TVN24 | Polska

Już trzech zakażonych senatorów

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
akw/pm
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Posiedzenia Sejmu i Senatu przełożone. Powodem koronawirus
Posiedzenia Sejmu i Senatu przełożone. Powodem koronawirus TVN24
wideo 2/22
TVN24Posiedzenia Sejmu i Senatu przełożone. Powodem koronawirus

Nie tylko Artur Dunin z Koalicji Obywatelskiej, ale też Ryszard Bober z Koalicji Polskiej-PSL przyznał w poniedziałek, że jest zakażony koronawirusem. To trzeci taki przypadek w Senacie. W sobotę informację o pozytywnym teście przekazał senator Jan Filip Libicki.

W sobotę o zakażeniu koronawirusem informował senator Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15 Jan Filip Libicki. W rozmowie z TVN24 przekazał, że czuje się dobrze i że ma objawy "trochę cięższej grypy", gorączkę i lekki kaszel.

"Postanowiłem się zbadać"

W poniedziałek potwierdzono zakażenie u senatora Artura Dunina. Rozmawiając z redakcją "Faktów" TVN24 polityk przyznał, że na sali obrad siedział blisko Libickiego. Wymienił, że zauważył u siebie wysoką temperaturę, łamanie w kościach i ból głowy. Komentując słowa premiera Mateusza Morawieckiego z 30 czerwca, że "wirus jest w odwrocie" powiedział: - Kłamstwo, kłamstwo i czysta polityka nastawiona na to, że nieważne, co się dzieje, bo dla tych ludzi cel uświęca środki. Chodziło o wygranie wyborów prezydenckich.

Senator Artur Dunin zakażony koronawirusem
Senator Artur Dunin zakażony koronawirusemTVN24

Tego dnia pozytywny test na COVID-19 potwierdził także senator Ryszard Bober z Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15. W rozmowie z Onetem powiedział, że jest "typowym bezobjawowcem" oraz, że ma potworzyć badanie w czwartek. - Postanowiłem się zbadać po informacji o Janku Libickim. I niestety wynik jest, jaki jest - przyznał.

W poniedziałek informacje o poddaniu się "autokwarantannie" przekazał senator Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Majer. Wyjaśnił, że miał kontakt z senatorem Libickim. - Na razie nie mam żadnych objawów - powiedział. Zaznaczył, że wie, że także inni senatorowie podjęli podobne kroki i w odosobnieniu czekają na pobranie próbki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W niedzielę senator niezrzeszony Krzysztof Kwiatkowski poinformował, że znajduje się na kwarantannie, bo w ostatnich dniach miał kontakt z senatorem Libickim.

Przesunięte posiedzenia obu izb

Z powodu choroby Libickiego marszałek Senatu Tomasz Grodzki zdecydował, że zaplanowane na 4-7 sierpnia posiedzenie Senatu zostało przesunięte na 11-13 sierpnia. Przesunięcie prac Senatu rzutuje także na Sejm, który będzie musiał przesunąć swoje posiedzenie na następny tydzień, czyli po 15 sierpnia. Posiedzenie w tym miesiącu miało się odbyć 7 sierpnia, kolejne - 16 i 17 września.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W Polsce od początku pandemii potwierdzono infekcję u 47 469 osób, spośród których 1732 zmarły.

Autor:akw/pm

Źródło: tvn24.pl, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości