Polska

"Rydzyk zaprosi, jak Tusk przeprosi"

Polska


Debata lidera PO ze słuchaczami Radia Maryja jest możliwa, ale tylko pod warunkiem, że Tusk przeprosi Tadeusza Rydzyka i jego słuchaczy - ustalił "Dziennik".

Radio Maryja już zapowiedziało, że wkrótce wyśle do sztabu PO oficjalną zapowiedź dotyczącą debaty. Jerzy Robert Nowak, jeden z głównych ideologów środowiska Radia Maryja uważa, że lider Platformy powinien najpierw przeprosić za obrażanie "moherowych beretów" i spoty, w których "są kłamstwa na temat ojca Rydzyka".

Politycy Platformy Obywatelskiej podchodzą do propozycji toruńskiej rozgłośni sceptycznie.

- W praktyce nie ma szans, żeby doszło do debaty, bo o przeprosinach nie może być mowy - mówią.

Z prośbą o debatę ze słuchaczami Radia Maryja i widzami Telewizji Trwam Donald Tusk zwrócił się publicznie już we wtorek. Szef PO przekonywał, że argumenty, które PO przedstawia w tych wyborach, "powinny dotrzeć szczególnie do tych, którzy czują się ciągle poszkodowani albo wykluczani w polskim życiu gospodarczym czy publicznym".

Środowisko Radia Maryja wypomniało liderowi PO jego stosunek do toruńskich mediów: "Niejednokrotnie obrażał Radio Maryja, jego słuchaczy oraz założyciela i dyrektora tej katolickiej rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka".

Źródło: IAR