20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021. "Nie ma drugiej takiej stacji"

Źródło:
TVN24
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021TVN24
wideo 2/35
20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021TVN24

Zwieńczeniem Top of the Top Sopot Festival 2021 był jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia TVN24. To nie tylko plejada wybitnych artystów na scenie, ale także sentymentalna podróż w czasie, ubarwiona licznymi wspomnieniami, anegdotami, a przede wszystkim emocjami, które od lat możemy dzielić razem z Państwem. Za co serdecznie dziękujemy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Top of the Top Sopot Festival 2021 to były trzy dni niezwykłych muzycznych przeżyć i doskonałej rozrywki. W czwartek koncert miał jednak charakter wyjątkowy - był to jubileusz 20-lecia TVN24.

Tak relacjonowaliśmy koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021 w tvn24.pl

Na scenie razem z orkiestrą pod batutą Daniela Nosewicza i Nikoli Kołodziejczyka wystąpili między innymi: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Ewa Bem, Brodka, Sylwia Grzeszczak, Natalia Przybysz, Viki Gabor, Krzysztof Zalewski, Organek, Fisz Emade Tworzywo, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, Kortez, Michał Szpak, Paweł Domagała czy Krzysztof Iwaneczko.

Podczas koncertu usłyszeliśmy takie hity, jak: "Nie pytaj o Polskę", "Kiedy powiem sobie dość", "Testosteron", "Małe rzeczy", "Weź nie pytaj", "Varsovie" czy "Hej Wy".

Dziennikarze TVN24 na scenie

Na scenie, oprócz gwiazd muzycznych, pojawili się także licznie dziennikarze TVN24.

Monika Olejnik i Piotr KraśkoTVN24

Publiczność i telewidzów przywitali Monika Olejnik i Piotr Kraśko.

- Witam w wolnych mediach - powiedziała prowadząca "Kropkę nad i".

- Polska i miłość, bo to o nich śpiewał Krzysztof Zalewski. Ale też wolność i TVN24 w Sopocie. A wolność jest najważniejsza, bo dzięki temu, że jesteśmy wolni, możemy mówić to, co wiemy, że jest prawdą, a wy macie prawo wiedzieć - powiedział Piotr Kraśko, nawiązując do występu Zalewskiego.

- Będziemy z wami do końca świata i jeden dzień dłużej - dodała Olejnik.

Monika Olejnik i Piotr Kraśko na scenie Opery Leśnej
Monika Olejnik i Piotr Kraśko na scenie Opery LeśnejTVN
Monika Olejnik: Powiedziałam "witamy w wolnych mediach", a publiczność zareagowała znakomicie. Byłam wzruszona
Monika Olejnik: Powiedziałam "witamy w wolnych mediach", a publiczność zareagowała znakomicie. Byłam wzruszonaTVN

Na scenie pojawili się także Marta Kuligowska i Andrzej Morozowski.

Marta Kuligowska, Andrzej MorozowskiTVN24

- Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początku - powiedziała prowadząca program "Polska i Świat".

- Cały czas się czegoś uczymy. Uczymy się w samolocie, w domu. Ostatnio nauczyliśmy się, jak niebezpieczne może być połączenie muzyki i polityki. A właściwie muzyka i polityki - mówił prowadzący program "Tak jest".

Kuligowska: Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początku
Kuligowska: Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początkuTVN

Kasia Kieli: największe podziękowania należą się Państwu

Na scenie nie zabrakło też Diany Rudnik i Grzegorza Kajdanowicza.

Zaprosili na scenę Kasię Kieli, przewodniczącą Rady Fundacji TVN oraz prezes i dyrektor zarządzającą Discovery EMEA, a także Katarzynę Kolendę-Zaleską, prezes Fundacji TVN, reporterkę "Faktów" TVN i prowadzącą "Fakty po Faktach" w TVN24.

Kasia Kieli złożyła gratulacje wszystkim, którzy stoją za TVN24. - Tym, którzy są na ekranie, i tym, którzy nie są na ekranie, ale bez nich ta stacja by nie istniała. Wszystkim gratuluję i wszystkim bardzo dziękuję - mówiła.

- Ale największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemy. To nie są puste słowa, to nie slogany. Naprawdę naszą misją jest Wam służyć. I wiemy, że możemy na Was liczyć. Każdego dnia, a w tych ostatnich dniach szczególnie. To jest dla nas szczególnie ważne, to ciepło, serdeczność i życzenia, które od Was płyną - kontynuowała.

Kasia Kieli: Największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemy
Kasia Kieli: Największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemyTVN

Fundacja TVN24 wspiera psychiatrię dziecięcą i buduje szpital temu poświęcony

Dyrektor zarządzająca Discovery EMEA mówiła także o ważnej społecznie roli, jaką odgrywa Fundacja TVN.

- Możemy także liczyć na szersze grono, które nas wspomaga, na dziennikarzy, na inne media. Chciałam powiedzieć, że ten dzisiejszy koncert, który tutaj widzimy, jest jednocześnie transmitowany i emitowany w największych portalach, w Onecie, w Wirtualnej Polsce, w Gazecie.pl i w Interii. Bardzo im wszystkim dziękujemy - mówiła dalej.

- W TVN-ie chcemy także pomagać. Fundacja TVN od 20 lat pomaga chorym dzieciom i pomaga służbie zdrowia. Na swoje 20-lecie podjęła się niesamowitej rzeczy, niesamowitego wyzwania. Dla problemu, który naprawdę jest krytyczny, a po okresie pandemii - w szczególności. Wspiera psychiatrię dziecięcą i buduje szpital temu poświęcony - mówiła.

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Fundacja TVN zbiera pieniądze na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Można wesprzeć akcję za pomocą SMSTVN

Fundację można wesprzeć na kilka sposobów:

- wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT); - wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966; - dokonując wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001; - bezpośrednio na stronie Fundacji TVN "Nie jesteś sam"; - na Facebooku i Instagramie Fundacji, klikając przycisk "przekaż datek".

Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawsze

Głos zabrała także Katarzyna Kolenda-Zaleska.

- Muszę podziękować za te 250 milionów złotych, które nam Państwo ofiarowali przez te 20 lat. Nie zmarnowaliśmy tych pieniędzy. Pomogliśmy tysiącom dzieci, seniorom, osobom najuboższym, wybudowaliśmy szpitale, wyremontowaliśmy oddziały szpitalne w całej Polsce - wyliczała.

- Dla mnie jako dla reporterki "Faktów" i TVN24 jest oczywiste i jestem pewna, że władza nie odbierze Państwu prawa do wolnego wyboru i wolnych mediów. A jako prezes Fundacji jestem też pewna, że władza nie odbierze Państwu prawa do pomocy, której sama nie zapewnia. Chciałam uspokoić naszych podopiecznych, nie martwcie się, będziemy pomagać z całych sił i zawsze, jesteśmy i będziemy - zapewniła.

- A teraz znów muszę prosić Państwa o pomoc. Te 250 milionów to jest za mało. Chcemy zbudować wielkie, nowoczesne Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. To jest nasza odpowiedź na pocovidowy świat - dodała Kolenda-Zaleska.

Katarzyna Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawsze
Katarzyna Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawszeTVN

Na scenie pojawili się także Dorota Gardias i Tomasz Sianecki.

- Kiedy dostałam zaproszenie na casting do TVN Meteo, byłam studentką trzeciego roku pedagogiki. Podjęłam to wyzwanie. Ćwiczyłam na starej szafie, która służyła mi za mapę pogodową, a mikrofonem była oczywiście szczotka do włosów - wspominała prezenterka.

- Chciałem być komentatorem sportowym. Poszedłem na próbę kamerową i jedyna rzecz, którą usłyszałem, to: "pan ma za okrągłą twarz" - żartował Sianecki.

Tomasz Sianecki: chciałem być komentatorem sportowym
Tomasz Sianecki: chciałem być komentatorem sportowymTVN
Gardias o pracy w TVN Meteo: Wyjątkowych sytuacji było mnóstwo. Między innymi skok na bungee
Gardias o pracy w TVN Meteo: Wyjątkowych sytuacji było mnóstwo. Między innymi skok na bungeeTVN

Piasecki: dla takich chwil, dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód

Kolejną parą prezenterów podczas specjalnego koncertu jubileuszowego z okazji 20-lecia TVN24 byli Katarzyna Zdanowicz oraz Konrad Piasecki.

Prowadzący "Rozmowę Piaseckiego" i "Kawę na ławę" przyznał, że "dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód".

- Stojąc tutaj na scenie, dopiero zrozumiałam, czemu artyści tak chętnie wracają do Opery Leśnej w Sopocie - przyznała Zdanowicz.

Konrad Piasecki: dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód
Konrad Piasecki: dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawódTVN

Jędrzejowska: weź pytaj, weź się dowiaduj, bo twoim prawem jest wiedzieć

Na scenie zagościli także Anna Jędrzejowska i Piotr Jacoń.

Prowadząca "15 na żywo" nawiązała do utworu "Weź nie pytaj", który chwilę wcześniej śpiewał Paweł Domagała. - A my z przekory dziennikarskiej chcemy powiedzieć – "weź pytaj, weź się dowiaduj, bo twoim prawem jest wiedzieć" - powiedziała.

Z kolei prowadzący "Dzień po Dniu" wrócił wspomnieniami do swojego dzieciństwa, które spędził w Trójmieście. - Wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery Leśnej - wspominał.

Jacoń: wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie, jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery Leśnej
Jacoń: wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie, jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery LeśnejTVN

Olejnik: od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt

Jak zażartował Piotr Kraśko, reasumpcja zdarza się nie tylko w Sejmie. Prezenter wspólnie z Moniką Olejnik ponownie pojawił się więc na scenie. Prowadząca "Kropkę nad i" przypomniała, jak ważne są w codziennym życiu, zwłaszcza w czasie pandemii, szacunek i wzajemna życzliwość.

Olejnik: Od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt. Codzienna życzliwość
Olejnik: Od początku pandemii powtarzam: szacunek, a nie hejt. Codzienna życzliwośćTVN

- Można pisać świetne piosenki do szuflady, ale nie można robić newsów do szuflady. Newsy mają sens tylko wtedy, kiedy Wy jesteście - zwrócił się do widzów Piotr Kraśko.

Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów

W swoim kolejnym wejściu Grzegorz Kajdanowicz podkreślał, że "tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów". - Bez wolnych mediów nie ma wolnych wyborów i nie ma w ogóle wolności - powiedział.

- To nie jest żadna łaska, żaden prezent, żaden przywilej. To jest nasze wywalczone, zapisane w konstytucji prawo. A Państwo mają prawo czerpać wiedzę z takiego źródła, z jakiego Państwo chcą - dodała partnerująca mu na scenie Diana Rudnik.

Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów
Kajdanowicz: tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediówTVN

Konrad Piasecki podczas swojego kolejnego wystąpienia zwracał uwagę, że telewizja jest pracą zespołową.

Katarzyna Zdanowicz przyrównała pracę w telewizji do góry lodowej. Widzowie widzą szczyt, ale nie widzą tego, co pod wodą. – Ten szczyt to jest ledwie kilka procent tego, co dzieje się pod powierzchnią. Jesteśmy na samym szczycie, ale to nie tylko my – dodała.

Konrad Piasecki: telewizja jest pracą zespołową, jesteśmy uzależnieni od tych, których Państwo na co dzień nie widzicie
Piasecki: telewizja jest pracą zespołową i jak bardzo jesteśmy uzależnieni od tych, których Państwo na co dzień nie widzicieTVN

Anna Jędrzejowska mówiła, że w pracy dziennikarza "najważniejszy jest bagaż doświadczeń".

- My to zawodowe często dzielimy z Państwem. Dzięki Państwu je zyskujemy, choć często dla Państwa to są doświadczenia życiowe, również koszmarne - mówiła.

- Z zawodem dziennikarza tak być powinno, żeby w powodzi tematów umieć dostrzec osobistą historię, a często ten wzrok nam się wyostrza za sprawą naszych osobistych doświadczeń. Ja tak miałem – miałem tak, kiedy rozmawiałem z rodzicami osób transpłciowych. Wiele godzin przegadaliśmy i oni stali się bohaterami, mam nadzieję, że również waszymi. Ktoś kiedyś powiedział mi, że wszyscy powinniśmy walczyć o prawa mniejszości, bo wszyscy, każdy z nas może się tą mniejszością stać - mówił Piotr Jacoń.

Michał Samul: nie ma drugiej takiej stacji

Na zakończenie koncertu na scenę wyszli wszyscy dziennikarze, którzy wystąpili w Sopocie.

Redaktor naczelny TVN24 Michał Samul podziękował zarówno załodze, która tworzy TVN24, ale także widzom, którzy oferują "coś bardzo cennego, oferują swoje zaufanie, swój czas, swoją uwagę".

- Dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stację, której tak bardzo zaufały miliony Polaków. Stację, której wyników oglądalności, ale przede wszystkim pozycji w sercach widzów zazdroszczą nam w całej Europie i świecie, bo nie ma drugiej takiej stacji - powiedział redaktor naczelny TVN24.

Mówiąc o obecnych na scenie dziennikarzach, Michał Samul zwrócił uwagę, że "to jest tylko ułamek tej ponad tysiącosobowej grupy, która codziennie od świtu do zmierzchu, w kraju i poza granicami, w upale i mrozie ciężko pracuje dla widzów". - Nawet w tej urodzinowej chwili duża część z nas jest w pracy - zauważył.

Redaktor naczelny TVN24 o "najwspanialszym urodzinowym prezencie"

- Myślę, że warto oglądać TVN24, codziennie mamy dla Was całą prawdę, całą dobę. A teraz bardzo istotne jest to, że "Twoim prawem jest wiedzieć". I nikt nie może Polakom nawet próbować zabierać tego prawa - mówił redaktor naczelny TVN24.

- Dziękuję w imieniu TVN24 za Waszą obronę wolności słowa, za obronę wolnych mediów. To wsparcie, które dostaliśmy od Was, to był największy, najwspanialszy urodzinowy prezent. Byliśmy, jesteśmy i będziemy dumni z naszej ciężkiej pracy, z naszych zawodowych zasad, z naszej postawy, po prostu z TVN24 - podkreślił

Michał Samul: dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stację
Michał Samul: dziękuję Wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stacjęTVN

Autorka/Autor:mjz/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

W jednej ze szkół średnich w Kapsztadzie w RPA biali uczniowie zamknęli w klatkach swoich czarnych kolegów z klasy i "sprzedawali" ich jako niewolników - donoszą miejscowe media. Rasistowskie zabawy nagrali i rozpowszechnili w mediach społecznościowych.

"Aukcja niewolników" w liceum. "Syna wepchnięto do klatki. Licytowali cenę"

"Aukcja niewolników" w liceum. "Syna wepchnięto do klatki. Licytowali cenę"

Źródło:
PAP

Ostatni weekend lipca we Włoszech jest najgorętszy z dotychczasowych w tym roku. Temperatura dochodzi do około 40 stopni Celsjusza. Przed skutkami upałów ostrzega polskich turystów ambasada RP we Włoszech.

Ambasada we Włoszech apeluje do polskich turystów

Ambasada we Włoszech apeluje do polskich turystów

Źródło:
PAP

W Piastowie kierująca autem osobowym zjechała z jezdni, a jej auto dachowało. Kobieta nie przeżyła wypadku.

