Polska

Pościg, strzały i zatrzymany Rosjanin

Polska

upload/tvn24/video_watermark_tvn24/poscig.mp4
Komenda Stołeczna PolicjiPościg w Warszawie. Policjant oddał dwa strzały w opony

26-letniego obywatela Rosji zatrzymali po pościgu policjanci z warszawskiej Białołęki. Kierowca samochodu, po tym jak nie zatrzymał się do kontroli, próbował zepchnąć z drogi radiowóz i przejechać interweniującego policjanta.

Na ul. Aluzyjnej na warszawskiej Białołęce stołeczni funkcjonariusze próbowali w sobotę zatrzymać do kontroli kierowcę fiata uno. Mężczyzna nie zareagował na polecenia - zaczął uciekać ul. Modlińską w kierunku Legionowa. Policjanci ruszyli w pościg.

Desperacka ucieczka

Podczas trwającej kilka kilometrów ucieczki kierowca fiata wielokrotnie próbował zepchnąć radiowóz z drogi. W końcu do pościgu przyłączyli się również policjanci z Legionowa.

Gdy fiat uderzył w sygnalizację świetną, jeden z policjantów wybiegł z radiowozu, aby uniemożliwić uciekinierowi dalszą jazdę. Wtedy osaczony i zdesperowany kierowca próbował przejechać funkcjonariusza.

Policjant oddał dwa strzały w opony fiata. Kierujący, mimo uszkodzenia samochodu, ponownie zaczął uciekać. Kilkaset metrów dalej na ul. Zegrzyńskiej w Jabłonnie pod Warszawą auto uderzyło w mur posesji, ale kierowca i pasażer wciąż nie zamierzali się poddawać.

Wybiegli z samochodu kontynuując ucieczkę. Policjanci ruszyli za nimi. Po chwili zatrzymano jednego z mężczyzn.

Zatrzymano Rosjanina

Zatrzymany to notowany za rozbój 26-letni obywatel Rosji. Mężczyzna podał fałszywe imię i nazwisko, jednak badanie linii papilarnych wykazało jego prawdziwe dane.

Policjanci odzyskali także skradzionego kilka godzin wcześniej z warszawskiego Targówka fiata uno. O tym, że pojazd został skradziony, jego właścicielka dowiedziała się dopiero od funkcjonariuszy.

Drugi mężczyzna jest wciąż poszukiwany.

Autor: zś/tr / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości