Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: TVN24
W tym roku Wielkanoc w obrządku wschodnim wypada pięć tygodni później, niż w Kościele katolickim. Dzieje się tak za sprawą nieco innego sposobu wyliczania daty tego święta. Dlatego przeważnie prawosławni świętują Wielkanoc po katolikach, a tylko raz na kilka lat (tak było np. przed rokiem) święto w obu obrządkach wypada w tym samym terminie.
Hierarchowie Cerkwi szacują, że wyznawców prawosławia jest w Polsce około 550-600 tysięcy. Przyjmuje się, że połowa z nich mieszka w województwie podlaskim.
Źródło: PAP, TVN24, IAR