Syn Leppera i Arłukowicz do Sejmu z list PO? Mają rekomendacje lokalnych struktur

Wikipeda (CC BY-SA 3.0) / Michał Józefaciuk / TVN24Lokalne struktury PO przygotowują propozycje składu list wyborczych

Posłowie podsłuchani w restauracji Sowa&Przyjaciele, syn Andrzeja Leppera oraz szef służby więziennej, który wpłacił grzywnę za złodzieja batonika. To kilka spośród osób, które uzyskały rekomendację lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej do umieszczenia na liście tej partii w wyborach do Sejmu.

Stanisław Gawłowski, Tomasz Lepper i Krzysztof Olkowicz - te trzy nazwiska przykuły uwagę dziennikarzy Radia Szczecin, którzy dotarli do spisu osób rekomendowanych przez koszalińską PO do wpisania na listę w wyborach do Sejmu. Decyzję, kto ostatecznie się na niej znajdzie, podejmą regionalne i krajowe władze Platformy.

Rekomendację koszalińskiej PO otrzymali również obecni posłowie PO z tego okręgu, a ponadto - dawniej związana z SLD - Krystyna Kościńska, szefowa rady tego miasta.

Musieli odejść z rządu, wystartują do Sejmu?

Obecnymi posłami PO z okręgu koszalińskiego są Paweł Suski, Marek Hok, Wiesław Suchowiejko i wspomniany już Stanisław Gawłowski. Gawłowski jest również przewodniczącym PO w województwie zachodniopomorskim.

W czerwcu premier Ewa Kopacz ogłosiła dymisje członków rządu i urzędników podsłuchanych w restauracji Sowa&Przyjaciele. Wśród nich był właśnie Stanisław Gawłowski, który wówczas pożegnał się ze stanowiskiem sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska.

W podobnej sytuacji znalazł się zdymisjonowany w czerwcu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. On również może znaleźć się na listach PO, gdyż zarekomendował go miejski zarząd Platformy ze Szczecina.

Ulitował się nad skazanym

Krzysztof Olkowicz to ten dyrektor Służby Więziennej, który w 2013 roku wpłacił 40 zł grzywny za Arkadiusza K., który ukradł baton o wartości 99 groszy. Naczelnik został uznany winnym złamania prawa, ale sąd odstąpił od wymierzenia kary.

Z kolei Tomasz Lepper nie po raz pierwszy próbuje wystartować w wyborach. W październiku ubiegłego roku bezskutecznie kandydował na radnego sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Wówczas startował z list SLD.

Autor: fil//rzw / Źródło: radioszczecin.pl, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wikipeda (CC BY-SA 3.0) / Michał Józefaciuk / TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości