Poseł PSL: Wykonałem test na koronawirusa. Okazał się pozytywny

TVN24 | Polska

Autor:
kb
Źródło:
TVN24
Posiedzenia Sejmu i Senatu przełożone. Powodem koronawirus TVN24
wideo 2/37
TVN24Posiedzenia Sejmu i Senatu przełożone. Powodem koronawirus

Poseł PSL Dariusz Klimczak poinformował we wtorek, że jest zakażony koronawirusem. "Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę, aby zrobili sobie test" - napisał. Wcześniej trzech senatorów również przekazywało informację o pozytywnym wyniku testu.

"Zgodnie z zaleceniami Kancelarii Sejmu, przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę, aby zrobili sobie test. Pozdrawiam" - napisał na Twitterze poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Dariusz Klimczak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Trzech zakażonych senatorów

W ostatnich dniach trzech senatorów poinformowało, że jest zakażonych.

W sobotę informację o pozytywnym teście przekazał senator Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15 Jan Filip Libicki. W rozmowie z TVN24 przekazał, że czuje się dobrze i że ma objawy "trochę cięższej grypy", gorączkę i lekki kaszel.

W poniedziałek potwierdzono zakażenie u senatora Artura Dunina. Parlamentarzysta przyznał w rozmowie z redakcją "Faktów" TVN24, że na sali obrad siedział blisko Libickiego. Wymienił, że zauważył u siebie wysoką temperaturę, łamanie w kościach i ból głowy. Komentując słowa premiera Mateusza Morawieckiego z 30 czerwca, że "wirus jest w odwrocie" powiedział: - Kłamstwo, kłamstwo i czysta polityka nastawiona na to, że nieważne, co się dzieje, bo dla tych ludzi cel uświęca środki. Chodziło o wygranie wyborów prezydenckich.

Senator Artur Dunin zakażony koronawirusemTVN24

Tego dnia pozytywny test na COVID-19 potwierdził także senator Ryszard Bober z Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15. W rozmowie z Onetem powiedział, że jest "typowym bezobjawowcem" oraz że ma potworzyć badanie w czwartek. - Postanowiłem się zbadać po informacji o Janku Libickim. I niestety wynik jest, jaki jest - przyznał.

Kwarantanna senatorów

W poniedziałek informacje o poddaniu się "autokwarantannie" przekazał senator Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Majer. Wyjaśnił, że miał kontakt z senatorem Libickim. - Na razie nie mam żadnych objawów - powiedział. Zaznaczył, że wie, że także inni senatorowie podjęli podobne kroki i w odosobnieniu czekają na pobranie próbki.

W niedzielę senator niezrzeszony Krzysztof Kwiatkowski poinformował, że znajduje się na kwarantannie, bo w ostatnich dniach miał kontakt z senatorem Libickim.

Przesunięte posiedzenia obu izb

Z powodu choroby Libickiego marszałek Senatu Tomasz Grodzki zdecydował, że zaplanowane na 4-7 sierpnia posiedzenie Senatu zostało przesunięte na 11-13 sierpnia. Przesunięcie prac Senatu rzutuje także na Sejm, który będzie musiał przesunąć swoje posiedzenie na następny tydzień, czyli po 15 sierpnia. Posiedzenie w tym miesiącu miało się odbyć 7 sierpnia, kolejne - 16 i 17 września.

W Polsce od początku pandemii potwierdzono infekcję u 48 149 osób, spośród których 1738 zmarło.

Autor:kb

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty: