TVN24 | Polska

Szczepienia szesnastolatków i siedemnastolatków. Dworczyk zapowiada "korzystną zmianę"

TVN24 | Polska

Autor:
mart//now
Źródło:
PAP, TVN24
Dworczyk: w tym tygodniu przedstawiona zostanie decyzja w sprawie szczepienia osób powyżej 16 roku życia
Dworczyk: w tym tygodniu przedstawiona zostanie decyzja w sprawie szczepienia osób powyżej 16 roku życiaTVN24
wideo 2/21
TVN24"W tym tygodniu przedstawiona zostanie decyzja w sprawie szczepienia osób powyżej 16 roku życia"

W tym tygodniu przedstawiona zostanie decyzja w sprawie szczepienia osób powyżej 16. roku życia - poinformował na konferencji prasowej szef kancelarii premiera, rządowy pełnomocnik do spraw szczepień Michał Dworczyk. - Wpływ na te decyzje mają oczywiście w pierwszym rzędzie przesłanki medyczne, ale również organizacyjne - dodał.

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu do spraw szczepień był pytany w poniedziałek na konferencji prasowej o to, kiedy Rada Medyczna przy premierze podejmie decyzje o objęciu szczepieniami nastolatków - szesnastolatków i siedemnastolatków. - W tym tygodniu przedstawiona zostanie decyzja w sprawie szczepienia osób powyżej 16. roku życia - odparł.

"Prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości"

- Wpływ na te decyzje mają oczywiście w pierwszym rzędzie przesłanki medyczne, ale również organizacyjne, i dlatego prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości - powiedział Dworczyk. - Myślę, że będzie to zmiana korzystna - dodał.

Dworczyk mówiąc o przyspieszeniu realizacji Narodowego Programu Szczepień, poinformował, że w tym tygodniu do punktów szczepień zostanie dostarczone nieco ponad dwa miliony dawek szczepionek przeciw COVID-19.

Szczepienia w Polsce

W Polsce wykonano dotąd 13 764 238 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest 3 671 671 osób – podano w poniedziałek na rządowych stronach. Łącznie do Polski dostarczono dotąd 15 632 600 dawek szczepionek, 14 478 060 z nich trafiło już do punktów szczepień.

W niedzielę, 9 maja możliwość zapisania się na szczepienie otrzymały osoby urodzone w latach 2000, 2001, 2002 i 2003, czyli od 18. do 21. roku życia. W związku z rejestracją tej grupy wiekowej Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że "zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem skierowania wystawione zostaną wszystkim osobom, które do 9 maja bieżącego roku ukończyły 18. rok życia".

Resort przekazał, że Rada Medyczna opublikuje w nadchodzącym tygodniu stanowisko dotyczące szczepień pacjentów powyżej 16. roku życia. "W przypadku pozytywnej rekomendacji zastosujemy adekwatne rozwiązania umożliwiające rejestrację i szczepienie osób w wieku 16-17 lat" – zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia.

Autor:mart//now

Źródło: PAP, TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości