Rzecznik rządu na kwarantannie

TVN24 | Polska

Autor:
kb//now
Źródło:
PAP
MZ: 15 178 nowych przypadków zakażenia w PolsceTVN24
wideo 2/35
Koronawirus w Polsce

Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował w czwartek, że udaje się na kwarantannę. Jak wyjaśnił, miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Dodał, że obecnie czuje się dobrze.

- Tak jak każda osoba, która ma kontakt z osobą, która jest zarażona, idę na kwarantannę - powiedział Piotr Mueller w telewizji wPolsce.pl.

Pytany, czy w związku z tym premier Mateusz Morawiecki również udał się na kwarantannę, rzecznik rządu zaprzeczył.

Jarosław Kaczyński "na autokwarantannie"

W poniedziałek poseł i wicerzecznik PiS Radosław Fogiel przekazał, że wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem i trafił na kwarantannę.

"Po informacji o kontakcie, w ramach obowiązków służbowych, z osobą zarażoną COVID-19, Prezes PiS Jarosław Kaczyński - zgodnie z zaleceniami GiS udaje się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych. Pan Prezes czuje się dobrze, swoje obowiązki, w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu" - napisał na Twitterze wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Wicepremier Jarosław Kaczyński na kwarantannieTVN24

Ponowna kwarantanna ministra Błaszczaka

W poniedziałek na kwarantannę został skierowany także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Jak poinformował na Twitterze, miał kontakt z osobą, u której stwierdzono koronawirusa. Minister dodał, że nie ma żadnych objawów choroby.

Błaszczak trafił na kwarantannę drugi raz w ciągu kilkunastu dni. Na poprzednią skierował się sam 7 października po stwierdzeniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u generała dywizji Jarosława Gromadzińskiego, dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej, z którym się spotkał. Wtedy również szef MON wskazywał, że nie ma objawów wskazujących na zakażenie.

Kwarantanna u osób, u których nie występują objawy kliniczne COVID-19, trwa 10 dni i kończy się automatycznie. Od 2 września osoby przebywające na kwarantannie, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem, nie są już poddawane testom.

W niedzielę kwarantannę zakończył premier Morawiecki

W niedzielę 18 października kwarantannę zakończył premier Mateusz Morawiecki. O udaniu się na nią informował we wtorek 13 października. Od tamtej pory w zebraniach i konferencjach brał udział zdalnie, zaznaczając, że "rząd pracuje normalnie".

"Ze zdrowiem na szczęście wszystko w porządku, rodzina szczęśliwa, bo nareszcie się zobaczymy" - napisał w niedzielę na Facebooku premier. Dodał, że wraca do pracy "w normalnym trybie".

Premier na kwarantannie"Fakty" TVN

Autor:kb//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: