TVN24 | Polska

Policjant podejrzany o napad na bank. Trafił na trzy miesiące do aresztu

TVN24 | Polska

Autor:
tm/ec
Źródło:
tvn24.pl
Do napadu na bank doszło w miejscowości Rozogi
Do napadu na bank doszło w miejscowości RozogiGoogle Earth
wideo 2/4
rozogi

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali 43-letniego Marcina M. – policjanta komendy w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie). Mężczyzna podejrzany jest o to, że grożąc pracownikom banku użyciem broni, ukradł ponad 87 tysięcy złotych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 

- Sprawa ma charakter rozwojowy. Istnieje też realna obawa, że podejrzany przebywając na wolności, mógłby podjąć działania mające na celu bezprawne utrudnianie postępowania poprzez wpływanie na zeznania świadków – mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Chodzi o 43-letniego Marcina M. – policjanta z KPP w Piszu, który decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Według prokuratury to właśnie on 3 marca wszedł zamaskowany do banku w Rozogach w powiecie szczycieńskim i – grożąc pracownikom użyciem broni palnej – ukradł ponad 87 tys. zł.

Rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

- Czyn ten zakwalifikowano jako rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci broni palnej. Grozi za to od trzech do piętnastu lat pozbawienia wolności – zaznacza  Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Podejrzanym jest 43-letni policjant Shutterstock

Autor:tm/ec

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości