Radio Maryja: Nie zaangażujemy się w kampanię


Radio Maryja nie ma zamiaru angażowania się w kampanię - powiedział o. Piotr Andrukiewicz z zespołu redakcyjnego stacji. Zakonnik zareagował w ten sposób na wypowiedź słuchaczki we wtorkowym programie, która starała się przekonywać do swoich zapatrywań politycznych.

- Jesteśmy ponad to. Radio Maryja nie sprzyja żadnym ugrupowaniom politycznym, nie namawia do głosowania tylko na jedną partię polityczną. Wiemy, że wśród słuchaczy Radia Maryja są zwolennicy różnych ugrupowań, różnych opcji politycznych i dlatego Radio Maryja nie ma zamiaru angażować się w kampanię tylko jakiejś jednej - uważanej przez siebie za jedyną słuszną - partii politycznej - mówił Andrukiewicz.

- Politycy są dziś tacy, jutro tacy, zmieniają się. Wiemy, na ilu żeśmy się zawiedli, również jak było z ich dotrzymywaniem obietnic, zobowiązań przedwyborczych. Jesteśmy więc bardzo ostrożni. Nie angażujemy się w kampanię takiej, czy innej partii politycznej. Proponujemy, żeby może trochę powstrzymać się od takiego agitacyjnego trochę tonu na antenie Radia Maryja - dodał.

O. Andrukiewicz przyznał, że oczywiście na antenie można prezentować argumenty, mówić o pewnych wątpliwościach i zasadach. Prosił jednak o powściągliwość w agitowaniu na rzecz konkretnej partii.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości