentu Europejskiego w historii". Zapewnił jednocześnie, że komisja śledcza do spraw afery wizowej, której przewodniczy, "wykona swoją robotę". 

Trzecia Droga "pracuje nad najlepszymi kandydatami", jeden minister z PSL będzie kandydował na europosła

Trzecia Droga "pracuje nad najlepszymi kandydatami", jeden minister z PSL będzie kandydował na europosła

Źródło:
TVN24

Zdrada stanu. To jest prawdziwy powód aresztowania wiceministra obrony Timura Iwanowa - podały niezależne rosyjskie media. Jak pisze portal The Moscow Times, Iwanow był "prawą ręką" ministra Siergieja Szojgu, a sprawa ta jest dla szefa resortu obrony "potężnym ciosem". Komitet Śledczy Rosji poinformował we wtorek, że wiceminister Iwanow, który pełnił tę funkcję od ośmiu lat, został zatrzymany pod zarzutem przyjmowania łapówek.

Trzęsienie ziemi na Kremlu. Szojgu "otrzymał potężny cios", jego człowiek aresztowany

Trzęsienie ziemi na Kremlu. Szojgu "otrzymał potężny cios", jego człowiek aresztowany

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, The Moscow Times, Lenta, Ważnyje Istorii

Czy Andrzej Duda po zakończeniu prezydentury mógłby zostać liderem prawicy w Polsce? Ponad połowa uczestników sondażu SW Research dla rp.pl odpowiedziała "nie". 25 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii. Kto szczególnie negatywnie ocenia perspektywę objęcia przez obecnego prezydenta roli lidera prawicy?

Andrzej Duda liderem prawicy? Nowy sondaż

Andrzej Duda liderem prawicy? Nowy sondaż

Źródło:
Rzeczpospolita, tvn24.pl

Policjanci z Ochoty pokazali zdjęcia pacjenta jednego z warszawskich szpitali. Proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości starszego mężczyzny, który nie miał przy sobie dokumentów.

Trafił do szpitala, nie wiadomo, kim jest

Trafił do szpitala, nie wiadomo, kim jest

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Remis to wynik gry, w której żadna ze stron nie została pokonana, a remiz: to gra rozstrzygnięta, to gra pozorów, buduje wiszące gniazda czy kopie podziemne korytarze? Na to pytanie za 10 tysięcy złotych w programie "Milionerzy" odpowiadała pani Anna Downar z Karkowa.

Czym jest remiz? Pytanie w "Milionerach" za 10 tysięcy złotych

Czym jest remiz? Pytanie w "Milionerach" za 10 tysięcy złotych

Źródło:
Milionerzy TVN

Prezydent USA Joe Biden poinformował, że podpisał ustawę, na mocy której Stany Zjednoczone przeznaczą niemal 61 miliardów dolarów na pakiet pomocowy dla Ukrainy. Zapowiedział, że "dosłownie w ciągu kilku godzin" USA zaczną wysyłać sprzęt na Ukrainę. W skład pierwszego pakietu wejdą różne rodzaje pocisków i wozy opancerzone.

Pomoc USA dla Ukrainy. Jest decyzja prezydenta Bidena

Pomoc USA dla Ukrainy. Jest decyzja prezydenta Bidena

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Wstrzymano poszukiwania wojskowego nurka, który zaginął podczas ćwiczeń wojskowych w okolicach wyjścia z portu w Gdańsku. Akcja ma być wznowiona w czwartek rano. Zaginiony to żołnierz jednostki wojskowej GROM z zespołu B, który zlokalizowany jest w Gdańsku na Westerplatte.

Zaginiony nurek z GROM-u. Poszukiwania przerwano

Zaginiony nurek z GROM-u. Poszukiwania przerwano

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podał się do dymisji. Decyzja jest związana z jego startem do europarlamentu. - Bardzo polubiłem to ministerstwo, przeżyłem tam bardzo dużo emocjonalnych chwil, ale jest dobrze uporządkowane i mam nadzieję, że mój następca będzie się tam czuł jeszcze lepiej - powiedział Sienkiewicz w rozmowie z reporterem TVN24.

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podał się do dymisji

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podał się do dymisji

Źródło:
tvn24.pl, TVN24

17-latek zauważył na chodniku w Lesznie (Wielkopolska) stojącego w samej piżamie i kapciach starszego mężczyznę. Oddał mu swoje buty i kurtkę i zaprowadził go do komisariatu policji. Okazało się, że senior był ofiarą domowej przemocy - został pobity przez syna i wyrzucony z domu.

Syn wyrzucił starszego mężczyznę z domu. 17-latek oddał mu swoje buty i kurtkę

Syn wyrzucił starszego mężczyznę z domu. 17-latek oddał mu swoje buty i kurtkę

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Prokurator generalny Adam Bodnar przedstawił w Sejmie informację o kontroli operacyjnej w Polsce, między innymi przy użyciu Pegasusa. Powiedział, że publiczne zeznania osób, które były nim inwigilowane, są dla niego "wstrząsające i przygnębiające". Dodał, że to jest "sprawa, która uderza w samo sedno demokracji". Po jego wystąpieniu odbyła się debata.

Bodnar w Sejmie o Pegasusie. "Wstrząśnięty i przygnębiony"

Bodnar w Sejmie o Pegasusie. "Wstrząśnięty i przygnębiony"

Źródło:
TVN24, PAP

Jewgienija Gucul, przywódczyni autonomicznego regionu na południu Mołdawii, Gagauzji, może stanąć przed sądem. Mołdawska prokuratura poinformowała o zakończeniu dochodzenia w jej sprawie. Zarzuty dotyczą między innymi finansowania prorosyjskiej partii Sor - podał portal NewsMaker.

"Systematycznie wwoziła pieniądze". Zwolenniczka Putina z zarzutami

"Systematycznie wwoziła pieniądze". Zwolenniczka Putina z zarzutami

Źródło:
NewsMaker, tvn24.pl

Australijska policja apeluje o pomoc w znalezieniu Orpheusa Pledgera - aktora znanego z takich seriali jak "Zatoka serc" czy "Sąsiedzi". Sąd wydał nakaz aresztowania po tym, jak 30-latek nie stawił się na rozprawie w związku z napaścią na kobietę, podają lokalne media.

Obława na znanego aktora. Policja apeluje o pomoc

Obława na znanego aktora. Policja apeluje o pomoc

Źródło:
ABC, Sydney Morning Herald, tvn24.pl

Nadchodzące dni będą dość pochmurne, poza tym pojawią się opady deszczu. Niebawem czeka nas jednak zmiana pogody. Zrobi się słonecznie, a temperatura wzrośnie miejscami do 26 stopni Celsjusza.

Wiemy, kiedy nastąpi zmiana pogody

Wiemy, kiedy nastąpi zmiana pogody

Źródło:
tvnmeteo.pl

Po głośnej imprezie w hotelu poselskim Łukasz Mejza tłumaczył z mównicy sejmowej, że w nocy bronił "tradycji polegających na wspólnym, chóralnym śpiewaniu". A w rozmowie z TVN24 tłumaczył się całodniową pracą w sejmowych komisjach i na posiedzeniach. Sprawdziliśmy więc aktywność parlamentarną tego posła PiS. Nie jest to długa analiza.

Mejza tłumaczy nocną imprezę: "skoro się pracuje cały dzień....". Jak on pracuje?

Mejza tłumaczy nocną imprezę: "skoro się pracuje cały dzień....". Jak on pracuje?

Źródło:
Konkret24

Orlen spisał na straty ogromne środki. To efekt wypłacenia około 400 milionów dolarów bez zabezpieczenia pośrednikom handlu ropą naftową przez poprzedni zarząd Orlen Trading Switzerland. Zaliczki przepadły, a surowiec nigdy nie dotarł do kraju. W środę do tej sytuacji odniósł się były premier Mateusz Morawiecki.

Orlen stracił ogromne pieniądze. Morawiecki komentuje

Orlen stracił ogromne pieniądze. Morawiecki komentuje

Źródło:
tvn24.pl

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w środę ostrzeżenie dotyczące wykrycia Escherichia coli wytwarzających toksynę Shiga (STEC) w tatarze wołowym. Zakażenie bakterią STEC może prowadzić do krwotocznego zapalenia okrężnicy lub znacznie rzadziej - bezkrwawej biegunki.

Ostrzeżenie przed tatarem. "Nie należy spożywać"

Ostrzeżenie przed tatarem. "Nie należy spożywać"

Źródło:
PAP

Pierwotne niedobory odporności (PNO) to grupa chorób, przeważnie uwarunkowanych genetycznie. Szacuje się, że w Polsce z tą przypadłością może żyć nawet 40 tysięcy osób, ale zdiagnozowano ją u zaledwie pięciu tysięcy pacjentów. Tymczasem konsekwencje opóźnionej diagnozy są w dużej mierze nieodwracalne i wiążą się z uszkodzeniem narządów lub występowaniem przewlekłych chorób.

PNO może mieć nawet 40 tysięcy Polaków, niewielu otrzymało diagnozę. Objawy ostrzegawcze

PNO może mieć nawet 40 tysięcy Polaków, niewielu otrzymało diagnozę. Objawy ostrzegawcze

Źródło:
PAP

Departament Stanu USA opublikował raport dotyczący przestrzegania praw człowieka na całym świecie. 45 stron zajęło podsumowanie sytuacji w Polsce w 2023 roku. W dokumencie wskazano na doniesienia dotyczące między innymi dyskryminacji wobec kobiet, zagrożenia dla niezależności sądów, nadmiernego używania siły przez policję i sytuacji mediów.

Departament Stanu USA o przestrzeganiu praw człowieka w Polsce

Departament Stanu USA o przestrzeganiu praw człowieka w Polsce

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Znamy wyniki czwartej edycji rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. W zestawieniu znalazły się placówki z sześciu miast. Najwięcej, bo aż sześć jest z Warszawy. Inicjatywa została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Równości i Rzecznika Praw Dziecka.

Jest nowy ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+

Jest nowy ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+

Źródło:
Fundacja GrowSPACE, tvn24.pl

Kanadyjska piosenkarka Celion Dion pojawiła się na okładce francuskiego "Vogue'a" i udzieliła magazynowi przejmującego wywiadu. Artystka, która w 2022 roku zawiesiła koncerty z powodu rzadkiej choroby - tak zwanego zespołu sztywnego człowieka - opowiedziała o tym, jak obecnie wygląda jej życie i terapia. Powiedziała, że wciąż ma nadzieję na powrót do koncertowania.

Celine Dion opowiada o dramatycznej walce z chorobą. "Chcę zobaczyć wieżę Eiffla"

Celine Dion opowiada o dramatycznej walce z chorobą. "Chcę zobaczyć wieżę Eiffla"

Źródło:
"Vogue", "The Hollywood Reporter", tvn24.pl

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) Maciej Świrski nałożył w ostatnim czasie kary na TVN24 oraz TOK FM, które zostały wyegzekwowane od spółek pomimo wniesienia odwołania od decyzji przewodniczącego. "Nie może przewodniczący KRRiT, prezes Orlenu czy dowolny wójt lub burmistrz stawiać się w roli nadredaktora, mówiącego niezależnym redakcjom co wolno, a czego nie" - napisała w oświadczeniu Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

"Nie może stawiać się w roli nadredaktora"

"Nie może stawiać się w roli nadredaktora"

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24