Pytanie o projekt dotyczący sądownictwa. Jarosław Kaczyński odpowiada

Autor:
pp/adso
Źródło:
TVN24
Rzadko spotykana sytuacja w Sejmie. Jarosław Kaczyński odpowiada na pytanie dziennikarzy
Rzadko spotykana sytuacja w Sejmie. Jarosław Kaczyński odpowiada na pytanie dziennikarzy
tvn24
tvn24Rzadko spotykana sytuacja w Sejmie. Jarosław Kaczyński odpowiada na pytanie dziennikarzy

Mam nadzieję, że porozumienie będzie skuteczne - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany w piątek przed południem przez dziennikarzy w Sejmie o projekt noweli ustawy o Sądzie Najwyższym. Zmiany w sądownictwie, które ewentualnie zaakceptuje Komisja Europejska, są kluczowym krokiem dla odblokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski.

W piątek przed wznowieniem obrad doszło do rzadko spotykanej sytuacji w Sejmie, gdy pracujący w budynku parlamentu dziennikarze mają okazję zadać pytanie prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Radomir Wit z TVN24 i Justyna Dobrosz-Oracz z "Gazety Wyborczej" zapytali go o zmiany w sądownictwie i projekt ustawy, która może doprowadzić do porozumienia z Komisją Europejską w sprawie KPO.

- Mam nadzieję, że będzie ono skuteczne, dziękuję - odpowiedział Kaczyński, wchodząc do budynku Sejmu. Na próby zadania kolejnych pytań przez dziennikarzy prezes PiS już nie odpowiedział.

Jarosław Kaczyński w piątek w SejmieTVN24

Sejm wznowił obrady w piątek po godzinie 10. W głosowaniu przyjęto projekt PiS zakładający zmiany w sądownictwie. Nowelizacja ta, zdaniem jej autorów, ma być kluczowym krokiem dla odblokowania unijnych środków z Krajowego Planu Odbudowy dla Polski.

Solidarna Polska wchodząca w skład klubu PiS głosowała przeciwko temu projektowi. Przeciwko niemu było również dwoje posłów z samego PiS-u.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości