TVN24 | Polska

Czy partie Ziobry i Gowina weszłyby do Sejmu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

TVN24 | Polska

Autor:
asty//now
Źródło:
TVN24
Czy partie Ziobry i Gowina weszłyby do Sejmu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Czy partie Ziobry i Gowina weszłyby do Sejmu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24TVN24
wideo 2/5
TVN24Czy partie Ziobry i Gowina weszłyby do Sejmu? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Gdyby Zjednoczona Prawica rozpadła się i partie ją tworzące przystąpiły do wyborów osobno, tylko Prawo i Sprawiedliwość znalazłoby się w Sejmie - wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Poparcie byłoby jednak na tyle niskie, że nie pozwoliłoby partii Jarosława Kaczyńskiego na samodzielne rządy.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar ankietowani zostali zapytani o to, na kogo by zagłosowali w najbliższych wyborach parlamentarnych, gdyby ugrupowania prawicowe do wyborów szły osobno. 25 procent respondentów wskazało na PiS.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Po 21 procent poparcia uzyskały partie Polska 2050 Szymona Hołowni i Koalicja Obywatelska, którą współtworzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Inicjatywa Polska. Lewica, w której skład zaliczono SLD, Wiosnę i Partię Razem, może liczyć na 8 procent głosów.

Ostatnią partią, która przekroczyłaby próg wyborczy jest Konfederacja – 7 procent głosów. Pozostałe: Polskie Stronnictwo Ludowe (3 procent), Kukiz’15 (3 procent), Porozumienie Jarosława Gowina (2 procent) i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (1 procent) – nie przekroczyły progu wyborczego.

Ankietowanych, którzy odpowiedzieli "nie wiem", było 9 procent.

Gdyby ugrupowania prawicowe poszły do wyborów osobno, na kogo zagłosował(a)by Pan(i) w takiej sytuacji?TVN24

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Autor:asty//now

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości