Polska

Posłowie o polityce zagranicznej

Polska

 
TVN24W środę Sejm wznawia obrady

W środę obrady Sejmu zdominuje debata o polskiej polityce zagranicznej - posłowie dają sobie na nią aż dziesięć godzin. Pierwszy głos zabierze szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Całe posiedzenie można zobaczyć w portalu tvn24.pl.

W środę rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie wysłuchają informacji ministra spraw zagranicznych o założeniach polityki zagranicznej w 2008 roku. Na tym posiedzeniu zajmą się także propozycjami zmian w konstytucji autorstwa PO.

CZYTAJ WIĘCEJ O POSIEDZENIU

Jednak pierwsze dziesięć godzin środowych obrad zajmie debata o polityce zagranicznej. Najpierw wystąpi szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Po jego wystąpieniu planowana jest godzinna przerwa na przygotowanie się klubów do debaty. Po przerwie wystąpią przedstawiciele klubów; posłowie będą także zadawać pytania ministrowi spraw zagranicznych.

Według nieoficjalnych informacji prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie będzie w Sejmie ani podczas wystąpienia ministra, ani podczas debaty. Ma go reprezentować szefowa Kancelarii, była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości