Iglica runęła w trakcie pożaru kościoła

TVN24

Pożar kościoła w warmińsko-mazurskim. Runęła iglica Kontakt 24
wideo 2/2

Ogień pojawił się nad ranem na wieży kościoła w miejscowości Frednowy (Warmińsko-mazurskie). Spaliła się iglica, a także część drewnianej klatki schodowej. Nagranie, na którym widać moment runięcia iglicy, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o pożarze kościoła wpłynęło do służb około godziny 4:30.

- Płomienie pojawiły się na drewnianej części wieży kościelnej - przekazał kapitan Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. - Ze względów bezpieczeństwa ze środka wyniesiono część wyposażenia kościoła - dodał.

Bryg. Krzysztof Tomanek ze straży pożarnej w Iławie mówił, że jedną z prawdopodobnych przyczyn pożaru były wyładowania atmosferyczne, bo wtedy nad powiatem iławskim przechodziły burze.

- O wpół do 3 obudził mnie piorun, ale o 3 był tak potężny, że z łóżka spadłem. Okazało się że wyrzuciło korki z licznika na zewnątrz. Wyszedłem i zobaczyłem, że pali się wieża kościelna. Zadzwoniłem na numer alarmowy, ale pożar był tak duży, że iglicy nie udało się uratować, spłonęła doszczętnie - mówił jeden ze świadków zdarzenia.

Runęła iglica

Wyjaśnił, że ogniem zajęła się iglica, a także część drewnianej klatki schodowej. - Ogień zamknął się w tym obszarze i nie objął murowanej części budynku - relacjonował kapitan Krzysztof Rutkowski.

Jak widać na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, w pewnym momencie górna część iglicy runęła i spadła obok wieży.

- Sytuacja została opanowana i nie ma zagrożenia dla pozostałej części budynku. Strażacy zajęli się również usunięciem resztek iglicy - tłumaczył. Jak zapewnił, w pożarze nikt nie ucierpiał.

W akcji uczestniczyło 14 zastępów straży.

Runęła iglica w czasie pożaru kościoła
Kontakt 24

Autor: mjz / Źródło: Kontakt24