TVN24 | Polska

Tarnów. Samochód wyjechał z garażu przez ścianę. Potrącił dwóch mężczyzn, jeden z nich zmarł

TVN24 | Polska

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Samochód wyjechał z garażu przez ścianę
Samochód wyjechał z garażu przez ścianęMałopolska Policja
wideo 2/4
slideshow samochod

Trzej mężczyźni, w wieku 83 i 84 lat, usiłowali przeparkować stojący w garażu samochód. Dwaj z nich pchali auto, trzeci siedział w pojeździe, ale nie za kierownicą. Samochód wyjechał z garażu przez przednią ścianę i potrącił dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł.

Jak podaje policja, do wypadku doszło we wtorek (30 listopada) około południa na prywatnej posesji w Tarnowie (Małopolska). Trzej mężczyźni próbowali przeparkować samochód z automatyczną skrzynią biegów, który stał w murowanym garażu.

- Dwóch wypychało ten pojazd, a jeden siedział w szoferce, jednak nie za kierownicą pojazdu. W pewnym momencie silnik samochodu został uruchomiony i został włączony bieg wsteczny. Samochód cofając uderzył w przeszkodę znajdującą się przed wjazdem do garażu. Następnie osoba siedząca w samochodzie przestawiła dźwignię zmiany biegów w pozycję jazdy do przodu i został zwolniony hamulec – relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Samochód potrącił 84-latka. Mężczyzna zmarł w szpitalu

Samochód wjechał z powrotem do garażu, potrącając po drodze dwóch mężczyzn. - Siedzący w szoferce mężczyzna nie zatrzymał jadącego suv-a, który z impetem uderzył we frontową ścianę garażu i ją przewrócił. Dopiero wówczas pojazd się zatrzymał – opisuje Gleń.

Samochód przebił ścianę garażuMałopolska policja

Na miejsce wezwano strażaków, którzy zabezpieczyli uszkodzony budynek, oraz pogotowie ratunkowe. Potrącony 84-latek został zabrany do szpitala, jego życia nie udało się uratować.

- Okoliczności zdarzenia badane są przez Komisariat Policji Tarnów-Centrum pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Na podstawie decyzji inspektorów nadzoru budowlanego garaż został objęty zakazem użytkowania – przekazuje rzecznik małopolskiej policji.

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska policja

Pozostałe wiadomości