Źródło zdj. gł.: TVN24
W ub. roku w szkołach podstawowych i gimnazjach doszło do 17,5 tys. przestępstw, czyli znacząco mniej niż rok wcześniej, kiedy było ich ponad 24 tys.
Poprawa dotyczy niemal wszystkich kategorii przestępstw. Rozbojów było niecałe 4 tys. (w 2012 r. - 7 tys.), a bójek 800, czyli prawie o połowę mniej.
Problemem w szkołach są wciąż narkotyki (przypadków ich posiadania i rozprowadzania było 760) i kradzieże (2,6 tys.). W obu przypadkach spadek ich liczby był nieznaczny.
Eksperci wątpią jednak w prawdziwość danych zawartych w raporcie. Twierdzą, że szkoły w trosce o swój wizerunek nie zgłaszają policji drobniejszych przestępstw.
Autor: MAC/kka / Źródło: Rzeczpospolita