20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021. "Nie ma drugiej takiej stacji"

Źródło:
TVN24
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021TVN24
wideo 2/35
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021TVN24

Zwieńczeniem Top of the Top Sopot Festival 2021 był jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia TVN24. To nie tylko plejada wybitnych artystów na scenie, ale także sentymentalna podróż w czasie, ubarwiona licznymi wspomnieniami, anegdotami, a przede wszystkim emocjami, które od lat możemy dzielić razem z Państwem. Za co serdecznie dziękujemy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Top of the Top Sopot Festival 2021 to były trzy dni niezwykłych muzycznych przeżyć i doskonałej rozrywki. W czwartek koncert miał jednak charakter wyjątkowy - był to jubileusz 20-lecia TVN24.

Tak relacjonowaliśmy koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021 w tvn24.pl

Na scenie razem z orkiestrą pod batutą Daniela Nosewicza i Nikoli Kołodziejczyka wystąpili między innymi: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Ewa Bem, Brodka, Sylwia Grzeszczak, Natalia Przybysz, Viki Gabor, Krzysztof Zalewski, Organek, Fisz Emade Tworzywo, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, Kortez, Michał Szpak, Paweł Domagała czy Krzysztof Iwaneczko.

Podczas koncertu usłyszeliśmy takie hity, jak: "Nie pytaj o Polskę", "Kiedy powiem sobie dość", "Testosteron", "Małe rzeczy", "Weź nie pytaj", "Varsovie" czy "Hej Wy".

Dziennikarze TVN24 na scenie

Na scenie, oprócz gwiazd muzycznych, pojawili się także licznie dziennikarze TVN24.

Monika Olejnik i Piotr KraśkoTVN24

Publiczność i telewidzów przywitali Monika Olejnik i Piotr Kraśko.

- Witam w wolnych mediach - powiedziała prowadząca "Kropkę nad i".

- Polska i miłość, bo to o nich śpiewał Krzysztof Zalewski. Ale też wolność i TVN24 w Sopocie. A wolność jest najważniejsza, bo dzięki temu, że jesteśmy wolni, możemy mówić to, co wiemy, że jest prawdą, a wy macie prawo wiedzieć - powiedział Piotr Kraśko, nawiązując do występu Zalewskiego.

- Będziemy z wami do końca świata i jeden dzień dłużej - dodała Olejnik.

Monika Olejnik i Piotr Kraśko na scenie Opery Leśnej
Monika Olejnik i Piotr Kraśko na scenie Opery LeśnejTVN
Monika Olejnik: Powiedziałam "witamy w wolnych mediach", a publiczność zareagowała znakomicie. Byłam wzruszona
Monika Olejnik: Powiedziałam "witamy w wolnych mediach", a publiczność zareagowała znakomicie. Byłam wzruszonaTVN

Na scenie pojawili się także Marta Kuligowska i Andrzej Morozowski.

Marta Kuligowska, Andrzej MorozowskiTVN24

- Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początku - powiedziała prowadząca program "Polska i Świat".

- Cały czas się czegoś uczymy. Uczymy się w samolocie, w domu. Ostatnio nauczyliśmy się, jak niebezpieczne może być połączenie muzyki i polityki. A właściwie muzyka i polityki - mówił prowadzący program "Tak jest".

Kuligowska: Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początku
Kuligowska: Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początkuTVN

Kasia Kieli: największe podziękowania należą się Państwu

Na scenie nie zabrakło też Diany Rudnik i Grzegorza Kajdanowicza.

Zaprosili na scenę Kasię Kieli, przewodniczącą Rady Fundacji TVN oraz prezes i dyrektor zarządzającą Discovery EMEA, a także Katarzynę Kolendę-Zaleską, prezes Fundacji TVN, reporterkę "Faktów" TVN i prowadzącą "Fakty po Faktach" w TVN24.

Kasia Kieli złożyła gratulacje wszystkim, którzy stoją za TVN24. - Tym, którzy są na ekranie, i tym, którzy nie są na ekranie, ale bez nich ta stacja by nie istniała. Wszystkim gratuluję i wszystkim bardzo dziękuję - mówiła.

- Ale największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemy. To nie są puste słowa, to nie slogany. Naprawdę naszą misją jest Wam służyć. I wiemy, że możemy na Was liczyć. Każdego dnia, a w tych ostatnich dniach szczególnie. To jest dla nas szczególnie ważne, to ciepło, serdeczność i życzenia, które od Was płyną - kontynuowała.

Kasia Kieli: Największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemy
Kasia Kieli: Największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemyTVN

Fundacja TVN24 wspiera psychiatrię dziecięcą i buduje szpital temu poświęcony

Dyrektor zarządzająca Discovery EMEA mówiła także o ważnej społecznie roli, jaką odgrywa Fundacja TVN.

- Możemy także liczyć na szersze grono, które nas wspomaga, na dziennikarzy, na inne media. Chciałam powiedzieć, że ten dzisiejszy koncert, który tutaj widzimy, jest jednocześnie transmitowany i emitowany w największych portalach, w Onecie, w Wirtualnej Polsce, w Gazecie.pl i w Interii. Bardzo im wszystkim dziękujemy - mówiła dalej.

- W TVN-ie chcemy także pomagać. Fundacja TVN od 20 lat pomaga chorym dzieciom i pomaga służbie zdrowia. Na swoje 20-lecie podjęła się niesamowitej rzeczy, niesamowitego wyzwania. Dla problemu, który naprawdę jest krytyczny, a po okresie pandemii - w szczególności. Wspiera psychiatrię dziecięcą i buduje szpital temu poświęcony - mówiła.

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Fundacja TVN zbiera pieniądze na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Można wesprzeć akcję za pomocą SMSTVN

Fundację można wesprzeć na kilka sposobów:

- wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT); - wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966; - dokonując wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001; - bezpośrednio na stronie Fundacji TVN "Nie jesteś sam"; - na Facebooku i Instagramie Fundacji, klikając przycisk "przekaż datek".

Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawsze

Głos zabrała także Katarzyna Kolenda-Zaleska.

- Muszę podziękować za te 250 milionów złotych, które nam Państwo ofiarowali przez te 20 lat. Nie zmarnowaliśmy tych pieniędzy. Pomogliśmy tysiącom dzieci, seniorom, osobom najuboższym, wybudowaliśmy szpitale, wyremontowaliśmy oddziały szpitalne w całej Polsce - wyliczała.

- Dla mnie jako dla reporterki "Faktów" i TVN24 jest oczywiste i jestem pewna, że władza nie odbierze Państwu prawa do wolnego wyboru i wolnych mediów. A jako prezes Fundacji jestem też pewna, że władza nie odbierze Państwu prawa do pomocy, której sama nie zapewnia. Chciałam uspokoić naszych podopiecznych, nie martwcie się, będziemy pomagać z całych sił i zawsze, jesteśmy i będziemy - zapewniła.

- A teraz znów muszę prosić Państwa o pomoc. Te 250 milionów to jest za mało. Chcemy zbudować wielkie, nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. To jest nasza odpowiedź na pocovidowy świat - dodała Kolenda-Zaleska.

Katarzyna Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawsze
Katarzyna Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawszeTVN

Na scenie pojawili się także Dorota Gardias i Tomasz Sianecki.

- Kiedy dostałam zaproszenie na casting do TVN Meteo, byłam studentką trzeciego roku pedagogiki. Podjęłam to wyzwanie. Ćwiczyłam na starej szafie, która służyła mi za mapę pogodową, a mikrofonem była oczywiście szczotka do włosów - wspominała prezenterka.

- Chciałem być komentatorem sportowym. Poszedłem na próbę kamerową i jedyna rzecz, którą usłyszałem, to: "pan ma za okrągłą twarz" - żartował Sianecki.

Tomasz Sianecki: chciałem być komentatorem sportowym
Tomasz Sianecki: chciałem być komentatorem sportowymTVN
Gardias o pracy w TVN Meteo: Wyjątkowych sytuacji było mnóstwo. Między innymi skok na bungee
Gardias o pracy w TVN Meteo: Wyjątkowych sytuacji było mnóstwo. Między innymi skok na bungeeTVN

Piasecki: dla takich chwil, dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód

Kolejną parą prezenterów podczas specjalnego koncertu jubileuszowego z okazji 20-lecia TVN24 byli Katarzyna Zdanowicz oraz Konrad Piasecki.

Prowadzący "Rozmowę Piaseckiego" i "Kawę na ławę" przyznał, że "dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód".

- Stojąc tutaj na scenie, dopiero zrozumiałam, czemu artyści tak chętnie wracają do Opery Leśnej w Sopocie - przyznała Zdanowicz.

Konrad Piasecki: dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód
Konrad Piasecki: dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawódTVN

Jędrzejowska: weź pytaj, weź się dowiaduj, bo twoim prawem jest wiedzieć

Na scenie zagościli także Anna Jędrzejowska i Piotr Jacoń.

Prowadząca "15 na żywo" nawiązała do utworu "Weź nie pytaj", który chwilę wcześniej śpiewał Paweł Domagała. - A my z przekory dziennikarskiej chcemy powiedzieć – "weź pytaj, weź się dowiaduj, bo twoim prawem jest wiedzieć" - powiedziała.

Z kolei prowadzący "Dzień po Dniu" wrócił wspomnieniami do swojego dzieciństwa, które spędził w Trójmieście. - Wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery Leśnej - wspominał.

Jacoń: wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie, jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery Leśnej
Jacoń: wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie, jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery LeśnejTVN

Olejnik: od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt

Jak zażartował Piotr Kraśko, reasumpcja zdarza się nie tylko w Sejmie. Prezenter wspólnie z Moniką Olejnik ponownie pojawił się więc na scenie. Prowadząca "Kropkę nad i" przypomniała, jak ważne są w codziennym życiu, zwłaszcza w czasie pandemii, szacunek i wzajemna życzliwość.

Olejnik: Od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt. Codzienna życzliwość
Olejnik: Od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt. Codzienna życzliwośćTVN

- Można pisać świetne piosenki do szuflady, ale nie można robić newsów do szuflady. Newsy mają sens tylko wtedy, kiedy Wy jesteście - zwrócił się do widzów Piotr Kraśko.

Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów

W swoim kolejnym wejściu Grzegorz Kajdanowicz podkreślał, że "tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów". - Bez wolnych mediów nie ma wolnych wyborów i nie ma w ogóle wolności - powiedział.

- To nie jest żadna łaska, żaden prezent, żaden przywilej. To jest nasze wywalczone, zapisane w konstytucji prawo. A Państwo mają prawo czerpać wiedzę z takiego źródła, z jakiego Państwo chcą - dodała partnerująca mu na scenie Diana Rudnik.

Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów
Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediówTVN

Konrad Piasecki podczas swojego kolejnego wystąpienia zwracał uwagę, że telewizja jest pracą zespołową.

Katarzyna Zdanowicz przyrównała pracę w telewizji do góry lodowej. Widzowie widzą szczyt, ale nie widzą tego, co pod wodą. – Ten szczyt to jest ledwie kilka procent tego, co dzieje się pod powierzchnią. Jesteśmy na samym szczycie, ale to nie tylko my – dodała.

Konrad Piasecki: telewizja jest pracą zespołową, jesteśmy uzależnieni od tych, których Państwo na co dzień nie widzicie
Piasecki: telewizja jest pracą zespołową i jak bardzo jesteśmy uzależnieni od tych, których Państwo na co dzień nie widzicieTVN

Anna Jędrzejowska mówiła, że w pracy dziennikarza "najważniejszy jest bagaż doświadczeń".

- My to zawodowe często dzielimy z Państwem. Dzięki Państwu je zyskujemy, choć często dla Państwa to są doświadczenia życiowe, również koszmarne - mówiła.

- Z zawodem dziennikarza tak być powinno, żeby w powodzi tematów umieć dostrzec osobistą historię, a często ten wzrok nam się wyostrza za sprawą naszych osobistych doświadczeń. Ja tak miałem – miałem tak, kiedy rozmawiałem z rodzicami osób transpłciowych. Wiele godzin przegadaliśmy i oni stali się bohaterami, mam nadzieję, że również waszymi. Ktoś kiedyś powiedział mi, że wszyscy powinniśmy walczyć o prawa mniejszości, bo wszyscy, każdy z nas może się tą mniejszością stać - mówił Piotr Jacoń.

Michał Samul: nie ma drugiej takiej stacji

Na zakończenie koncertu na scenę wyszli wszyscy dziennikarze, którzy wystąpili w Sopocie.

Redaktor naczelny TVN24 Michał Samul podziękował zarówno załodze, która tworzy TVN24, ale także widzom, którzy oferują "coś bardzo cennego, oferują swoje zaufanie, swój czas, swoją uwagę".

- Dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stację, której tak bardzo zaufały miliony Polaków. Stację, której wyników oglądalności, ale przede wszystkim pozycji w sercach widzów zazdroszczą nam w całej Europie i świecie, bo nie ma drugiej takiej stacji - powiedział redaktor naczelny TVN24.

Mówiąc o obecnych na scenie dziennikarzach, Michał Samul zwrócił uwagę, że "to jest tylko ułamek tej ponad tysiącosobowej grupy, która codziennie od świtu do zmierzchu, w kraju i poza granicami, w upale i mrozie ciężko pracuje dla widzów". - Nawet w tej urodzinowej chwili duża część z nas jest w pracy - zauważył.

Redaktor naczelny TVN24 o "najwspanialszym urodzinowym prezencie"

- Myślę, że warto oglądać TVN24, codziennie mamy dla Was całą prawdę, całą dobę. A teraz bardzo istotne jest to, że "Twoim prawem jest wiedzieć". I nikt nie może Polakom nawet próbować zabierać tego prawa - mówił redaktor naczelny TVN24.

- Dziękuję w imieniu TVN24 za Waszą obronę wolności słowa, za obronę wolnych mediów. To wsparcie, które dostaliśmy od Was, to był największy, najwspanialszy urodzinowy prezent. Byliśmy, jesteśmy i będziemy dumni z naszej ciężkiej pracy, z naszych zawodowych zasad, z naszej postawy, po prostu z TVN24 - podkreślił

Michał Samul: dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stację
Michał Samul: dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stacjęTVN

Autorka/Autor:mjz/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Jednostka południowokoreańskiej armii uniemożliwia śledczym aresztowanie zawieszonego w wykonywaniu obowiązków prezydenta kraju Jun Suk Jeola - podała agencja prasowa Yonhap. 64-letni Jun jest objęty dochodzeniem w sprawie buntu politycznego, którego miał się dopuścić - przestępstwo to jest zagrożone karą śmierci.

Wojsko "zablokowało" aresztowanie prezydenta

Wojsko "zablokowało" aresztowanie prezydenta

Źródło:
PAP

Co tak na prawdę wydarzyło się w Rumunii i kto za kim tam stał? Dziennikarskie śledztwo ujawnia kulisy zaskakującej kampanii prorosyjskiego kandydata na prezydenta. Kampania była zaskakująca, bo skuteczna, mimo że kandydat nieznany. Teraz zaskoczenia tylko się mnożą, a nie wszystkie swoje źródła mają na Kremlu. Materiał magazynu "Polska i Świat". Całe wydanie dostępne w TVN24 GO.

Ślady prowadzą nie tylko na Kreml. "Intryga wymknęła się spod kontroli"

Ślady prowadzą nie tylko na Kreml. "Intryga wymknęła się spod kontroli"

Źródło:
TVN24

Od początku izraelskiej operacji w Strefie Gazy, która była reakcją na bestialski atak Hamasu, w enklawie zginęło ponad 45 tysięcy ludzi. Ponad 108 tysięcy zostało rannych. To najnowsze dane lokalnych władz. Ci, którzy nie zginęli ani nie zostali ranni, w większości musieli uciekać ze swoich domów. O bezpieczeństwo jest bardzo trudno - zwłaszcza teraz, gdy tak bardzo spadły tam temperatury. Są kolejne doniesienia o noworodkach, które zmarły z wyziębienia.

Tragiczna sytuacja przesiedlonych Palestyńczyków. "Z powodu niskiej temperatury zmarło w ostatnich dniach co najmniej pięcioro dzieci"

Tragiczna sytuacja przesiedlonych Palestyńczyków. "Z powodu niskiej temperatury zmarło w ostatnich dniach co najmniej pięcioro dzieci"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

- Jednym z istotnych elementów raportu z audytu dwustu postępowań, który musi zostać spełniony, jest kwestia ewentualnej odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej kolegów i koleżanek, którzy przy ich prowadzeniu albo nadzorowaniu kierowali się przesłankami nie zawsze słusznymi i nie zawsze godnymi pochwały - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Robert Kmieciak, prezes Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia. Mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram (Inicjatywa Wolne Sądy), odnosząc się do rozliczeń, mówiła, iż "widać, że w większości przypadków nie była to jakaś koronkowa robota geniuszy zła, tylko to były takie sytuacje, że pan Macierewicz wchodził do CEK NATO i nie został w postępowaniu przesłuchany".

"W większości przypadków nie była to jakaś koronkowa robota geniuszy zła"

"W większości przypadków nie była to jakaś koronkowa robota geniuszy zła"

Źródło:
TVN24

Specjalny zespół prokuratorów stwierdził nieprawidłowości w wielu z 200 śledztw z czasów Zbigniewa Ziobry. Zastrzeżenia dotyczą między innymi śledztw w sprawie Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, jednego z postępowań w sprawie nocnego wejścia do CEK NATO i przeciwko szefom SKW, a także sprawy "dwóch wież". Pod lupą audytorów znalazło się śledztwo przeciwko byłemu menedżerowi Roberta Lewandowskiego oraz postępowanie w sprawie finansów arcybiskupa Lwowa. W sprawie wypadku z udziałem byłej premier Beaty Szydło będzie postępowanie karne związane z nieprawidłowościami w śledztwach dotyczących tamtego zdarzenia - to jedna z konkluzji raportu leżącego na biurku Adama Bodnara.

Śledztwa z czasów Ziobry i nieprawidłowości. O które chodzi? Znamy szczegóły

Śledztwa z czasów Ziobry i nieprawidłowości. O które chodzi? Znamy szczegóły

Źródło:
tvn24.pl

- Marcin Romanowski, zamiast siedzieć cicho, bo jest podejrzany o 11 przestępstw, uzależnił się od mediów. Jutro będzie gulasz jadł i będzie to transmitował - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 szef MSWiA Tomasz Siemoniak. Dodał, że były wiceminister sprawiedliwości "powinien jak najszybciej przyjechać do Polski, stanąć przed polskim wymiarem sprawiedliwości".

Siemoniak: Romanowski uzależnił się od mediów. Jutro będzie gulasz jadł i to transmitował

Siemoniak: Romanowski uzależnił się od mediów. Jutro będzie gulasz jadł i to transmitował

Źródło:
TVN24

Mnożą się sygnały pogorszenia sytuacji gospodarczej w Rosji, co przyznają szefowie rosyjskich firm, nawet tych szczególnie bliskich Kremlowi - pisze w czwartek "Le Monde".

"Sygnały" wysyłane do Putina. "Sytuacja jest trudna"

"Sygnały" wysyłane do Putina. "Sytuacja jest trudna"

Źródło:
PAP

Ponad połowa Polaków (55 procent) deklaruje, że chciałaby się przenieść do innego kraju. Pytani o konkretne miejsce, respondenci najczęściej wskazywali Hiszpanię, wynika z badania ARC Rynek i Opinia. Jakie inne państwa wymieniali?

Zapytano Polaków, czy chcieliby się przenieść do innego kraju. Wygrywa jeden kierunek

Zapytano Polaków, czy chcieliby się przenieść do innego kraju. Wygrywa jeden kierunek

Źródło:
PAP, arc.com.pl

Premier Słowacji Robert Fico nazwał "sabotażem" Wołodymyra Zełenskiego wstrzymanie przez Ukrainę tranzytu gazu przesyłanego z Rosji do Unii Europejskiej. Na opublikowanym w czwartek nagraniu wideo ponownie zagroził odcięciem dostaw prądu na Ukrainę, a także mówił o możliwości ograniczenia wsparcia dla ukraińskich uchodźców na Słowacji.

Fico mówi o "sabotażu" Zełenskiego

Fico mówi o "sabotażu" Zełenskiego

Źródło:
PAP

Marcin Romanowski oznajmił, że "zrzekł się statusu posła zawodowego" i nie będzie w związku z tym pobierać poselskiego wynagrodzenia. W Korei Południowej wojsko uniemożliwia śledczym aresztowanie zawieszonego w wykonywaniu obowiązków prezydenta kraju Jun Suk Jeola. Wieczorem w Warszawie odbędzie się oficjalna inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w piątek 3 stycznia.

Romanowski "zrzekł się statusu", wojsko chroni byłego prezydenta, raport dla Bodnara

Romanowski "zrzekł się statusu", wojsko chroni byłego prezydenta, raport dla Bodnara

Źródło:
PAP, TVN24

- Niemcy obawiają się wojny celnej z USA, która zaszkodziłaby ich gospodarce opartej na globalnym handlu - ocenił ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Konrad Popławski. Zauważył, że obostrzenia celne wpłynęłyby też negatywnie na Polskę.

Ryzyko "poważnych strat". "Każde zakłócenie powoduje ogromne problemy"

Ryzyko "poważnych strat". "Każde zakłócenie powoduje ogromne problemy"

Źródło:
PAP

Przebrali się za dostawców jedzenia, mieli charakterystyczne torby, w które schowali łomy. Działali szybko i zuchwale, ukradli biżuterię wartą półtora miliona złotych. Sprawcy napadu na sklep jubilerski w warszawskiej Galerii Mokotów wciąż są na wolności. Jak zdradza prokuratura, szuka ich "bardzo dużo funkcjonariuszy policji".

Okradli jubilera przebrani za dostawców jedzenia, uciekli na hulajnogach. Obława

Okradli jubilera przebrani za dostawców jedzenia, uciekli na hulajnogach. Obława

Źródło:
TVN24, tvnwarszawa.pl

- On nie uważa nic na żaden ważny temat, nikt nie wie, jakie ma poglądy, ale mamy go kupić - mówiła w "Faktach po Faktach" Katarzyna Lubnauer (KO) o kandydacie PiS na prezydenta. Według wiceministry edukacji Karol Nawrocki "chce być jak taki kot w worku". Europoseł Adam Jarubas (PSL) ocenił, że Nawrocki "może być narzędziem w rękach prezesa Kaczyńskiego".

"Chce być jak kot w worku, którego mamy kupić"

"Chce być jak kot w worku, którego mamy kupić"

Źródło:
TVN24

W czwartek wieczorem doszło do potrącenia 17-latka na przejściu dla pieszych w Żyrardowie (Mazowieckie). Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Poszkodowany trafił do szpitala. Chwilę wcześniej w tym samym mieście kierowca potrącił na przejściu kobietę i odjechał.

Dwa wypadki z udziałem pieszych. Najpierw potrącenie kobiety, później nastolatka

Dwa wypadki z udziałem pieszych. Najpierw potrącenie kobiety, później nastolatka

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Doszło do takiej sytuacji, że PKW powiedziało: umywamy ręce, teraz ty ministrze się tym zajmij, ty zdecyduj i w takiej sytuacji ministra stawiają - mówił w "Tak jest" w TVN24 Wojciech Hermeliński, były przewodniczący PKW. Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła sprawozdanie finansowe komitetu PiS, realizując tym samym decyzję nieuznawanej izby Sądu Najwyższego. Kolejny krok należy do ministra finansów Andrzeja Domańskiego, bo to on formalnie podejmuje decyzję dotyczącą dokonania wypłaty pieniędzy dla partii politycznych.

Hermeliński: jestem ciekaw, którą część uchwały PKW minister finansów będzie wykonywać

Hermeliński: jestem ciekaw, którą część uchwały PKW minister finansów będzie wykonywać

Źródło:
TVN24

Stacja TVN24 w grudniu 2024 roku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,2 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl - najczęściej czytaną witryną newsowych stacji telewizyjnych. Także cały 2024 rok TVN24 i "Fakty" TVN zakończyły na czele zestawień w swoich kategoriach.

Świetne wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Niemiecka policja bada sprawę mężczyzny, który ukradł koparkę w południowej części kraju, a następnie przez prawie godzinę taranował samochody i uszkadzał budynki. Koparka zatrzymała się dopiero po ostrzelaniu jej przez funkcjonariuszy. Mężczyzna zmarł na miejscu - informuje policja.

"Surrealistyczne" zdarzenie w Niemczech. Nie żyje kierowca koparki

"Surrealistyczne" zdarzenie w Niemczech. Nie żyje kierowca koparki

Źródło:
Tagesschau
Pojawił się szakal, kleszcze nie znikają. Co nam robi półtora stopnia w górę?

Pojawił się szakal, kleszcze nie znikają. Co nam robi półtora stopnia w górę?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Kobieta, która zaginęła 52 lata temu, została odnaleziona cała i zdrowa po tym, jak policja opublikowała w mediach społecznościowych jej zdjęcie sprzed lat z apelem o pomoc w ustaleniu, co się z nią stało.

Była nastolatką, gdy zniknęła bez wieści. Została odnaleziona po 52 latach

Była nastolatką, gdy zniknęła bez wieści. Została odnaleziona po 52 latach

Źródło:
PAP
Jak Donald Trump urządzi nam świat, cz. 2. Czeka nas starcie gigantów?

Jak Donald Trump urządzi nam świat, cz. 2. Czeka nas starcie gigantów?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ważący ponad 500 kilogramów metalowy pierścień spadł z nieba na kenijską wioskę Mukuku w hrabstwie Makueni. Wydarzeniu towarzyszył olbrzymi huk, który był słyszalny z odległości 50 kilometrów. Kenijska Agencja Kosmiczna przekazała, że tajemniczy obiekt był najprawdopodobniej fragmentem rakiety kosmicznej, który nie spłonął w ziemskiej atmosferze.

Z nieba spadł metalowy pierścień o średnicy 2,5 metra

Z nieba spadł metalowy pierścień o średnicy 2,5 metra

Źródło:
PAP, KSA

Prawie 200 śladów dinozaurów odkryto tego lata w kamieniołomach w hrabstwie Oxfordshire w południowo-wschodniej Anglii - poinformowali w czwartek naukowcy. Jest to największe stanowisko tego typu znalezione w Wielkiej Brytanii. Badacze nie są pewni, co pomogło zachować ślady w skamieniałym błocie.

Dobrze zachowane ślady dinozaurów. "Można cofnąć się w czasie"

Dobrze zachowane ślady dinozaurów. "Można cofnąć się w czasie"

Źródło:
PAP, BBC

W losowaniu Lotto 31 grudnia 2024 roku padła szóstka. Główna wygrana wyniosła ponad 19,4 miliona złotych, a szczęśliwy zakład kupiono w Lubinie - poinformował Totalizator Sportowy. We wtorek wygrano także w Eurojackpot - 1,1 miliona złotych, a w środę - w Ekstra Pensji.

Ostatni dzień roku i najwyższa wygrana. Podano, gdzie padła

Ostatni dzień roku i najwyższa wygrana. Podano, gdzie padła

Źródło:
PAP, tvn24.pl

5,2 promila alkoholu w organizmie miał 56-letni kierowca zatrzymany w Polanowie (województwo zachodniopomorskie). Policję wezwali świadkowie zaniepokojeni zachowaniem mężczyzny. Sylwestra spędził w areszcie.

Miał 5,2 promila, spędził sylwestra w areszcie.  "Niechlubny rekord"

Miał 5,2 promila, spędził sylwestra w areszcie. "Niechlubny rekord"

Źródło:
tvn24.pl

Jocelyn Wildenstein nie żyje. Pochodząca ze Szwajcarii celebrytka zmarła we wtorek w swoim apartamencie w Paryżu. Rozpoznawalność zdobyła za sprawą zamiłowania do ekstrawaganckiego stylu życia i operacji plastycznych. Ze względu na te ostatnie zyskała przydomek "kobieta kot".

Nie żyje Jocelyn Wildenstein, słynna "kobieta kot"

Nie żyje Jocelyn Wildenstein, słynna "kobieta kot"

Źródło:
CNN, The Guardian