Tragiczny wypadek pod Warszawą, zginęła kobieta

Tragiczny wypadek pod Warszawą, zginęła kobieta

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmiertelnego postrzelenia mężczyzny, do którego doszło w pobliżu Piławy Dolnej (woj. dolnośląskie). Podkomisarz Marcin Ząbek z policji w Dzierżonowie przekazał, że trwa wyjaśnianie okoliczności i motywu działania sprawcy.

Śmiertelne postrzelenie mężczyzny, policja zatrzymała 24-latka

Śmiertelne postrzelenie mężczyzny, policja zatrzymała 24-latka

Źródło:
tvn24.pl

W wyniku ataku ukraińskich dronów na obwód kurski w Rosji doszło do pożaru magazynu paliw. Trzy zbiorniki stanęły w ogniu - poinformował w niedzielę w godzinach porannych gubernator tego regionu Aleksiej Smirnow.

Potężny pożar po ataku dronów w Rosji. Trzy zbiorniki z paliwem stanęły w ogniu

Potężny pożar po ataku dronów w Rosji. Trzy zbiorniki z paliwem stanęły w ogniu

Źródło:
PAP

Pogoda nad morzem i na Mazurach dziś nie będzie rozpieszczać. Spodziewamy się częstych opadów deszczu i silnego wiatru. - Zwłaszcza na dużych jeziorach, jak Śniardwy, Mamry, wiatr rozpędzi się naprawdę bardzo solidnie i może być niebezpieczny - podkreślał w TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Pogoda nad morzem i na Mazurach "będzie przypominać październik"

Pogoda nad morzem i na Mazurach "będzie przypominać październik"

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Gdzie jest burza? W niedzielę rano nad częścią kraju pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Wiatr rozpędza się do 70 kilometrów na godzinę. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi od rana

Gdzie jest burza? Grzmi od rana

Źródło:
tvnmeteo.pl

Zainteresowanie wakacjami kredytowymi jest dużo mniejsze niż się spodziewano - wynika z informacji, które przekazały redakcji biznesowej portalu tvn24.pl banki. Wszystko przez nowe zasady programu, które mocno zawęziły liczbę osób uprawnionych do skorzystania z pomocy. Wykluczona została przede wszystkim jedna grupa kredytobiorców.

Tego banki się nie spodziewały. Nowe kryteria wykluczyły wielu klientów

Tego banki się nie spodziewały. Nowe kryteria wykluczyły wielu klientów

Źródło:
tvn24.pl

To bardzo niebezpieczne, bo można nie zauważyć, że w tańcu ktoś przylepił nam plaster. Organizm może wchłonąć substancję odurzającą przez skórę.

Pigułka gwałtu w plastrze. Ostrzeżenie przed nową metodą gwałcicieli

Pigułka gwałtu w plastrze. Ostrzeżenie przed nową metodą gwałcicieli

Źródło:
Fakty TVN

Szef MON odniósł się do nagrania, na którym zarejestrowane miało zostać wulgarne i agresywne zachowanie podpułkownika Wojska Polskiego. - To skandaliczne zachowanie, wobec którego zostaną wyciągnięte zdecydowane konsekwencje - zapowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Agresywne zachowanie oficera. Jest reakcja szefa MON

Agresywne zachowanie oficera. Jest reakcja szefa MON

Źródło:
PAP, tvn24.pl
"Nasza historia wylądowała na śmietniku. Dosłownie tam, gdzie zaczęło się życie mojego ojca"

"Nasza historia wylądowała na śmietniku. Dosłownie tam, gdzie zaczęło się życie mojego ojca"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Donald Trump szuka poparcia w branży kryptowalut. Kandydat na prezydenta USA w sobotę na konferencji Bitcoin 2024 w Nashville w stanie Tennessee skrytykował wiceprezydent Kamalę Harris za podejście obecnej administracji do regulacji kryptowalut i obiecał zwolennikom tej branży daleko idące wsparcie. Wcześniej były prezydent sam krytykował ten sektor.

Trump szuka poparcia u nowej grupy wyborców. "Prześladowania ustaną"

Trump szuka poparcia u nowej grupy wyborców. "Prześladowania ustaną"

Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko przeprowadziło ataki na cele Hezbollahu w głębi i na południu Libanu. Wcześniej władze w Tel Awiwie zapowiadały odwet po tym, jak w sobotę w ostrzale rakietowym kontrolowanych przez Izrael Wzgórz Golan zginęło 12 osób, w tym dzieci.

"Przekroczenie wszelkich czerwonych linii". Izrael odpowiedział

"Przekroczenie wszelkich czerwonych linii". Izrael odpowiedział

Źródło:
PAP

Ludzie na to patrzą, widzą prezydenta, który w żaden sposób nie pozwala rządowi realizować polityki w bardzo trudnych czasach - mówił w "Faktach po Faktach" Bartosz Arłukowicz (KO), komentując spór wokół nominacji ambasadorów. - Trzeba rozmawiać z panem prezydentem, a nie wydawać mu rozkazy - stwierdził Zbigniew Bogucki z PiS.

"Pan prezydent robi sobie sam krzywdę. Ludzie na to patrzą"

"Pan prezydent robi sobie sam krzywdę. Ludzie na to patrzą"

Źródło:
TVN24

Czteroletnie dziecko utopiło się w sobotę w oczku wodnym na prywatnej posesji w Rybniku (Śląskie). Według lokalnych mediów, chłopczyk wpadł do wody w czasie zabawy.

Tragedia w Rybniku. Nie żyje czterolatek

Tragedia w Rybniku. Nie żyje czterolatek

Źródło:
tvn24.pl, radio90.pl

Niedziela zapowiada się nieprzyjemnie. Na obszarze niemal całej Polski będzie silnie wiać, a w niektórych regionach pojawią się burze i obfite opady deszczu, przed czym ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W niewielkiej części kraju obowiązują również ostrzeżenia IMGW w związku z upałem.

Burze, ulewy, silny wiatr. IMGW ostrzega niemal cały kraj

Burze, ulewy, silny wiatr. IMGW ostrzega niemal cały kraj

Źródło:
tvnmeteo.pl

Mieszkańcy znanej greckiej wyspy Santorini narzekają na turystów. Chcą ograniczenia ich liczby. "Santorini to cud natury, który może przekształcić się w potwora" - ostrzegł właściciel miejscowego hotelu.

Mieszkańcy znanej wyspy narzekają na turystów. Chcą ograniczenia ich liczby

Mieszkańcy znanej wyspy narzekają na turystów. Chcą ograniczenia ich liczby

Źródło:
PAP

886 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Drony ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) zniszczyły bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu Tu-22M3. W Rosji spłonęły trzy śmigłowce wojskowe, wykorzystywane w wojnie przeciwko Ukrainie. Rosyjskie władze starają się ukryć przyczyny i skutki wybuchów i pożarów, które temu towarzyszyły. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin w Ukrainie

Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin w Ukrainie

Źródło:
PAP

Amerykańscy żołnierze dali koncert na rynku w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. To wszystko na oczach mieszkańców, którzy nie kryli swojego zadowolenia. Na żywo mogli posłuchać najpopularniejszych standardów nowoorleańskiego jazzu i bluesa.

Amerykańscy żołnierze dali koncert na rynku w Bolesławcu

Amerykańscy żołnierze dali koncert na rynku w Bolesławcu

Źródło:
tvn24.pl

Powybijane szyby, pomazane ściany i połamane płyty. Wandale wzięli na celownik przejście pod Wisłostradą na wysokości Zamku Królewskiego. Dewastacja postępuje, mimo że - jak twierdzą urzędnicy - jest tam kamera monitoringu.

Pomazali ściany, połamali płyty. Dewastacja mimo monitoringu

Pomazali ściany, połamali płyty. Dewastacja mimo monitoringu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pięcioletni chłopiec oddalił się od rodziców w parku rozrywki Energylandia w Zatorze (Małopolska) i wpadł do basenu. Życie topiącego się dziecka uratowali świadkowie, którzy wyciągnęli go z wody, a następnie ratownicy, którzy przywrócili mu funkcje życiowe. Pięciolatek trafił do szpitala.

Wypadek w parku rozrywki. Pięciolatek wpadł do basenu i zaczął się topić

Wypadek w parku rozrywki. Pięciolatek wpadł do basenu i zaczął się topić

Źródło:
tvn24.pl

Susza hydrologiczna opanowała część Polski. Szczególnie trudna sytuacja panuje w regionach o zwartej zabudowie, gdzie wybetonowane ulice i place utrudniają zatrzymywanie wody. Wiele gmin apeluje o rozsądne korzystanie z zasobów wodnych.

Woda na wagę złota. Apele do mieszkańców

Woda na wagę złota. Apele do mieszkańców

Źródło:
TVN24, IMGW

Były pracownik Telewizji Polskiej za rządów Zjednoczonej Prawicy Samuel Pereira sprostował na portalu X nieprawdziwe informacje o Borysie Budce. Chodzi o wpisy z 2019 roku dotyczące tego, że podczas debaty w Telewizji Polskiej, pokazując rachunek z apteki, polityk KO rzekomo miał skłamać na temat leku, który nie był refundowany dla dziecka po przeszczepie.

Pereira "prostuje nieprawdziwe informacje" o Budce

Pereira "prostuje nieprawdziwe informacje" o Budce

Źródło:
tvn24.pl

Przedstawiciele władz dzielnicy i ośrodka sportu zabrali głos po masowym zatruciu chlorem na basenie na warszawskim Targówku. Urzędnicy przyznają, że na razie nie wiadomo, co było przyczyną zbyt wysokiego stężenia chloru. Basen pozostaje zamknięty, a sprawie przyjrzy się także prokuratura.

Żółta woda w basenie, 23 osoby podtrute. "Nie wiemy, co było przyczyną"

Żółta woda w basenie, 23 osoby podtrute. "Nie wiemy, co było przyczyną"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne po zderzeniu dwóch samochodów na podkarpackim odcinku autostrady A4. Do tragicznego wypadku doszło na jezdni w stronę Rzeszowa.

Tragedia na autostradzie A4. Nie żyją dwie osoby

Tragedia na autostradzie A4. Nie żyją dwie osoby

Źródło:
TVN24

Młody lis zaczepiający żabę - taki materiał z okolic Częstochowy otrzymaliśmy na Kontakt 24. Zabawy zwierząt mają kluczową rolę w ich prawidłowym rozwoju, a echa takich zachowań możemy często zobaczyć w ich dorosłym życiu.

Ważna lekcja dla młodego lisa

Ważna lekcja dla młodego lisa

Źródło:
Kontakt 24

Sejm poparł poprawki Senatu do ustawy o prawie autorskim, która jest wdrożeniem przepisów unijnej dyrektywy, regulującej kwestie wynagrodzenia za wykorzystywanie utworów. Zgodnie z przyjętymi poprawkami to prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie mediatorem w sporach między wydawcami a big techami. Wcześniej wydawcy i redakcje apelowały, by wyższa izba zmieniła uchwalone w Sejmie niekorzystne przepisy tak, by łatwiej było negocjować z platformami cyfrowymi.

Nowelizacja prawa autorskiego. O co w niej chodzi

Nowelizacja prawa autorskiego. O co w niej chodzi

Źródło:
tvn24.pl

18. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi rozpoczęła się w sobotę w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie). Wydarzenie potrwa osiem dni. W jego programie znalazły się pokazy filmowe, ale też spotkania z twórcami, koncerty i wystawy. Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się polska premiera ekranizacji powieści Aleksandra Dumasa "Hrabia Monte Christo".

Dwa Brzegi kina i sztuki. Ruszył festiwal w Kazimierzu Dolnym

Dwa Brzegi kina i sztuki. Ruszył festiwal w Kazimierzu Dolnym

Źródło:
PAP